• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Git کلا احمقه یا فقط برای ویندوز
Shocked 
git کلآ به حروف بزرگ و کوچیک حساس نیست یا فقط در ویندوز(بخاطر اینطوری بودن ویندوز) اینطوری Angel

یه سوال دیگه اینکه وقتی ما روی یه repo کار کردیم و Angelعرق ریختم و زحمت کشیدیم و وقت گذاشتم و یه کاری کردیم، کامیت و بعد push و بعد درخواست مرج می دیم به repo اصلی.

قبل از ارسال نتیجه نهایی به repo اصلی حتمآ باید repo خودمون رو با جدیدترین آپدیت repo اصلی بروز کنیم؟ یا GIT یذره فسفر می سوزونه و از روی کامیت ها اصل تغییرات رو تشخیص می ده و فقط قسمت تغییر داده شده به شکل مناسب مرج می کنه ؟
یه چیزایی قبلآ وحید گفت. اما من ...

روش های بروز کردن repo خودمون(کپیه) از repo اصلی چیاست؟
دو تا روش یوشا گفت. همونا؟ یا یک دستور خاص وجود داره؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
مشکل از ویندوز احمق هست که به حروف بزرگ و کوچیک هیچ اهمیتی نمیده.
شما وقتی می خوای ریپوزیتوریت رو انتقال بدی اول باید ریپوزیتوری فعلیت رو آپدیت کنی. تغییرات با همدیگه مرج میشم مگر اینکه کانفلیکت پیش بیاد که گزارش کانفلیکت رو بهت میده بعد میری کانفلیکت رو درست می کنی و مجدد commit می کنی و بعد هم تغییرات رو ارسال می کنی
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia
(۱۳۹۱ مرداد ۲۱, ۰۲:۴۵ ب.ظ)admin نوشته: مشکل از ویندوز احمق هست که به حروف بزرگ و کوچیک هیچ اهمیتی نمیده.
شما وقتی می خوای ریپوزیتوریت رو انتقال بدی اول باید ریپوزیتوری فعلیت رو آپدیت کنی. تغییرات با همدیگه مرج میشم مگر اینکه کانفلیکت پیش بیاد که گزارش کانفلیکت رو بهت میده بعد میری کانفلیکت رو درست می کنی و مجدد commit می کنی و بعد هم تغییرات رو ارسال می کنی
پس یعنی لازم نیست که آپدیت(با اون منظور و مفهومی که بیان کردم) انجام بشه؟
(وحید اگه از پاسخ کوتاه استفاده کنی مجبور نمی شم دوباره سوالم رو تکرار کنم. مثلا بگی : لازم نیست آپدیت کنی. و بعد توضیحات)

یکی از دلایلی که دست به حذف کتابخونه Raspina زدم همین نشناختن حروف بزرگ و کوچیک بود. Exclamation
  پاسخ
تشکر شده توسط :
چکار به کوچیکی بزرگی حروف داری؟
تو باید اول ریپوزیتوریتو بروز کنی و بعد اعمال تغییرات و بعد ثبت تغییرات و بعد هم push.
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بالاتر => نگهداری بهتر

پاسخ
تشکر شده توسط :
لازم هست آپدیت کنی Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
پس برام ثابت شد که گیت خیلی هم آب دوغ خیاریه! (فعلا که سه مورد برام مسجل شده)
اول اینکه از سیستم عامل تعصی می گیره برای پیدا کردن تغغیرات (مثلا همین حروف کوچیک و بزرگ) فک می کنم فقط date-modif رو چک می کنه
دوم هم توی قسمت کانفیگ یه نیم و ایمیل می گیره که سوریه (اصل همون کد ssh هست)
سوم هم قضیه کامیت و پوش هم همش کشکه. (سره این قضیه آپدیت شدنه هه )
(شایدم زود، عجولانه و از روی عصابانیت قضاوت کردم)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
چی به git توهین کردی؟ Big Grin

اینا همش واسه اینه که دیدی نسبت به git نداری. پسر خوب core لینوکس رو دارن با گیت توسعش میدن.
نقل قول:اول اینکه از سیستم عامل تعصی می گیره برای پیدا کردن تغغیرات (مثلا همین حروف کوچیک و بزرگ) فک می کنم فقط date-modif رو چک می کنه
این ربطی به git نداره و سیستم عامل زاخارته مه فرقی بینشون نمیزاره

نقل قول:دوم هم توی قسمت کانفیگ یه نیم و ایمیل می گیره که سوریه (اصل همون کد ssh هست)

نیم و ایمیل برای مشخص شدن اطلاعات کسیه که کامیت زده،

نقل قول:سوم هم قضیه کامیت و پوش هم همش کشکه. (سره این قضیه آپدیت شدنه هه )
اینم نفهمیدم دقیقا منظورت چیه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : voltan
(۱۳۹۱ مرداد ۲۱, ۰۳:۱۱ ب.ظ)oia نوشته: پس برام ثابت شد که گیت خیلی هم آب دوغ خیاریه! (فعلا که سه مورد برام مسجل شده)
اول اینکه از سیستم عامل تعصی می گیره برای پیدا کردن تغغیرات (مثلا همین حروف کوچیک و بزرگ) فک می کنم فقط date-modif رو چک می کنه
دوم هم توی قسمت کانفیگ یه نیم و ایمیل می گیره که سوریه (اصل همون کد ssh هست)
سوم هم قضیه کامیت و پوش هم همش کشکه. (سره این قضیه آپدیت شدنه هه )
(شایدم زود، عجولانه و از روی عصابانیت قضاوت کردم)

با داخل پرانتزت موافقم. Big Grin
البته توجه داشته باش که git کلا قصدی نداشت روی ویندوز بیاد. اینی هم که اوردن به زور بوده. اوایلش (همین پارسال رو میگم) با زور cgwin اومد روی ویندوز.
یک ماه روز svn کار کن قدر git رو می دونی Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ مرداد ۲۱, ۰۲:۵۸ ب.ظ)Y.P.Y نوشته: چکار به کوچیکی بزرگی حروف داری؟
تو باید اول ریپوزیتوریتو بروز کنی و بعد اعمال تغییرات و بعد ثبت تغییرات و بعد هم push.
کی این پست رو دادی که من ندیدم Smile

باید حروف بزرگ رو در اسم کتابخونه ها رعایت کنیم تا لودینگ مشکل نخوریم. توی ویندوز به مشکل بر نمی خوریم ولی توی لینوکس !!!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بابا شما دیگه کی هستید. از گیت هم ایراد میگیرید؟ Confused
گیت یه شاهکاره در نوع خودش.
  پاسخ
تشکر شده توسط : ali786

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان