• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گوگل مهربون
سودآوری گوگل از کاربران ایرانی

براساس نتایج تحقیقات به عمل آمده که از سوی مجمع فعالان فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی منتشر شده است کل سود موتور جستجوی گوگل در سال 2011 حدود 36 میلیارد دلار بوده که سود این موتور جستجو از کاربران ایرانی در سال گذشته، 443 میلیارد تومان – البته با قیمت دلار 1600 تومانی - تخمین زده شده است.

براین اساس هر ایرانی روزانه به طور میانگین 5 بار در گوگل جستجو می‌کند و میانگین سالیانه تعداد دفعات جستجو در گوگل توسط کاربران ایرانی یکهزار و 825 بار اعلام شده است.

در این بررسی ها مشخص شده که 40 درصد کلیک کاربران ایرانی روی لینک های تبلیغاتی ظاهر شده در نتایج جستجو است و 7.3 بار تعداد دفعاتی است که کاربران ایرانی در سال بر روی لینک های تبلیغاتی کلیک می‌کنند. براین اساس میانگین درآمد گوگل به ازای هر کلیک بر لینکهای تبلیغاتی 1.04 دلار و میانگین درآمد سالیانه گوگل از هر کاربر 7.3 دلار است و در مجموع این موتور جستجو از کاربران ایرانی طی یک سال277 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

منبع : مهر
  پاسخ
تشکر شده توسط : cyletech molana
نوش جونش Tongue
موافقی یه بایدو فارسی بزنیم روی گوگل رو کم کنیم؟ Big Grin

راستی لینک منبع رو هم میزاشتی
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگر واقعیت داشته باشه (چون به آمار این ایرانیا که مدرکشم همیشه موجوده نمیشه اعتماد کرد) من موندم پس چرا دست بکار نمیشه گوگل که سیستم تبلیغاتیشو برای ایرانی ها هم آماده کنه؟ اگر روزی برسه که اون سیستم واسه ما آزاد بشه، میدونی چقدر درآمد کسب میکنی؟ اصلا قابل مقایسه با این تبلیغات مزخرف و بیخودی سیستم های الآن مثل اکسین‌ادز و غیره نیست.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
مطلب رو تویه سایتی دیدم که خودش از یه جا دیگه برداشته بود و الان نقل تو نقل شده Big Grin
مخشون کار می کنه که چطور تجارت کنند .

به نظر من پشت هر چیز رایگان یک سود هنگفت خوابیده . فرقی نمی کنه ، باز متن یا رایگان باشه مهم اینه که جذب مخاطب مساویه با برگشت هزینه و خیلی بیشتر از هزینه هم پول برمی گرده .
حالا هر شرکتی یه روشی داره . یکی می گه من برات به راحتی مطالب توی وب رو رایگان واست پیدا می کنم .
یکی می گه من بلندر رو رایگان و بازمتن در اختیارت قرار می دم و .....
مهم اینه که قبل از اینکه کاری رو مجانی ارایه بدن نقشه آینده اش از پیش کشیده شده .
مثلا اگر تعداد کاربران 1000 تا شد چه کار کنیم . اگر 1000000 تا شد چه کار کنیم و ......
ولی این فرهنگ باز متن و رایگان تا بیاد تو ایران جا بیفته که چطور باید استفاده بشه به سن نوه من هم قد نمی ده

به نظر شما دوستان دلیل موفقیت این شرکت ها رو در چی می بینید ؟

به نظر من هنوز در ایران محصول محوری حکم فرماست نه خدمات محوری . یعنی شیوه مایکروسافتی . ای خدا لعنتش کنه که همه چیز رو تو ایران تحت تاثیر قرار داده
  پاسخ
تشکر شده توسط :
هر کسی برای ادامه زندگی خودش باید درآمدی داشته باشه. گوگل هم درسته خدمت محوری هست ولی محصول محوری هم هست. محصولاتی رو برای فروش داره ولی خب بیشترین درآمدش از تبلیغات هست.
البته این موضوع رو نباید با نرم افزار آزاد قاطی کرد (در مورد بازمتن صحبت نمی کنم). الزاما نرم افزار آزاد رایگان نیست. می تونه پولی باشه. اما چهار آزادی به شما میده

آزادی اجرای برنامه برای هر کاری (آزادی صفرم)
آزادی مطالعه چگونگی کار برنامه و تغییر آن (پیش نیاز: متن برنامه) (آزادی یکم)
آزادی تکثیر و کپی برنامه (آزادی دوم)
آزادی تقویت و بهتر کردن برنامه و توزیع آن برای همگان (پیش نیاز: متن برنامه) (آزادی سوم)

این چهار آزادی رو نرم افزار آزاد مثل نرم افزار بلندر میده. حالا نرم افزار بلندر رایگان هم هست. شما از طریق نرم افزارهای آزاد هم می تونین درآمد داشته باشین مثل شرکت کنونیکال (البته این شرکت بیشتر یک سری روندهایی رو داره که جز نرم افزار آزاد حساب نمی کنن ولی کاملا متن باز هست). هر شرکتی فکر درآمدش هست. هر فردی فکر درآمدش هست. اما یک سری شرکتها مثل مایکروسافت و اپل با گرفتن آزادی کاربرانش (مثل بستن کد و اجازه ندادن تکثیر و محدودیت اجرا) به درآمدهای بیشتر فکر می کنن و محصولات انحصاری رو ایجاد می کنن. که این اشتباه هست. وگرنه چه خوبه که ما برای نرم افزاری هزینه کنیم که آزادی های ما رو از ما نگیره.
  پاسخ
تشکر شده توسط : voltan
در مورد رایگان بودن و بازمتن بودن خود نرم افزار و اینکه می شه هر بلایی سر اون نرم افزار اورد هیچ شکی نیست . ولی اینکه چطور بتونیم در کنار اون نرم افزار درامد زایی کنیم خیلی مهمه
نقل قول:یک سری شرکتها مثل مایکروسافت و اپل با گرفتن آزادی کاربرانش (مثل بستن کد و اجازه ندادن تکثیر و محدودیت اجرا) به درآمدهای بیشتر فکر می کنن و محصولات انحصاری رو ایجاد می کنن. که این اشتباه هست
این جمله هم کاملا درسته چرا که فقط لفظ یا برچسب رایگان دادن به یک برنامه برابر است با تعداد افراد بیشتری که حداقل اون برنامه رو تست می کنن و شاید بعد ها مشتری خدماتی بشن که اون شرکت ارایه می ده .

اما من واقعا نمی دونم که چرا تو ایرا قانون کپی رایت فقط در مورد نرم افزار ها رعایت نمی شه . چه داخلی و چه خارجی . ولی در مورد سخت افزار کاملا با قیمت جهانی و دلار هماهنگ کار می کنه ؟؟؟؟ همین می تونه اگه یه شرکتی بخواد یه برنامه رو با محوریت رایگان بودن در اختیار افراد قرار بده و بعد خدمات پولی بده رو اصلا به مرحله تاسیسی نرسونه .

چرا باید قشر نرم افزار و افرادی که تو این حوزه هستند نباید مثل سایر افراد در خارج از ایران درآمد های مناسبی داشته باشند ؟؟ چرا اگه نرم افزاری تولید می شه با شکست رو به رو می شه؟ چرا ما قانون کپی رایت رو درمورد نر مافزار های خودمون رعایت نمی کنیم و !n چرا دیگه که جوابی نداره.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
موفقیت نرم افزار آزاد که نسبت به نرم افزار کامرشیال داخل ایران راحتتره که. تنها مشکل این هست که ممکنه شرکتی بخواد نرم افزار رو با توجه به قانون نرم افزار آزاد که هر کسی که می خواد نرم افزار آزادی رو که به دست آورده (به هر طریقی مثل خرید و یا دانلود رایگان و ... ) باید همین آزادی ها رو به کسی که نرم افزار رو بهش میده هم بده. که این هم در صورت مشاهده به راحتی میشه به کسی که نرم افزار رو بدون آزادی دریافت کرده اطلاع داده که شما این حق و حقوق رو دارید.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:موفقیت نرم افزار آزاد که نسبت به نرم افزار کامرشیال داخل ایران راحتتره
شاید موفق بشه ولی هزینه هاش رو نمی تونه تامین کنه
به عنوان اولین حمایت از یه چیز باز متن و رایگان همیشه خود شرکت ، سایت یا فرد یه donnate می گذاره
مثلا فرض می کنیم که چهارچوب کیک هیچ منبع درامدی جز همون donnate نداشته باشه . البته به کیک چون شناخته شده هست در سطح جهانی بهش کمک می شه توسط انسانها .
ولی اگر فرض بگیریم که مثلا تو کشور سازنده اش شناخته شده باشه . و جای دیگه نا شناس باشه مردم اون کشور در برابر پکیج چند هزار دلاری یا چند صد دلاری ماکروسافت یا اپل . با محصولی رو به رو می شن که می گه علاوه بر اینکه لازم نیست پولی بدی و رایگان می تونی استفاده کنی . اگر و فقط اگر دلت خواست از یه دلار تا 50 دلار کمک کن به توسعه دهنده هاش .
وقتی طرف این جمله رو با پکیج چند هزار دلاری مقایسه می کنه میبینه که 50 دلار چیزی نیست و صد در صد کمک می کنه
سر همین قضیه هم خیلی از شرکت های بازی سازی بازی های خودشون رو اون ور آب برای فروش عرضه می کنند ( مثال هست ها ) .چرا که یه فرد خارجی برای بازی max peyne باید 400 دلار پول بده و حال آنکه ایرانیه بازیش رو اونجا می فروشه 10 دلار . اگر بخواد تو ایران 10 دلار بفروشه هیشکی در مقابل مکس پین 5000 تومانی اون رو نگاه هم نمی کنه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
شما بهتره از لفظ رایگان استفاده نکنید. چون می تونید نرم افزار آزاد رو بفروشید. راه های درآمد از نرم افزار آزاد فقط کمک مالی نیست. پشتیبانی هم هست.
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان