• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTML5 و یکی از تاثیرات آن بر روی بهینه سازی صفحات وب
#1
سلام،

بعد از یک غیبت طولانی مدت، حالا میخوام در مورد یکی از تاثیرات HTML5 بر روی صفحات وب بنویسم. بی مقدمه می پردازیم به اصل موضوع.

هممون میدونیم rel خصیصه‌ای هست که روی لینک‌ها با این هدف اضافه می‌شد که به موتور جستجو بفهمونه اون لینک رو دنبال نکنه، منظورم nofollow هست. اما نگارش ۵ HTML که هنوز داغ هست مقادیر این خصیصه رو تکمیل تر کرده و باعث میشه روبات موتور جستجو بهتر و راحت تر ارتباط اون لینک رو با صفحه جاری پیدا کنه.
در زیر توضیح مختصری از هر مقدار میدم. در پایان منابع هم ذکر می‌کنم که توضیحات بیشتر خواستید به اونها مراجعه کنید یا از خودم بپرسید.

alernative
میگه محتوای این لینک محتوای همین صفحه هست اما در قالب دیگه. مثلا طرف یک مقاله رو هم در قالب pdf عرضه کرده هم html . که اگر با خصیصه lang همزمان استفاده بشه به این معنیه که همین مقاله هست ولی به زبان دیگه. وقتی هم با media همزمان استفاده بشه به این معنیه که نگارشی هست برای یک رسانه/media/medium دیگه طراحی شده.

next و prev
بعضی وقت ها دیدید تو سایت های خارجی مثل about.com مقالاتشون رو صفحه بندی میکنن؟ البته اینکار کاملا درسته اما به شرطی که مسیری که طی میشه تا صفحات ایجاد بشن بهینه باشن. برای لینک صفحه قبل و بعد این دو مقدار مناسبن.

author
کاملا مشخصه. لینکی که مربوط به نویسنده مطلب هست.

bookmark
سایت stackoverflow.com رو دیدید؟ زیر هر پست یه لینک بنام share‌ داره که بتونی لینک کوتاهی از اون پست رو به اشتراک بذاری. به عبارتی همون permalink یا لینک ثابت هست. این مقدار مختص اوناست.

help
صفحات گوگل هم که حتما دیدید. بخش آموزش ها و توضیحاتش. لینک میدن برای توضیحات بیشتر یا کمک بیشتر. این دست لینک ها این مقدار رو باید برای خصیصه مورد بحث داشته باشن.

license
لاینسس یا پروانه/مجوز همون اطلاعاتی هست که توش نوشته استفاده کنن موظفه چه قوانین مارو رعایت کنه. همون که بارها موقع نصب برنامه ها با انواع مختلفش روبرو میشیم. اینم مختص اون دست لینک‌هاست.

search و tag
این دوتا رو ترکیب کردم چون بنظر خودم خیلی مهمن. گرچه tag بیشتر استفاده میشه تو محتوا تا search اما هر دو برای موتور جستجو خیلی مهمن. اینکه تو لینکی از یک جستجو رو در مطلبت قرار بدی که باعث جستجوی دیگری بشه؛ یا بهینه ترین تگ ها رو به مطلبت اضافه کرده و لینکشون کنی، این دو باعث افزایش رتبه مطلب (بواسطه جستجوی خوبی که توسط کاربرا میشه) در نتیجه افزایش رتبه اون صفحه میشه.


-منابع
http://www.w3.org/TR/html4/types.html#h-6.12
http://www.webdesignerdepot.com/2012/10/html5-and-seo/
http://www.w3schools.com/html5/att_a_rel.asp
غایب
  پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان