سمعک ضد آب
تحریم شده

آمار:
سمعک ضد آب is آفلاین
آخرین ورود:
۱۳۹۷ آبان ۱۲, ۰۶:۵۵ ب.ظ
مدت زمان آنلاین بودن:
2 دقیقه, 13 ثانیه
DOB:
تعیین نشده
جنسیت:
نامعلوم
زندگی نامه:
اغلب از ما درباره سمعک ضدآب سوال می شود، بویژه برای کودکان و افرادی که به ورزش های آبی علاقمند هستند. تصورات نادرستی در این مورد وجود دارد، بطوریکه این تصورات نادرست باعث مشکلاتی هنگام خرید سمعک و استفاده از آن هنگام شنا کردن و سایر ورزش های آبی می شود.

درجه حفاظت سمعک ضد آب (Ingress Protection or IP) بیان کننده میزان مقاومت وسایل الکترونیک در برابر نفوذ گرد و غبار و آب می باشد. کد "IP" شامل دو عدد می باشد. عدد اول نشان دهنده میزان مقاومت در برابر نفوذ گرد و غبار هست و این عدد بین صفر تا 6 می باشد، عدد 6 نشان دهنده بالاترین میزان مقاومت در برابر گرد و غبار می باشد.

عدد دوم نشان دهنده میزان مقاومت در برابر رطوبت و نفوذ آب می باشد و این عدد بین صفر تا 8 می باشد، عدد 8 نشان دهنده بالاترین میزان مقاومت در برابر رطوبت و نفوذ آب می باشد. همه سمعک های ضدآب یا مقاوم به آب با IP 67 یا IP 68 به عنوان سمعک ضد گرد و غبار نیز طبقه بندی می شوند.

عدد 6 یعنی در صورتیکه وسیله ای به مدت 8 ساعت در محفظه گرد و غبار قرار بگیرد، گرد و غبار در آن نفوذ نمی کند.

عدد 7 و 8 نشان دهنده وسایل مقاوم به آب یا ضدآب می باشند. برخی از سمعک ها دارای IP 67 یا IP 68 می باشند. کد IP 67 بیانگر این است، که گرد و غبار در سمعک نفوذ نمی کند و اینکه شما می توانید آن را به مدت 30 دقیقه تا عمق یک متری زیر آب ببرید.

کد IP 68 یعنی گرد و غبار در سمعک ضد آب نفوذ نمی کند و اینکه شما می توانید تحت شرایطی که توسط تولید کننده سمعک مشخص می شود، آن را در عمق بیشتر از یک متر و به مدت طولانی تر زیر آب ببرید.

بطور معمول، یعنی وسیله مورد نظر بدون هیچ گونه منفذی درزبندی شده است. با این حال، در برخی از وسایل، آن بدین معنی است که آب می تواند نفوذ کند، اما فقط در حالتی که به وسیله آسیب نمی زند.
مجموع ارسال‌ها:
0 (0 ارسال در روز | 0 درصد از کل ارسال‌ها) (یافتن کل ارسال‌ها)
مجموع موضوع‌ها:
0 (0 موضوع در روز | 0 درصد از کل موضوع‌ها) (یافتن کل موضوع‌ها)