انجمن ایران پی اچ پی
jquery or extjs? - نسخه قابل چاپ

+- انجمن ایران پی اچ پی
+-- انجمن: کلاینت ساید/Client side (https://forum.iranphp.org/Forum-%DA%A9%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AF-Client-side)
+--- انجمن: JavaScript (https://forum.iranphp.org/Forum-JavaScript)
--> +--- موضوع: jquery or extjs?jquery or extjs? - farhad.programmer - ۱۳۸۸ بهمن ۲۱

با سلام

سوالاتی دارم که عرض می کنم

از نظر کارایی jquery بهتره یا extjs؟

از نظز سرعت لود jquery بهتره یا extjs؟

extjs بیشتر پهنای باند میخوره یا jquery؟

به نظر شما از کدام استفاده کنم و یاد گیری کدام ساده تره؟

با سپاس


RE: jquery or extjs? - admin - ۱۳۸۸ بهمن ۲۱

از نظر من دو تا چیز متفاوت هستند و جدیدا هم extjs‌ عنوان خودش رو به Javascript Framework and RIA Platform ‌تغییر‌ داده. در کل می تونید اینجور انتخاب کنید.
اگر نیاز به یه کتابخونه سبک جهت استفاده سریع و راحت با جاوااسکریپ دارید می تونید از jquery استفاده کنید. البته jquery دارای پلاگین های زیادی که واسش نوشته شدن هست.
Extjs یک پلتفرم برای جاوااسکریپت هست که دارای تعداد زیادی از کمپوننتها جهت مدیریت نرم افزار خودتون هستید. مثلا دارای‌ کمپوننتهای‌ درخت دکمه grid فرم ‌و پنل و ... که در اختیار شما قرار میده. البته به دلیل گستردگی از حجم بیشتری هم برخوردار هست. البته اگر gzip کنید حجمش به حدود ۱۵۰ کیلوبایت میرسه (البته با راست به چپ هم مشکل داره) که این حجم در مقابل jquery که فکر‌ کنم gzip اون به کمتر از ۲۰ کیلو میرسه حجم زیادی حساب میشه.
لازمه بگم که jqueryUi هم‌ وجود داره که‌ کمپوننتهایی رو در اختیار شما قرار میده ولی واقعا در مقابل extjs حرفی برای گفتن نداره چون در این مورد Extjs قدرت برتر هست
بنابراین بسته به نیازتون هست باید ببینید برای جه کاری می خوایید استفاده کنید