• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
select
سلام و عرض ادب
دوستان بنده در جدول class و فیلد number_class دانش آموزان را کلاسبندی کردم ما حدود 33 کلاس درس داریم که وقتی دانش آموز کلاسبندی میشه در فیلد number _ class نوشته میشه که از a تا X با حروف انگلیسی مشخص ومتغیر است حالا سوال؟
من میخام سلکتی بنویسم که شروع کنه در فیلد number_class از a بنویسه وقتی که اعضای a که همون دانش اموزان کلاس اولند تموم شد بره b و c و d و......
به فکرم رسید برای هر کلاس یه select بنویسم ولی منطقی نیست حدود 40 select خنده داره؟!!!
لطفا کمک کنید ممنونم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۴ مرداد ۱۷, ۰۳:۲۰ ب.ظ)mohammad.mm540 نوشته: سلام و عرض ادب
دوستان بنده در جدول class و فیلد number_class دانش آموزان را کلاسبندی کردم ما حدود 33 کلاس درس داریم که وقتی دانش آموز کلاسبندی میشه در فیلد number _ class نوشته میشه که از a تا X با حروف انگلیسی مشخص ومتغیر است حالا سوال؟
من میخام سلکتی بنویسم که شروع کنه در فیلد number_class از a بنویسه وقتی که اعضای a که همون دانش اموزان کلاس اولند تموم شد بره b و c و d و......
به فکرم رسید برای هر کلاس یه select بنویسم ولی منطقی نیست حدود 40 select خنده داره؟!!!
لطفا کمک کنید ممنونم
لطفا schema دیتابیس و جداول مربوطه را بزارید.
سالهــــا مـــــى گــــــذرد، حادثه ها مى آید
انتظـــــار فـــــــرج از نیمـــــه خــــــرداد کشم

[عکس: ShowPicture.aspx?ID=52750d12-5d92-4286-9...height=100]
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
جناب شاهچراغیان همین جدول class شامل فیلدهای name,family,friends_name,leveI
id ,number_class است که توی کلاسبندیها بخصوص موقعی که میخام کل جدول کلاسبندی شه به مشکل میخورم،
Id. Name. family. f_name. number_class
2. محمد. ترابی. علی. 1
2. محسن. علیزاده. میلاد. 2
3. داود. باقری. مهدی. 3
.
3
3
4
1
3
5
............
..............
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ببین محمد جان، گیجم کردی.
بنده دنبال اینم که بتونم راه حلی ارائه کنم یا بتونم همون راه حل خودتون را تکمیل کنم. منظورم از schema ساختاری جدول است که درست گزاشتید اما ای کاش کمی تمیز تر و مرتب تر ثبت می کردید.
حالا اگر میشه صورت مسئله را با این فرض بگید که انگار می خواهید خودتان برای یک برنامه نویس تعریف پروژه کنید. ابتدا نیازتان چیست؟
دانش آموز کلاس اول یه جورایی گنگه، تعداد نام علومه، شاید چند تا کلاس اول داشته باشید.
به نظرم یه چیزی کم داره؟!!!Huh
سالهــــا مـــــى گــــــذرد، حادثه ها مى آید
انتظـــــار فـــــــرج از نیمـــــه خــــــرداد کشم

[عکس: ShowPicture.aspx?ID=52750d12-5d92-4286-9...height=100]
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان