• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
php به صورت حرفه ای؟
سلام

می خواستم از دوستان بپرسم چه مراحلی برای رسیدن به حرفه ای شدن در php باید طی کنم؟

من در طراحی وب سایت صفر هستم. الان html را شروع کردم به خوندن.

آیا شرکت ها کارآموز میگیرند؟ چطور این شرکت ها را پیدا کنم؟ تو اینترنت که هر چی گشتم پیدا نکردم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام،
نقل قول:می خواستم از دوستان بپرسم چه مراحلی برای رسیدن به حرفه ای شدن در php باید طی کنم؟
بنظر من بستگی به هدفت داره. مثلاً اگر من بخوام تو یه شرکتی مثل x که شهرتی نداره و کار چندانی هم نمی کنه بعوان یک برنامه نویس فعالیت داشته باشم ، همین که توابع رو بشناسم و بتونم تاحدی امنیت رو برقرار کنم و هم سریع و بدون مشکل بنویسم کافیه و لازمه اش خوندن کتاب های برنامه نویسی (فارسی هم کفایت می کنه) و مقدار زیادی تمرین هست. اما اگر هدفم چیز دیگه ای باشه. مثلاً بخوام فرد سرشناسی باشم یا مثال هر برنامه نویسی برای بهترین بودن باشم ، خب باید خیلی زحمت بکشم. تمرین زیاد ، خوندن کتاب های گوناگون (هم فارسی و هم انگلیسی) ، مقالات روز در مورد امنیت و نحوه بهتر نوشتن و غیره.

نقل قول:من در طراحی وب سایت صفر هستم. الان html را شروع کردم به خوندن.
زبان برنامه نویسی نسبت به زبان های دیگه خیلی آسون تره و در طول دو هفته اگر روزانه 4 ساعت وقت بگذاری و هم بخونی و هم تمرین کنی می تونی یک اسکریپت کوچیک هم حتی برای خودت بنویسی. یعنی از صفر بودن سریعاً خارج میشی. برای شروع html خیلی خوبه البته من پیشنهاد می کنم در کنارش php هم بخونی نه اینکه فقط فعلاً اکتفا کنی به html . چونکه خود html هم تمومی نداره. هر روز چیزای جدید و هر روز با چیزایی برخورد می کنی که نمی دونیشون. چون تو php خیلی html بکار میره توصیه ام اینه که با هم شروع کنی به یادگیری.

نقل قول:آیا شرکت ها کارآموز میگیرند؟ چطور این شرکت ها را پیدا کنم؟ تو اینترنت که هر چی گشتم پیدا نکردم.
کارآموز؟ الآن لیسانسه هاشم بیکارند. همه حتی خود من و شما بدنبال افراد بهتر هستیم. بهتر از من و تو هم زیاده. پس بدنبال کار کردن با این سواد کم از برنامه نویسی و طراحی نرو چون هیچ جا استخدام نمیشی ، مگر افرادی (شرکت نه!) که برای استفاده کردن ازت بهت پیشنهاد کار می دن و یه مقدارم پول بعد با کلی خوشحالی بعد از چند ماه تلاش کردن پرتت می کنه از پروژه اش بیرون. Sad
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : zeytoon oia
اگه میشه کتابهای خوب در زمینه آموزش php معرفی کنید. هم فارسی هم انگلیسی. البته لطفا کتاب انگلیسی متنش روان و ساده باشه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من کتاب های زیر رو برای یادگیری پی اچ پی پیشنهاد می کنم:
  • Peachpit press php 6 and mysql 5 for dynamic web sites
  • PHP 5 power programming
  • مرجع کامل آموزش زبان PHP (مؤلف و گردآورنده: محمد بشیری)
و کتاب زیر رو برای یادگیری اچ تی ام ال:
  • آموزش HTML با زبان ساده از مقدماتی تا پیشرفته (کاری از ITTutorial.ir)
اگر بخوای خوب بنویسی و خوب درک کنی کد ها رو بنظر من اول تمرین ، دوم نگاه کردن نمونه کد ها و سعی در تشریح آنها ، سوم هم دنبال کردن پرسش های دیگران زیرا که ممکن است سوال شما باید یا چیزی باشد که بتواند به معلومات شما اضافه کند.
البته پیشنهاد نمیکنم از همین الآن بری در مورد ReflectionMethod بخونی چون فعلاً بهش نیاز پیدا نمی کنی. به دلیل زیاد بودن توابع و متد ها هروقت دیدی کم و کاستی جایی داری (مثلاً نمیدونی چطوری کدت رو بهینه تر کنی) بری سراغ موتور جستجو و اون چیزی که دنبالشی رو به زبان انگلیسی (فارسی چیز زیادی نداره!) جستجو کنی و در موردش بخونی.
در نهایت من چند منبع خوب برای خوندن و پرسش مطالب برنامه نویسی بیشتر در مورد PHP و HTML و CSS برات در زیر می نویسم و شما هم حتماً به لیست علاقه مندی هات اضافه کن تا فراموششون نکنی یا به خوراک خوانت اضافه کن تا هیچ مطلبی رو از دست ندی Smile
  1. php.net
  2. forum.iranphp.org
  3. forum.majidonline.com
  4. barnamenevis.org
  5. webnevis.net
  6. kamyabi.us
  7. aliha.ir
  8. w3schools.com
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : hosseintdk775 parvane zeytoon

پرش به انجمن: