• 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GUI Programming
دوستان میشه یک توضیحی در مورد GUI Programming با php بدید ؟ منظورم نوشتن برنامه های گرفیکی تحت ویندوز و یا لینوکس / یه چیزی هم در مورد gtk شنيدم . لطفا کامل توضیح بدید و اینکه اگر بخوام شروع کنم باید از کجا شروع کنم ؟

با تشکر Heart
  پاسخ
تشکر شده توسط :
gtk و هم نوعانش مثل qt در واقع یک رابط گرافیکی برای زبانهای برنامه نویسی مثل python و غیره هست. مثلا ubuntu از gnome استفاده می کنه که gnome داره از gtk استفاده می کنه. حالا این رابط برای php هم وجود داره. البته قدرت زیادی رو در مقابل بقیه رقباش نداره. چون حقیقت php برای وب هست (این ها رو خودت بهتر از من می دونی)
برای شروع هم می تونی از اینجا شروع کنی
http://gtk.php.net/
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y amir.s HiddeN
ممنون . من بعد از این پست کمی هم سرچ کردم و یک برنامه ی کوچیک گرافیکی هم تونستم ایجاد کنم اما یک سوال هنوز تو ذهنم هست این که ایا میشه یک برنامه با این ساخت که هر کسی بتونه ازش استفاده کنه . فرض کنید من یک برنامه ساده با استفاده از gtk نوشتم و دوست دارم که همه از این برنامه استفاده کنند اما باید اونها حتما gtk رو نصب داشته باشند تا بتونند اجرا کنند , درسته ؟ اگر اره پس باید بگم اصلا جالب نيست . یعنی این فقط یه جور برنامه نویسی گرافیکی با php تنها براي خودت به حساب میاد .

اها در ضمن یه چیزی هم در مورد winbinder شنيدم که برای ایجاد برنامه های گرافیکی با استفاده از php تحت ويندوز هست و خیلی ها از winbinder استفاده میکنند .
  پاسخ
تشکر شده توسط :
تا جایی که من می دونم این کامپایل میشه و فایل exe می ده بیرون و بسته gtk همراه خودش هست و مثل بقیه نرم افزارها قابل استفاده هست
  پاسخ
تشکر شده توسط : HiddeN
من دانلوش کردم
خیلی بد بود
نتونستم واسه دکمه هاش رویداد تعریف کنم Huh
ولی کلا شروع خوبی بوده Sleepy
علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۸۸ شهریور ۱۷, ۱۲:۳۴ ب.ظ)alimokhlesi نوشته: من دانلوش کردم
خیلی بد بود
نتونستم واسه دکمه هاش رویداد تعریف کنم Huh
ولی کلا شروع خوبی بوده Sleepy

اگه نرم افزار یه مقدار بزرگتر بشه خیلی مشکلات براش پیش بیاد. یاد شادو توی iranphp قدیم به خیر. اون بعد از کلی کار کردن به این نتیجه رسید که php فقط واسه وب.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi HiddeN

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان