• 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PEAR
سلام
من دو روزه دارم سعی می کنم از pear استفاده کنم، خیلی هم سرچ زدم تا بتونم مشکلاتم رو برطرف کنم اما به جواب نرسیدم
1. pear رو توی لوکال تونستم نصب کنم اما این کار رو روی سرور (لینوکس) چجوری باید انجام بدم؟
2. در اجرای بعضی پکیج ها با یک ارور مواجه میشم، مثلا" پکیج text_highlighter وقتی کد زیر رو اجرا می کنم:
کد پی‌اچ‌پی:
<?PHP
$some_source_code 
= <<<PHP
<?PHP
echo 'OK';
?>
PHP;

#Include the class definition:

require_once 'Highlighter.php';
print_r(error_get_last());

#Create an object of the class:
$highlighter =& Text_Highlighter::factory('php');
print_r(error_get_last());

#Call the highlighting method and print the output:
echo $highlighter->highlight($some_source_code);
?>
این خروجیش میشه:
کد:
Array
(
    [type] => 2048
    [message] => Assigning the return value of new by reference is deprecated
    [file] => G:\wamp\bin\php\php5.2.5\PEAR\PEAR.php
    [line] => 572
)
Array
(
    [type] => 2048
    [message] => Non-static method PEAR::getStaticProperty() should not be called statically, assuming $this from incompatible context
    [file] => G:\wamp\bin\php\php5.2.5\PEAR\PEAR.php
    [line] => 867
)
<br />
<b>Fatal error</b>:  Call to undefined method PEAR_Error::highlight() in <b>G:\wamp\www\works\pear\index.php</b> on line <b>18</b><br />
چندتا سوال دیگه هم هست اما اینا مهمترن
ممنون میشم جواب بدید
[عکس: banner.php]

[عکس: blogbanner.php]
  پاسخ
تشکر شده توسط :
1- میتونی فایل هاش رو دانلود کنی و از تکنینک پیشرفته کپی پیست استفاده کنی. ممکنه تو هاستت دسترسی برای نصب PEAR نداشته باشی.

2- خیلی از پکیج های PEAR هستن که استیبل نیستن. البته این خطا فکر کنم برای اینه که شما PEAR رو کامل نصب نکردید.
تا نظر سایر دوستان پی باشه. به طور کل PEAR یه اینجین برای هندل کردن خطاهاش داره که اینجا داره دقیقا به همون گیر میده.
علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal
ممنون از پاسختون
خوب من اینجا جواب سوال دومم رو پیدا کردم، هرچند که باز هم ارور هندلر pear برای من کار نمی کنه
اما خیلی دلم می خواد بتونم pear رو روی سرور هم نصب کنم، هرچند که تکنیک پیشرفته ی کپی پیست هم جای خود داره!
نمی دونم چرا هی یه سوال دارم که برام مهم هم هست اما تا میام بنویسم یادم میره!!!!!Exclamation

پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi
البته بعد از اولین پست به شما دوست و همکار گرامی خوش آمد میگم Smile
--------------------------------
به هرحال از شما پرسش و ازما پاسخ Smile
علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ممنون
خوب بلاخره یادم آمد
در phpinfo هاست من در قسمت Configure Command نوشته --without-pear
این یعنی که pear بصورت پیش فرض روی هاست نصب نشده؟! (اگه نه پس چرا در include path در php.ini مقدار /usr/share/pear تنظیم شده!)
و در آخر امکان نصب pear روی هاست های نامربوط (!) ما هست یا باید حتما" بصورت دستی include بشه؟

پاسخ
تشکر شده توسط :
از چی استفاده می کنید؟ (منظورم کنترل پنل هاستتون هست) در کل برای نصب روی سرور نیاز دارید که دسترسی به root داشته باشید
  پاسخ
تشکر شده توسط :
از plesk
راستی حالا که مطرح شد می پرسم:
من هم با cpanel کار کردم هم با plesk ، اما در سرور هایی که روشون plesk نصب بوده نمی شد فایل های hidden رو دید (مثلا" فایل های htaccess)، حتی با ftp ، میشه کاری کرد که بشه این فایل ها رو دید؟!

پاسخ
تشکر شده توسط :
http://mattiasgeniar.be/2008/08/20/how-t...-in-plesk/
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان