• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Javascript پیش نیاز PHP هست؟
Question 
علت یادگیری جاواسکریپت، چون میخوام PHP یادبگیرم، گفته بود که پیش نیاز جاواسکریپت هست، حالا نمیدونم آیا واقعا لازمه!؟
چون بحرحال در زمینه طراحی وب و development میحوام کار کنم، JQuery بهتر نیست؟ (تفاوت jQuery و Javascript رو میدونم) - من میگم اگر Javascript ضرورتی برای PHP نداره، مستقیم JQuery یاد بگیرم ! نظر شما چیه؟

اینم خوندم
Do I need to learn Javascript before php?
https://answers.yahoo.com/question/index...931AAvmG1c

حالا از اونجاکه بعضی Browser ها Javascript ساپورت نیستند یا اینکه خود User ممکنه Disable کرده باشه، اصلا دیگه چه لزومی داره Javascript یا JQuery رو برای Enhnacement یاد بگیریم !؟ جایگزین بهتری براش نیست؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
جاوااسکریپت ربطی به پی اچ پی نداره

بلد باشی خوبه ولی ربطی ندارن به هم.

تازه جی کوئری یاد بگیری بهتر هم هست
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط : niegrau
اگر وقت داشتین، در مورد اینها هم اظهار نظر کنید لطفا.

Article from Lynda
Why you should learn PHP after HTML, CSS, and JavaScript

Question answered on Yahoo.com
Do I need to learn Javascript before php?
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بستگی به اولویت های خودت داره. php سمت سروره و جاوااسکریپت سمت کلاینت.
به نظر من بهتره کار با php رو یاد بگیری و همزمان هم جاوااسکریپت رو برای کارهایی که میخوای سمت کاربر کنی یادبگیری
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
جاوااسکریپت اونقدری که کارت رو راه بندازه رو میتونی توی یه هفته یاد بگیری .
به جای اینکه دنبال این باشی یاد بگیری یا نه بشین چند تا کتاب بخون یادداشت برداری کن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۳ مهر ۲۳, ۰۱:۲۹ ب.ظ)Maysam.m نوشته: بستگی به اولویت های خودت داره. php سمت سروره و جاوااسکریپت سمت کلاینت.
به نظر من بهتره کار با php رو یاد بگیری و همزمان هم جاوااسکریپت رو برای کارهایی که میخوای سمت کاربر کنی یادبگیری
Angel
چه توضیح خوب و قشنگی دادی دوست عزیز. الان فهمیدم که واقعا یادگیریش برام ضروریه حالا دیگه پس و پیشش برام مهم نیست.
ولی یک چیزی در همین رابطه.
اگر سمت کلاینت میشه با جاواسکریپت کارهایی کرد. آیا jQuery مفیدتر نیست؟
جالبه. الان بین javascrpit و jQuery حالا گیر کردم.
نظر شما چیه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:اگر سمت کلاینت میشه با جاواسکریپت کارهایی کرد. آیا jQuery مفیدتر نیست؟
jQuery یکی از کتابخونه های جاوااسکرپته و پیش نیاز اون آشنایی با جاوااسکریپت هست.
برای یه برنامه نویس PHP آشنایی با HTML،CSS و جاوااسکریپت لازمه و تسلط روی اونها مخصوصا کتابخونه هایی مثل jQuery یک امتیاز محسوب میشه.
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
(۱۳۹۳ مهر ۲۳, ۰۸:۱۱ ب.ظ)niegrau نوشته:
(۱۳۹۳ مهر ۲۳, ۰۱:۲۹ ب.ظ)Maysam.m نوشته: بستگی به اولویت های خودت داره. php سمت سروره و جاوااسکریپت سمت کلاینت.
Angel
چه توضیح خوب و قشنگی دادی دوست عزیز. الان فهمیدم که واقعا یادگیریش برام ضروریه حالا دیگه پس و پیشش برام مهم نیست.
ولی یک چیزی در همین رابطه.
اگر سمت کلاینت میشه با جاواسکریپت کارهایی کرد. آیا jQuery مفیدتر نیست؟
نظر شما چیه؟

jQuery بهتر از جاوااسکریپت نیست jQuery سرعت کدزدن رو بیشتر و حجم کدها رو کمتر میکنه.
از من میشنوی اول با جاوااسکریپت شروع کن و تا حد متوسط به بالا بهش مسلط بشو بعد که خوب مسلط شدی دیگه از jQuery استفاده کن
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان