• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
feedburner چگونه کار میکند؟
سلام
یه سوالی گند وقته ذهنم رو مشغول کرده و جواب درست و حسابی براش پیدا نکردم.

حتما بیشترتون با feedburner گوگل کار کردین.اول اسم سایت یا وبلاگتون رو بهش میدین.بعدش اونم براتون یه فید میسازه که میتونین اون فید رو توی گوگل ریدر اضافه کنین.

حالا سوال من اینه که گوگل چطور این فید رو میسازه و چطور متوجه میشه یه سایت آپدیت شده و مطلب جدید بهش اظافه شده.در صورتی که من آدرس فایل xml مربوط به rss سایتم رو بهش ندادم و فقط آدرس سایت رو بهش دادم.

ممنون
موفق باشید.
99 درصد نگرانیهای ما مربوط به مسایلی است که هرگز اتفاق نمی افتد....
پس شاد باش.....

--------------------------------------------

انساهای بزرگ اراده میکنند و انسانهای کوچک آرزو

--
  پاسخ
تشکر شده توسط :
وقتی آدرس سایتتو میدی، باید آدرس فید به صورت متا تو بدنه html باشه، و اون آدرس رو میگیره مثلا کد همین صفحه رو ببین،‌اگه با firefox باشی همین الان یه آیکون فید اومده گوشه آدرس بار.

به خاطر این دو خط :

کد:
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="آخرین موضوعات (RSS 2.0)" href="http://forum.iranphp.org/syndication.php" />
<link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="آخرین موضوعات (Atom 1.0)" href="http://forum.iranphp.org/syndication.php?type=atom1.0" />
  پاسخ
تشکر شده توسط : admin hosseintdk775 ahora khoda786
ممنون بابت پاسختون
اما بیشتر سایتها این دو خط کد رو ندارن و اصلا فایل XML مربوط به اپدیت سایت رو ندارن.
اونا چه جوری میشناسه؟

اصلا از کجا میفهمه که کجا تیتر یه مطلبه و یا کجاش متن اصلی مطلبه؟
یه جور برام گنگه این که چجوری این اطلاعات رو به دست میاره.
پس شاد باش.....

--
  پاسخ
تشکر شده توسط :
امتحان کنید همچین سایتهایی رو قبول نمیکنه.
کد:
The URL does not appear to reference a valid XML file. We encountered the following problem: Error on line 1: White spaces are required between publicId and systemId.

یه صفحه بزن و تست کن. خطای بالا رو میگیری (من همین الان این خطا رو کپی پیست کردم Smile
فقط اینکه صفحه به هیچ عنوان فید نداشته باشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط : khoda786
(۱۳۸۹ آذر ۰۵, ۰۳:۳۸ ق.ظ)fzerorubigd نوشته: امتحان کنید همچین سایتهایی رو قبول نمیکنه.
کد:
The URL does not appear to reference a valid XML file. We encountered the following problem: Error on line 1: White spaces are required between publicId and systemId.

یه صفحه بزن و تست کن. خطای بالا رو میگیری (من همین الان این خطا رو کپی پیست کردم Smile
فقط اینکه صفحه به هیچ عنوان فید نداشته باشه.

این نوشته تا ءید میشه ؛
در ادامه هم باید بگم حتی بعضا برای خودم پیش اومده آدرس مستقیم آر اس اس دادم ولی چون حالا یا استاندارد نبود یا .. پیغام خطا میداد !!
  پاسخ
تشکر شده توسط : khoda786
اره تست کردم کار نکرد

ممنون بابت جوابتون خیلی کمک کرد

Heart
پس شاد باش.....

--
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان