• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
htpasswd - مدیریت فایل های کاربر برای تصدیق پایه ای
#1
سلام دوستان،

تابحال اسم htpasswd به گوشتون خورده؟ آیا مفهوم این کلمه را می دانید؟ آیا می دانید که یک فایل است؟ شاید حتی یک فایل اساسی که بسیاری از ما از آن بی خبر بودیم. در زیر براتون در مورد این فایل بطور مختصر توضیح دادم که از سایت apache ترجمه کردم.

htpasswd برای ایجاد و بروز کردن فایل های یکنواخت (flat-file) استفاده شده برای ذخیره نام های کاربری و رمزعبور برای تصدیق پایه ای (basic authentication) از کاربران HTTP مورد استفاده قرار میگیرد. اگر htpasswd نتونه به یک فایل دسترسی داشته باشد، همچنین صلاحیت نوشتن فایل برونداد (output) یا صلاحیت خواندن آن فایل در ترتیب برای بروز کردن آن نداشته باشد، یک وضعیت خطا را بر می گرداند و هیچ تغییری نمی کند.

وسایل در دسترسی از HTTP سرور Apahce می تواند محدود به اینکه فقط کاربران لیست شده در فایل های ساخته شده توسط htpasswd کند. بهرحال این برنامه فقط می تواند بر نام های کاربری و رمز های عبور ذخیره شده در یک فایل یکنواخت مدیریت کند. همچنین می تواند پنهان کند (encrypt) و اطلاعات رمز عبور را برای استفاده در دیگر انواع عناصر داده های ذخیره شده نمایش دهد. برای استفاده از یک پایگاه داده DBM می توانید dbmmanage را مشاهده کنید.

htpasswd رمزعبور هایی که در هیچ کدام یک از نسخه های اصلاح شده MD5 برای apache یا امر عادی crypt() سیستم نیست پنهان می کند.

منبع: htpasswd

سازنده htpasswd: اینجا کلیک کنید

حق تألیف و تصنیف تنها با گروه ایران PHP می باشد
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : admin zoghal


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان