• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zen_layout راهنمایی
سلام ، میخواستم بدون ماین zend_layout دقیقا چیه ؟؟
این همه متد که توی zend هست را باید یاد گرفت ، مثل getinstance یا getresponse یا چیزای دیگه ؟ آیا یاد گرفتن همه ی اینها ضروریه ، از کجا باید تمومه اینها را یاد گرفت ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ شهریور ۲۰, ۱۲:۲۹ ق.ظ)redhat2 نوشته: سلام ، میخواستم بدون ماین zend_layout دقیقا چیه ؟؟
این همه متد که توی zend هست را باید یاد گرفت ، مثل getinstance یا getresponse یا چیزای دیگه ؟ آیا یاد گرفتن همه ی اینها ضروریه ، از کجا باید تمومه اینها را یاد گرفت ؟

برای مدیریت layout هاتون هست. صفحه هایی view که قراره همیشه لود بشه. قرار نیست همه متدها رو یاد بگیری. خوندن User reference کافیه. این API reference هست
  پاسخ
تشکر شده توسط :
شما گفتید برای آموزش zend باید استقبال بشه ، چیکار کنیم که شما بفهمید ما داریم از این آموزش استقبال می کنیم ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
فعلا" که ورژن 2 اومده کلا" با 1 فرق داره ساختارش و هیچ ابزاری هم نیست که باهاش کار کنید . بخوای 1 فایل اضافه کنی به پروژه 20 جا رو باید ادیت کنید ! شده مثل سمفونی ولی اون ابزارش رو داره .

layout هم چیز خاصی نیست مثل یک تم رده بالا هست . که بخش های مختلف اش رو view ها تشکیل میدن . مثلا"

کد پی‌اچ‌پی:
<?php echo $this->layout()->content?>
رو توی layout میزاری بخش اصلی هست و اون view ای که شما الان توش هستی رو نشون میده . از بخش های مختلف برنامه میتونی به layout متغیرر اضافه کنی ... مثلا" سایدبار بسازی یا یه لیست و یا میتونی action ها رو توش نمایش بدی .

layout رو باید فعال و تنظیم کنی .
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ شهریور ۲۰, ۱۱:۵۷ ق.ظ)amenocy نوشته: فعلا" که ورژن 2 اومده کلا" با 1 فرق داره ساختارش و هیچ ابزاری هم نیست که باهاش کار کنید . بخوای 1 فایل اضافه کنی به پروژه 20 جا رو باید ادیت کنید ! شده مثل سمفونی ولی اون ابزارش رو داره .

layout هم چیز خاصی نیست مثل یک تم رده بالا هست . که بخش های مختلف اش رو view ها تشکیل میدن . مثلا"

کد پی‌اچ‌پی:
<?php echo $this->layout()->content?>
رو توی layout میزاری بخش اصلی هست و اون view ای که شما الان توش هستی رو نشون میده . از بخش های مختلف برنامه میتونی به layout متغیرر اضافه کنی ... مثلا" سایدبار بسازی یا یه لیست و یا میتونی action ها رو توش نمایش بدی .

layout رو باید فعال و تنظیم کنی .

یعنی چی که فعلا ورژن 2 اومده ، یعنی دیگه خوندن این ورژن مثلا 1.12 فایده ای نداره ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
فایده اش رو نمیتونم بگم . بلاخره شما با همون م میتونید کار کنید و پروژه بزنید . ولی خب معمولا" هم دوست دارن از آخرین نسخه استفاده کنن به خاطر همین گفتم . 2 هم تازه اومده ولی داکیومنت های خوبی تو سایتش هست . من کلا" اعصبانیم از این که این همه تغییر دادن و کپی سمفونی 2 کردن تازه هیچی هم ندادن براش Big Grin یکم طور میکشه تا جا بیوفته
  پاسخ
تشکر شده توسط : redhat2
شما منبع مناسبی برای آموزش 1.12 دارید ، البته به جز Refrence خود سایتش !! خودتون الان در چه حد دانش لازم از این فریم ورک را دارید !! ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
برای شروع نسخه 1 . : Beginning Zend Framework کتابه

برای ادامه کار : Pro Zend Framework Techniques

من هیچی بلد نیستم :د Sad
  پاسخ
تشکر شده توسط :
می بخشید اینقده سوال میکنم ولی قول میدم این آخریش باشه من که هیچی از Zend نمیدونم و هیچی از ساختار و عملکرد اون نمیدونم ، الان کدوم نسخه را یاد بگیرم بهتره و راحتر ؟؟؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ شهریور ۲۰, ۰۱:۰۰ ب.ظ)amenocy نوشته: فایده اش رو نمیتونم بگم . بلاخره شما با همون م میتونید کار کنید و پروژه بزنید . ولی خب معمولا" هم دوست دارن از آخرین نسخه استفاده کنن به خاطر همین گفتم . 2 هم تازه اومده ولی داکیومنت های خوبی تو سایتش هست . من کلا" اعصبانیم از این که این همه تغییر دادن و کپی سمفونی 2 کردن تازه هیچی هم ندادن براش Big Grin یکم طور میکشه تا جا بیوفته

کجاش کپی سیمفونی ۲ شده؟ چیزی براش ندادن؟ این همه کپونتت و ساختار تازه و جالب

من به هر کسی که داره شروع می کنه به شدت پیشنهاد می کنم از zf2 استفاده کنه
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان