انجمن ایران پی اچ پی
بهترین design pattern برای استفاده از چند دیتابیس - نسخه قابل چاپ

+- https://forum.iranphp.org - انجمن ایران پی اچ پی
+-- انجمن: پی اچ پی/PHP (/Forum-%D9%BE%DB%8C-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%DB%8C-PHP)
+--- انجمن: شی گرایی (/Forum-%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: بهترین design pattern برای استفاده از چند دیتابیس (/Thread-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-design-pattern-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3)

بهترین design pattern برای استفاده از چند دیتابیس - Null - ۱۳۹۷ فروردين ۲۶ ۰۳:۳۲ عصر

سلام
بهترین design pattern برای پشتیبانی و استفاده از چندین دیتابیس چیه؟ (بجز PDO)
که کاربر و برنامه نویس براحتی بتونه بین اونها سویچ کنه. مثلاً فقط با تغییر یک نام. از mssql به mysql

یعنی کلاس ها و اینترفیس ها رو طوری طراحی کنم که یک رابط مشترک بین همه کلاس ها باشه و برنامه نویس از اون رابط مشترک استفاده کنه. mysql mssql pgsql...

چه نوع design pattern هایی براش وجود داره و بهترین کدومه؟
ممنون

RE: بهترین design pattern برای استفاده از چند دیتابیس - Y.P.Y - ۱۳۹۷ فروردين ۲۷ ۱۱:۲۶ صبح

adapter؟

RE: بهترین design pattern برای استفاده از چند دیتابیس - Reza - ۱۳۹۷ فروردين ۲۷ ۰۳:۴۴ عصر

نقل قول: چه نوع design pattern هایی براش وجود داره و بهترین کدومه؟
فکر کنم adapter و bridge و factory میتونن این بخش رو
نقل قول: یعنی کلاس ها و اینترفیس ها رو طوری طراحی کنم که یک رابط مشترک بین همه کلاس ها باشه
پوشش بدن .

برای سویچ راحت بین دیتابیس ها هم من توی چند فریم ورک و اسکریپت دیدم غالبا adapter بوده .

RE: بهترین design pattern برای استفاده از چند دیتابیس - Null - ۱۳۹۷ فروردين ۲۹ ۰۳:۱۵ صبح

ممنون
مثال واقعی یا نمونه کد واقعی هم براش دارید که اداپتر رو درست پیاده سازی کرده باشه؟
و چطوری یک اینترفیس رو که بحالت enum استفاده کردم(با const) به توابع یک کلاس وارد کنم؟

RE: بهترین design pattern برای استفاده از چند دیتابیس - scorpion - ۱۳۹۷ ارديبهشت ۲۱ ۱۱:۱۳ صبح

(۱۳۹۷ فروردين ۲۹ ۰۳:۱۵ صبح)Null نوشته شده توسط:  ممنون
مثال واقعی یا نمونه کد واقعی هم براش دارید که اداپتر رو درست پیاده سازی کرده باشه؟
و چطوری یک اینترفیس رو که بحالت enum استفاده کردم(با const) به توابع یک کلاس وارد کنم؟

ترکیبی از DI و ORM کاملترین راه حل هست . نمونه پیاده سازی خوب در سیمفونی :

http://symfony.com/doc/current/doctrine/multiple_entity_managers.html