• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CI و حاشیه ها
با سلام.
بعد چند سالی کار وب و تجربه CI و Zend و ِYii فکر میکنم نباید CI رو خیلی هم سطح پایین گرفت .
همه MVC رو پشتیبانی میکنن و یه سطحی از API رو فراهم میکنن.که تو زند خیلی تخصصی هستند و تو ییی خیلی متنوع و جذاب هستند خصوصا کلاس های رابط کاربری و مدیریت لایوت هاش و تو CI خیلی عمومی و جمع و جور.

به نظرم مهم ساختاره و اینکه این سیستم چقدر زمان ما رو میگیره که یه کار تجار باهاش ببندیم و چقدر زمان میبره اگه بخواییم یه تیم جمع کنیم که به یه هدف تجاری برسیم.

من همیشه وقتی تنهایی مجبورم کاری خودم انجام بدم ترجیح ام ییی هست.چون اونقدری ابزار بهم میده که زمانم رو سیو کنه.
اما از چند وقت پیش درگیر تولید یه سیستم قابل توسعه ماژولار - یه سیستم مدیریت محتوا - بودم.CI رو بهتر از همه دیدم.چون کارام بیشتر الگوریتمی بود و انعطاف پذیری زیادی نیاز داشتم و CI ‌رو میشه راحت هر جوری تغییرش داد.
و توسعه ماژول واسه سیستم خیلی راحته چون نیاز نیست طرف خیلی حرفه ای باشه.با یه اطلاعات پایه هم میشه باCI کارای خوبی انجام داد.

حالا درسته تو CI پیش فرض ORM وجود نداره اما خوب به راحتی با استفاده از RedbeanPHP میشه بهترین و ساده ترین سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی رو باهاش داشت .

درسته CI کتابخانه های خیلی خفنی نداره اما ؛ من ترجیح میدم در CI عمده کار های عمومی رو به راحتی انجام بدم و تنها در موارد خاص از کتابخانه های زند استفاده کنم تا اینکه در زند کار کنم و سرعت - سادگی - محیط بدون پیکربندی رو فدای موار خاص و یک کتاب خانه خاص کنم.
الان بیشتر فریم ورک ها همبنجور رفتار میکنن که از زند به عنوان یه مکمل استفاده میکنن حتی ییی.

در نهایت CI به دلیل تصمیماتی در شرکت پشتیبانش به یه مجموعه دیگه برای توسعه و نگهداری منتقل میشه.که این هم یک حالت گذار هست.
البته به نظرم مهم نگهداری ساختار و به روز رسانی اون هست چون CI با این ساختار سبکش هست که اینقدر محبوب و سریع هست وگرنه اگه اینم بخواد خیلی سنگینش کنه خوب بهتر که با زند و ... کار کنیم.

در مجموع CI چیز بدی نیست .خصوصا برای شروع کار مناسبه .
و هر فریم ورک هدفی رو دنبال میکنه.CI هم تو هدف خودش مثل بقیه موفق بوده.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza shgninc mostafa_sh
مشکل CI حاشیه پیرامونش و عدم ساپرت EllisLab هست. کلا الان اوت آف دیت به حساب میاد. توصیه نمیکنم کسی فعلا طرفش بره.
Two hands working can do more than a thousand clasped in prayer
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان