• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEO سایت های شیرپوینتی
#1
علاوه بر تنظیمات SEO در صفحات Publishing و مجموعه واژگان (Term Sits) (جهت مدیریت راهبردی) در شیرپوینت 2013 ، شما همچنین می توانید SEO را در سطح مجموعه سایت تنظیم کنید. در سطح مجموعه سایت شما همچنین می توانید Meta Tag ها و XML Sitemap هایی را که در شیرپوینت 2010 ناخواسته بودند را تنظیم کنید.
در شیرپوینت 2010 ، اگرچه شما می توانستید Meta Tag ها را در Master Page با استفاده از کنترلر Delegate یا یک وب پارت از کنترلر شخصی اضافه کنید ولی در شیرپوینت 2013 گزینه هایی در داخل شیرپوینت جهت SEO مجموعه سایت وجود دارد.

1- Meta Tags :
حالا دیگر شما نیازی به افزودن SEO Tags در Master Page ندارید و خود شیرپوینت یک قابلیت شیرپوینتی برای اینکار اضافه کرده است. شما می توانید SEO را با استفاده از تنظیمات بهینه ساز موتور جستجو در مدیریت مجموعه سایت (Site Collection Administration) اضافه و یا ویرایش کنید.
برای انجام این کار به تنظیمات سایت رفته و در بخش Site Collection Administration ، گزینه Search engine optimization settings را انتخاب نمایید.
در اینجا هم شما می توانید Meta Tag ها را برای سایت مد نظر تنظیم نمایید.

2- XML Sitemap :
شیرپوینت 2013 ، پشتیبانی خودکار برای ایجاد XML Sitemap ها را فراهم می کند. به منظور داشتن یک XML Sitemap تولید شده برای وب سایت تان ، شما ابتدا باید قابلیت موتور جستجوی Sitemap مجموعه سایت تان را فعال کنید. پس از آنکه قابلیت XmlSiteMap فعال شد ، این قابلیت مجموعه سایت را با Search Engine Sitemap timer job که بصورت پیش فرض بطور روزانه اجرا می شود را ثبت می نماید. این XML Sitemap برای هر مجموعه سایتی که با timer job به ثبت رسیده است ، ایجاد می شود . موتور جستجوی Sitemap وظیفه دارد که نه تنها XML Sitemap را برای خودش تولید کند ، بلکه همچنین فایل robots.txt را ویرایش کرده و لینک XML Sitemap را به آن اضافه کند تا موتورهای جستجو براحتی آن را پیدا کنند.
نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که دسترسی کاربران ناشناس باید در سطح وب اپلیکیشن فعال شود تا به Sitemap دسترسی داشته باشند ، در غیر این صورت شما با پیام های خطایی مواجه خواهید شد . برای مشاهده تنظیمات Sitemap به صفحه XmlSiteMapSettings مراجعه کنید که در آنجا می توانید مسیرهایی را که نباید توسط موتورهای جستجو crawl شوند را تعیین نمایید.
تشکر شده توسط :


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان