• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6 راه برای بهینه سازی URLs
#1
درود بر شما،

ایجاد آدرس هایی که مورد پسند موتورهای جستجوگر نباشه حتما تأثیر بر روی بهینه بودن خواهد گذاشت. پس با دقت به موارد زیر توجه کنید:

1. بلاگ خودتون را بعنوان صفحه اول وبسایت انتخاب نکنید بلکه برای آن یک subdomain یا subdirectory انتخاب کنید.

2. از دش "-" (به انگلیسی: dash) برای جدا سازی کلیدواژه ها در آدرس های خود استفاده کنید. گوگل هم دش و هم خط زیر (به انگلیسی: underscore) را پیشنهاد می کند و استفاده از هرکدام مانعی ندارد اما به مرور زمان دش به عنوان جدا سازنده نزد کاربران محبوبیت پیدا کرده که من هم پیشنهاد می کنم از آن استفاده کنید.

3. آدرس مطالب قدیمیتان را عوض نکنید! بهتر است از دائمی باشد یا از ریدایرکت 301 استفاده کنید. اگر مطالب قدیمیتان بجای دش برای جداسازی از فضای خالی استفاده شده است موردی ندارد بجای فاصله، دش قرار دهید.

4. شما می توانید از پسوند های مختلفی برای آدرس خود استفاده کنید. مثل .php, .asp, .cfm, .htm, .html و ... اما جز .exe !!!!

5. آدرس کامل خود را انتخاب کنید. یا با www یا بدون آن یا با / یا با /index . موتور های جستجو میان اینها فرق می گذارند. شما یکی را به دلخواه برای صفحه اول خود انتخاب کنید و بر روی فایل htaccess خود اعمال کنید. در این انجمن مقاله کاملی در این باره وجود دارد پیشنهاد می کنم جستجو کنید.

6. بارها مشاهده شده که وقتی کسی میخواهد از feedburner برای وبسایت خودش استفاده کنه یک اسمی که اصلا ربطی به آدرس وبسایتش نداره استفاده می کنه. باید در هنگام عضویت در feedburner نام دامنه خود را انتخاب کنید نه اسامی دیگر!
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : amir.s oia king_net


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان