• 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یه سوال بی ربط
Lightbulb 
درود بر همه
یه پرسش کاملا بی ربط دارم.

من بخوام یه ISP راه بندازم چی کار باید بکنم؟؟؟
می شه یه توضیح بدین که چی کار باید بکنم و تقریباً یه برآورد هزینه ی ساده برام بکنید که کمی روشن شم؟؟؟؟
Big Grin
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
تشکر شده توسط :
(۱۳۸۷ بهمن ۰۳, ۰۲:۰۹ ب.ظ)molana نوشته: درود بر همه
یه پرسش کاملا بی ربط دارم.

من بخوام یه ISP راه بندازم چی کار باید بکنم؟؟؟
می شه یه توضیح بدین که چی کار باید بکنم و تقریباً یه برآورد هزینه ی ساده برام بکنید که کمی روشن شم؟؟؟؟
Big Grin

راه اندازی ISP از یک VISP ساده شروع میشه که شاید اصلاً هزینه ای نداشته باشه چون شما Virtual ISP خواهید بود ، تا یک ICP خیلی بزرگ که چند صد مگابایت پهنای باند رو به شرکت های مختلف ارائه میده!
باید ببدینید هدفتون از این کار چیه و می خواید دقیقاً چه خدماتی رو توسط ISP تون ارائه بدید
شبکه سرورز24 : http://www.servers24.ir
تشکر شده توسط : admin
همین ISP هایی که اینترنت می دن به مردم.
همچین چیزی
تشکر شده توسط :
خوب همچنین ISP هایی که دیگه تقریباً منسوخ شده چون با توجه به خدمات جدیدی مثل ADSL و فراگیری اینترنت هوشمند ( اتصال به اینترنت بدون user و pass که احتمالاً خودتون می دونید منظورم چی هست ) کسی دیگه سراغ خرید کارت اینترنت نمیره!
ولی خوب راه اندازی ISP موارد زیر رو نیاز داره :
1. پهنای باند اینترنت که از مخابرات یا شرکت های ICP اخذ میشه
2. تعداد مثلاً 30 خط تلفن ( آنالوگ یا E1 ) که قیمتش رو از مخابرات شهرتون باید بگیرید
3. یک مکان برای قرار دادن سرور و انتقال پهنای باند به آن محل و همچنین اتصال خطوط تلفن به روتر
4. حداقل 1 عدد سرور ( برای بهبود کار 3 عدد سرور مورد نیاز است )
5. روتر ( بر اساس نوع و کارایی از 1 میلیون تا 7-8 میلیون )
6. نرم افزار حسابداری کاربران که از مجانی ( crack شده ) تا 1.5 میلیون هست
7. دو تا مودم patton ( اگر از مخابرات پهنای باند بگیرید )

همین !
تشکر شده توسط : admin
ممنون استاد عزیز
منظور من هم همونISP ADSL بود.
برای گرفتن مجوز و این حرفا چقدر باید هزینه کرد؟

اصلا با یه حساب سرانگشتی چن پای ما آب می خوره ( با گرفتن مجوز و پول مخابرات و این حرفا)؟؟؟؟؟

خیلی ممنون از توجهتون
تشکر شده توسط :
خواهش می کنم Big Grin
در مورد سرویس ADSL باید بگم که قضیه کاملاً فرق می کنه چون اولاً با وجود غول هایی نظیر نداگستر صبا ، پارس آنلاین ، داتک و سایرین تقریباً جایی برای شرکت های کوچک باقی نمی مونه! دوماً هزینه تجهیزات ADSL به چند صد میلیون تومان ممکنه برسه و شما نیاز دارید این تجهیزات رو در چندین مرکز مخابراتی نصب کنید که هزینتون بسیار بالا میشه. علاوه بر این پهنای باند مورد نیازتون بسیار زیاد خواهد بود که پرداخت هزینه ماهانه اون به مخابرات یکی از معضلات شرکت های کوچک خواهد بود!
شاید اگر در یک شهرستان کوچیک بخواید کار رو شروع کنید امکان پذیر باشه ولی خوب باید ببینید درآمدتون به هزینه ها می خوره یا نه.
گرفتن مجوز هم فرایند بسیار پیچیده ای هست و خیلی توش پارتی بازی میشه ( مجوز ADSL منظور هست ، نه مجوز ISP ). در کل اگر شما دقیقاً بفرمائید هدفتون چیه من می تونم تا جایی که اطلاعات دارم بیشتر راهنمائی کنم
تشکر شده توسط :
من می خوام تو یه شهرستان کوچیک یه ADSL راه بندازم.

حالا اینطوری بگم که با تمهیداتی که اندیشیده شده حداکثر تعداد کاربران رو حداقل 5000 کاربر پیش بینی کردیم.

حالا آیا به نظر شما دخل و خرج ما با سودی که خواهیم داشت سربه سر می شه؟
آیا اصلا این کار سود ده هستش؟؟؟

ممنون می شم کمی راهنمایی بکنید.
تشکر شده توسط :
بهتره با یکی از شرکت های بزرگ که دارند در تمامی ایران ای دی اس ال میدن وارد مذاکره بشید . مثل پارس آنلاین
تشکر شده توسط :
خوب این هم یه راهشه.
ممنون
ولی می خوام مستقل عمل کنم.
تشکر شده توسط :
با توجه به گفته های servers24 عملا مستقل بودن معنایی نداره. همه از این شرکتها نمایندگی میگیرن. حتی داخل اصفهان یا شیراز هم همینطوره.
اگه می خوای خرج کنی بهتره از همین شرکتها نمایندگی adsl بگیری
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان