انجمن ایران پی اچ پی
NOODP و NOYDIR برای متا تگ روبوت ها را بیشتر بشناسید - نسخه قابل چاپ

+- انجمن ایران پی اچ پی
+-- انجمن: پی اچ پی/PHP (https://forum.iranphp.org/Forum-%D9%BE%DB%8C-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%DB%8C-PHP)
+--- انجمن: دیگر موارد (https://forum.iranphp.org/Forum-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+---- انجمن: SEO و موتورهای جستجو (https://forum.iranphp.org/Forum-SEO-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88)
--> +---- موضوع: NOODP و NOYDIR برای متا تگ روبوت ها را بیشتر بشناسیدNOODP و NOYDIR برای متا تگ روبوت ها را بیشتر بشناسید - cyletech - ۱۳۹۰ تير ۲۶

سلام،
امیدوارم حالتون خوب باشه. مدتی بود مقاله ای ننوشته بودم. امروز تصمیم دارم در مورد NOODP و NOYDIR بنویسم. این دو مقادیری هستند که به خصیصه content در meta tag robots داده میشه.

وقتی شما اطمینان داری که وبسایت در دایرکتوری مثل DMOZ (ODP) یا دایرکتوری یاهو ثبت شده ، یه چیزی رو باید همیشه بدونی. اونم اینه که اغلب پیش میاد از عنوان و توضیح مختصری که برای وبسایت خود در دایرکتوری ها استفاده کردید موتور های جستجو استفاده می کنن و عنوان و توضیح مختصری که دستی وارد کردید را نادیده میگیرن. برای اینکه از چنین امری جلوگیری کنیم باید یکی از دو تگ زیر را در بخش هدر بنویسیم.
کد:
<meta name="ROBOTS" content="NOODP" />
<meta name="ROBOTS" content="NOYDIR" />
فرق این دو تا با هم در اینه که NOYDIR برای دایرکتوری یاهو هست و NOODP برای دایرکتوری گوگل یا همون DMOZ خودمون که MSN هم بهره می بره از همین تگ.

البته میشه از هر دو همزمان استفاده کرد به صورت زیر:
کد:
<meta name="ROBOTS" content="NOODP,NOYDIR" />


موفق باشید،
علیرضا Heart