• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک دقیقه تا مرور گذشته SEO در ایران
سلام،
میخوایم با هم بررسی کنیم ببینیم گدشته SEO در ایران چگونه بوده و چه حرفایی زده می شده و الآن بگیم که درست بوده یا غلط و اگر غلط راه درستش رو بیان کنیم. چون همه را از ذهن خودم بدون هیچ ویرایش و فکر قبلی می نویسم مسلماً الآن خیلی از صحبت ها رو به یاد ندارم و حتماً به مرور زمان تکمیلش می کنم این تاپیک رو اگر مخاطب داشته باشه.

محتوا حرف اول رو میزنه
قطعاً همینطوره که می گفتن. الآن هم محتوا همچنان حرف اول رو می زنه. و اما چرا؟ جواب این سوال رو خودتون می دونید. شما بعنوان یک بازدیدکننده و مخاطب یک وبسایت دوست دارید شاهد مطالب با کیفیت بالاتری در اون وبسایت باشید. درست نمیگم؟

لینک ها باید مرتبط با موضوع وبسایت باشند
اجباری هیچوقت بر مرتبط بودن لینک های خارجی با موضوع وبسایت ما نبوده. هنوزم اجباری نیست ولی اگر درصدی براش اهمیت قائل بشیم ، این مورد از مواردی هست که کیفیت یک وبسایت رو بالا می بره

روزانه تا سقف 15 مطلب منتشر کنید
طبق آزمایش هایی که خودم انجام دادم رو وبسایت خودم ، به این نتیجه رسیدم هرچه تعداد صفحات بیشتر میشه ، اگر روبات علاقه به وبسایت ما داشته باشه و زمانش رو طوری تعیین کنه به موقع وارد و خارج بشه ، مقدار crawl's rate هم افزایش پیدا می کنه و هرچقدر خزنده بیشتر در وبسایت ما گشت و گذار کنه این به نفع ماست.

سعی کنید یک وبسایت با یک موضوع داشته باشید
این مورد رو من خیلی تذکر دادم به مدیرا ، ولی کو گوش شنوا؟ خیلی ها هستند یک وبسایت راه اندازی می کنم تحت عنوان از شیر مرغ تا جون آدمیزاد! ولی این ضرر سنگینی به مدیر وارد می کنه. شاید در ظاهر ترافیک اون بخاطر همچین محتوایی افزایش پیدا کنه ولی هدف ما ساخت ترافیک بی خودی یا غیر واقعی نیست. از نظر من بازدیدکننده زمانی بازدیدکننده هست که ثابت بشه. در همچین وبسایت هایی مخاطبا خیلی ثابت نیستن و فقط میان و میرن و اغلب بیکارا تو اینترنت هستند که چنین عناوینی رو جستجو می کنند.

پیوند های خارجی با تارگت blank و داخلی ها با self/blank
اغلب اشتباه می کنند و اصلاً تارگتی برای لینک هاشون مشخص نمی کنند. درسته اگر مشخص نشه بطور پیشقرض blank هست ولی بهتره مشخص بشه و تا ثابت بشه و بمونه. لینک های خارجی همیشه باید blank باشند و لینک های داخلی غیر ضروری self و ضروری ها در صورت نیاز blank

مشخص کردن alt برای تصاویر و title برای لینک ها
اکثراً باز این مورد هم اشتباه می کنند. یا اصلاً این دو خصیصه رو مشخص نمی کنند یا برعکس می نویسن. یعنی alt رو برای لینک ها و title رو برای تصاویر. غافل از اینکه تصویر خودش معلومه که چیه یک alt هم براش می نویسن که اگر بارگذاری نشد اون بجاش نمایش داده بشه. در HTML5 مشخص کردن این دو خصیصه از موراد الزامی هست برای کسی که میخواد بهینه سازی کنه.

محدود کردن روبات های مزاحم
هنوزم نسل روبات های مزاحم منقرض نشده. نمیدونم دنیا برای این دسته از روبات ها میخواد چیکار کنه. Dodgy روبات های مزاحم مثل روبات نرم افزار هایی که اغلب برای استفاده شخصی مورد استفاده قرار میگیره مثل جمع آوری ایمیل ها برای ارسال ایمیل گروهی. از robots.txt و خصیصه rel برای لینک ها استفاده کنید.

اگر سوالی هم دارید در بخش مربوط به سوالات همین انجمن می تونید بپرسید. Angel
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia Bojbaj hidensoft
نقل قول:محتوا حرف اول رو میزنه
من اینو متوجه نمیشم ‍!!!!
منظور اینه که محتوای خوب بازدید رو بالا میبره یا برای ربات ها هم محتوا تاثیر داره ؟
اگه داره چجوری ؟
ربات که کیفیت رو نمیبینه ! یعنی کمیت مهمه ؟ ارسال های زیاد ؟
# : برای این گیج شدم چون چندجا خوندم برای ربات تعداد بازدید و محتوا (!) و ... مهمه !!!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
هر موتور جستجویی به یک نحوی عمل می کنه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:هر موتور جستجویی به یک نحوی عمل می کنه
درسته

نقل قول:نظور اینه که محتوای خوب بازدید رو بالا میبره یا برای ربات ها هم محتوا تاثیر داره ؟
اگه داره چجوری ؟
ربات که کیفیت رو نمیبینه ! یعنی کمیت مهمه ؟ ارسال های زیاد ؟
# : برای این گیج شدم چون چندجا خوندم برای ربات تعداد بازدید و محتوا (!) و ... مهمه !!!
خودت گفتی که روبات کیفیت رو احساس نمی کنه و نمی بینه. پس کیفیت مطالب باعث افزایش ترافیک میشه. و منظور منم از محتوا یک محتوای خوب هست.
شما تاحالا فکر کردید که چرا یه سایتی مثل سایت ساماندهی خودمون که محتوایی نداره اما sitelink داره؟ به هر سایتی الکی sitelink تعلق نمیگیره. این واسه اینه که موتور جستجو تعداد جستجوی های ساماندهی رو بررسی می کنه و ترافیک رو میسنجه. پس ترافیک نقش مهمی هم داره.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Bojbaj
از سرویس های معرفی سایت به موتور های جستجو استفاده کنم؟
نه به هیچ وجه. چون اونا اسپم هستند برای موتور جستجو و خیلی هاشونو شناسایی می کنه. حالا چرا اسپم هستن؟ واسه اینکه چندین درخواست مختلف مبنی بر معرفی وبسایت X می فرستند و موتور جستجو متوجه این موضوع میشه و اون رو به لیست سیاهش اضافه می کنه و احتمالاً اون وبسایتی که این درخواست رو داده.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان