• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Crawl stats موجود در گوگل وبمستر را بیشتر بشناسید و استفاده ازش کنید
بازم سلام،
یکی از بخش های مهم گوگل وبمستر ، Crawl stats هست که شاید کاربران فکر می کنن اطلاعات مهمی اون تو نیست. و فقط برای اینکه بدونن کیا لینک دادن بهشون برن توی این خدمت گوگل.
ولی این بخش هم حاوی اطلاعات مهمی هست از اینکه در 90 روز گذشته روبات گوگل در روز چند صفحه رو ایندکس کرده؟ ، دانلود ها بر حسب کیلوبایت؟ و زمانی که برای دانلود صرف شده است را بصورت میانگین ، کمترین و بیشترین نمایش میده.
همینطور دارای یک نمودار خیلی خوب هست که نشون میده دقیقاً تو ماه های گذشته ، سیر نزولی داشته یا صعودی.
این صفحه رو من شخصاً خیلی دوست دارم. چون واقعاً به من کمک می کنه که چقدر روبات ها دسترسی به محتوای سایت من دارن و این نشونه بهینه بودنه سایت منه. خدا رو شکر در مورد سایتم باید بگم که همینطوری نمودار داره میره بالا و هنوز که هنوزه از اواسط April که سایت راه اندازی شده تا الان هنوز پایین نیومده.

توصیه می کنم حتماً به این بخش توجه کنید و اگر دیدید نمودار داره میاد پایین. دو دلیل کلی داره. 1. دسترسی به محتوا برای روبات سخت شده 2. درصد بهینه بودن کاهش یافته.

برای دلیل اول پیشنهاد می کنم ، اول اینکه لینک های و صفحه های اضافی که نباید ایندکس بشن و لینک ها دنبال شدن رو پیدا کنید و اونی که نباید از لینک های داخلش پیروی بشن از nofollow و برای اونایی که نباید ایندکس بشن از noindex استفاده کنید.
همینطور نقشه سایت خودتون رو با استاندارد های XML طراحی کنید و با w3.org اعتبار سنجی کنید ببینید چطوره.
کاری که خودم کردم اینه که علاوه بر ثبت نقشه سایت در وبمستر گوگل که باعث میشه گاهی اوقات روبات ها برای ایندکس کردن به اون سر بزنن ، یک صفحه دیگه ساختم و rel خاصی براش در نظر نگرفتم تا محتواش ایندکس بشن. و این باعث میشه که همه محتوای من در سایت دست کم یک لینک داخلی داشته باشن.

برای دلیل کلی دوم هم پیشنهادم اینه که صفحه های اصلی مثل main page و صفحه نمایش مطالب رو با w3.org اعتبار سنجی کنید و اگر مشکلی داشت حتماً ردیفش کنید. البته برای این مورد و مورد بالایی حتماً با آخرین تکنولوژی بسنجید. مثلاً HTML 5 و CSS 3 و XML و RSS 2.0.1

این کار هارو برای سایت خودم کردم و یه نتیجه فوق العاده گرفتم. اول اینکه در کمتر از 2 هفته رنک سایتم از N/A شد 0 که این خیلی عجیب بود واسم چون واسه خیلی ها رو می دیدم همچین اتفاقی نمی افتاد. و اینکه روزانه 100 لینک از سایتم داره در گوگل ایندکس میشه و این رو در Crawl stats میگه High یا همون حداکثر ایندکس کردن صفحه در روز و نشونه بهینه بودن 99% سایت منه ( خدا رو شکر )

پدرم میگه: همیشه برای اون یک درصد تلاش کن
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Goback Bojbaj oia parvane Mehrdad-Dadkhah

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان