• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Call to undefined function sqlsrv_connect()
سلام عرض می کنم خدمت دوستان عزیز
من می خوام با php به دیتابیس sql server متصل بشم
تا اونجا که من می دونم به وسیله دو extension - mssql and sqlsrv می تونیم این کارو انجام بدیم و از توابع هر کدوم از اونها استفاده کنیم.
بنده هر دو extension استفاده کردم و از php.ini اونها رو فعال کردم و تیک اونها در منو extension هم خورده بود ولی مشخصات اون در php_info() نبود و برای هر کدام خطای تعریف نشده می داد.
نکته که در زمان استفاده از mssql ، اون یکی دیگه یعنی extension sqlsrv رو غیره فعال می کردم و همینطور بلعکس ولی بازم برای هر دو روش خطای تعریف نشده می ده.
اطلاعات سرور
php : 5.4.12.
wampserver : 2.4
اطلاعات سیستم
windows 8 64-bit
نا گفته نماند dll هایی که دانلود کردم هم درایور های نسخه 3.2 ماکروسافت بوده از لینک زیر
https://www.microsoft.com/en-us/download...x?id=20098
نکته : با توجه به اینکه نسخه php بنده 5.4.12 بود من از درایور زیر استفاده کردم
کد پی‌اچ‌پی:
extension=php_pdo_sqlsrv_54_ts.dll
extension
=php_sqlsrv_54_ts.dll 
ممنون می شم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
از اینگونه مشکلات در حین استفاده از wamp زیاد پیش میاد... یکی از موارد زیر می تونه دلیل این مشکلت باشه:

1- WAMP دوتا php.ini داره: یکی در پوشه Apache یکی هم در پوشه PHP. مطمعن شو اونی که در پوشه Apache هستش رو فعال و تنظیم کردی.
2- mssql/sqlsvr از نوع thread safe هستند، پس مطمعن شو که سرورت هم thread safe باشه!
3- مطمعن شو که بعد از تنظیم و فعال سازی extension ها، سرور Apache و کلاً WAMP ت رو Restart کنی.
4- مطمعن شو که مسیر PHPIniDir در فایل http.conf بدرستی تنظیم شده باشه.
5- شاید لازم باشه PHP MsSQL Driver و MsSQL Native Client رو دانلود و نصب کنی.
6- مطمعن شو که PHP 64 بیتی رو نصب کرده باشی. اگر جواب داد که هیچ، اگر نداد کلاً WAMP 32 بیتی رو نصب کن.
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بیشتر => نگهداری بهتر
  پاسخ
تشکر شده توسط : M.J
خیلی ممنون از رهنماییتون من مراحل به صورت دقیق بارها انجام دادم و نهایتآً wamp 32bit نصب کردم و جواب گرفتم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان