• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
php یا joomla ؟؟؟!!!
سلام.
به نظر شما اگه قرار باشه یه سایت طراحی کنید و هم php می دونید و هم joomla, و اگه طراحی هر دوتاشم براتون یه اندازه زمان و ... ببره, کدومش را انتخاب می کنید؟لطفا با ذکر دلیل بگید.
ممنون.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
قطعاً یه زمان اندازه نمیبره .
پیاده سازی با سی ام اس تقریباً یک چهارم طراحی کلی وقت میبره .

بستگی به سایت داره .
اگه امنیتش مهم باشه و یک سایت مهم باشه پی اچ پی
اگه یه سایت دره پیت باشه جوملا
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : takphp
قطعا php

کلا چیزی که خودت طراحی کنی زمین تا آسمون با cms فرق داره و قدرت مانورت توش بیشتر و بهتره
  پاسخ
تشکر شده توسط : takphp
خودت انتخاب کن. وقت کم داشته باشی، برای راه اندازی پروژت از هسته های آماده استفاده کن.
یا نه اگه وقت و اطلاعات و تجربه به اندازه کافی داری که بتونی خودت سیستمی بنویسی قطعا این بهتره.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza takphp
نقل قول:قطعا php

کلا چیزی که خودت طراحی کنی زمین تا آسمون با cms فرق داره و قدرت مانورت توش بیشتر و بهتره
نه آقا همچینم اینطور نیست

نقل قول:اگه امنیتش مهم باشه و یک سایت مهم باشه پی اچ پی
اگه یه سایت دره پیت باشه جوملا
جوملا خیلی داغونه ولی دیگه نه در این حد که :دی

نقل قول:سلام.
به نظر شما اگه قرار باشه یه سایت طراحی کنید و هم php می دونید و هم joomla, و اگه طراحی هر دوتاشم براتون یه اندازه زمان و ... ببره, کدومش را انتخاب می کنید؟لطفا با ذکر دلیل بگید.
ممنون.
استفاده از CMS و FW و کد خالص همگی بستگی به شرایط پروژه دارند و سطح شما.

نظر شخصی من اینه که اگه یه فریمورک خوب نه CI بلدی با اون کار کن اگر نه در صورت امکان از یه چیزی مثه Drupal که خیلی قویه استفاده کن. اگر باز هم نمی تونی خودت کد بزن اما همه چیز رو از صفر خودت ننویس. مثلا برای دیتابیس از Doctrine یا Propel یا اینجور کتاب خونه ها استفاده کن. از Smarty یا Twig یا PHPTal برای ویوو . از کتابخونه هایی که توی Pear هست برای Routing و ...
اینجور زمانی که برای پروژه می زاری کمتر می شه و یه جورایی برای ادامه کار هم کارت راحت تره تا اینکه بیای همه چیز رو از صفر بنویسی. البته اگه مثلا حال کردی خودت واس خودت یه همچین چیزی بنویسی بنویس.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza boBak shgninc
توسعه دهندگان سیستم های مثل جوملا دروپال وردپرس زوپس سی ام اس مید سیمپل و ... از خیلی از ماها در زمینه کد نویسی حرفه ای تر هستن. در ضمن این سیستم ها توسط افراد زیادی تست شده و توسعه داده شده و روند توسعه برای نسخه های آینده هم تا حدی مشخصه. به نظر من مسلط شدن به یکی از این سیستم ها بر اساس نیاز خود شما و کد نویسی و توسعه امکانات بر پایه استاندارد های اون سیستم در بیشتر پروژه ها از کن نویسی از پایه بیشتر جواب میده

خود شما یا هر کس دیگه هم که بخواد شروع به کار بکنه بعد از مدتی به سمت نوشتن یک سی ام اس بر اساس نیاز های خودش میره و در تمام پروژه از اون سی ام اس استفاده میکنه. خوب حالا اگه شما بتونی سی ام اس اوپن سورسی که در بیشتر مواقع معماری خوبی هم دارن رو انتخاب کنی و اون رو پایه توسعه کار خودت قرار بده در کوتاه مدت کار خودت راه میافته و در بلند مدت میتونی به جامعه کاربری اون سیستم هم سود برسونی ( با توسعه بعضی از امکانات و تست و رفع باگ و ... ) که این مسئله باعث افزایش اعتبار خودت هم میشه

در سطح حرفه ای البته اگه کسی بتونه یه سیستم شخصی رو از فریم ورکری مثل زند ارث بری کنه و بر اساس نیاز خودش اون رو طراحی کنه خوب این سیستم برای اون شخص خیلی خوب میتونه جواب بده چون پایه قدرتمندی داره و مطمئنا این جور افراد به جامعه کاربران اون فریم ورکر هم سود می رسونن
  پاسخ
تشکر شده توسط : boBak
این بستگی به پروژتون داره خوب .....
اگر برای مشتری می خواید طراحی کنید اگر بدون استفاده از CMS این کار رو انجام بدید قطعا هزینه بیشتری می تونید از مشتری دریافت کنید چرا که سایتی اختصاصی براش درست کردی ..........

اما بعضی از دوستان سی ام اسی هم چون joomla و WP رو درپیت خواندند که باید بهشون بگم اگز اینقدر درپیت بودند که کسی در ایران و حتی جهان از این مدیریت محتوا ها استفاده نمی کردند ......(اکثر سایت های ایرانی الان دارن از WP استفاده می کنند ......)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:جوملا خیلی داغونه ولی دیگه نه در این حد که :دی
Look at this
http://www.google.com/search?sourceid=ch...la+exploit

نقل قول:نظر شخصی من اینه که اگه یه فریمورک خوب نه CI بلدی با اون کار کن
CI چشه مگه ؟ اتفاقاً خیلی هم خوش دستهBig Grin

نقل قول:توسعه دهندگان سیستم های مثل جوملا دروپال وردپرس زوپس سی ام اس مید سیمپل و ... از خیلی از ماها در زمینه کد نویسی حرفه ای تر هستن.
اینجوری هام نیست دوست عزیز .
اکثرشون معماری افتضاحی دارن .
اثباتشم ساده است .
یه سری توی سورسشون بزن .
ببین چند روز معطل میمونی تا بفهمی منطقش چیه!

نقل قول:اما بعضی از دوستان سی ام اسی هم چون joomla و WP رو درپیت خواندند که باید بهشون بگم اگز اینقدر درپیت بودند که کسی در ایران و حتی جهان از این مدیریت محتوا ها استفاده نمی کردند ......(اکثر سایت های ایرانی الان دارن از WP استفاده می کنند ......)
حرف تو دهن من نذار من گفتم جوملا دره پیت ! کی گفتم وردپرس دره پیت !؟؟؟؟
من خودم از وردپرس استفاده میکنم و براش پلاگین مینویسم .Dodgy
اتفاقاً چندیدن پروژه ام با وردپرس انجام دادم و خواهم داد .

نقل قول:در سطح حرفه ای البته اگه کسی بتونه یه سیستم شخصی رو از فریم ورکری مثل زند ارث بری کنه و بر اساس نیاز خودش اون رو طراحی کنه خوب این سیستم برای اون شخص خیلی خوب میتونه جواب بده چون پایه قدرتمندی داره و مطمئنا این جور افراد به جامعه کاربران اون فریم ورکر هم سود می رسونن
اگر از کتابخونه هاش استفاده کنه خوبه اما اگر کامل وابسته باشه نه .
منظورم اینه نشینه 4 تا کنترلر و مدل پیشفرض براش بذاره و بعد هر کی هر چی خواست یه کنترلر اضافه کنه و تحویل بده ! اینجوری خیلی بده .
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : boBak
نقل قول:نظر شخصی من اینه که اگه یه فریمورک خوب نه CI بلدی با اون کار کن

مگه CI چشه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
CI هیچیش نیست مشغول باشید باهاش :دی
  پاسخ
تشکر شده توسط :