• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرفتن diff در گیتوریوز
سلام،
سوال اولم اینه که چرا مقالات و مطالب اموزشی در رابطه با گیت اینقدر کم و ناقصه؟!
بحث امروز و دیرو یا فقط این مشکلم نیست.

بگذریم،
الان قصد دارم توی گیتوریوز از پروژه ها diff بگیرم. دنبال مقالات اموزشی در این زمینه گشتم که متاسفانه نتیجه ی مناسبی یافت نشد.

ممنون میشم راهنماییم کنید Heart
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : ali786
سادست:

یا در صفحه اول پروژه/ریپوزیتوری روی لینک View diff کامیت کاربران کلیک می کنی

یا از طریق دکمه commit log وارد صفحه commit میشی و یکی از کامیت ها رو انتخاب می کنی

یا میری داخل merge requests ریپوزیتوری
ار لیست commit ها، یکیشونو انتخاب می کنی

بعد خودش با رنگ سبز و قرمز نشونت میده
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بالاتر => نگهداری بهتر

پاسخ
تشکر شده توسط : undefined admin ali786
(۱۳۹۱ خرداد ۲۹, ۰۱:۰۴ ق.ظ)ehsan_php نوشته: سوال اولم اینه که چرا مقالات و مطالب اموزشی در رابطه با گیت اینقدر کم و ناقصه؟!
git که خودش یک برنامه با رابط خط فرمانه. داکیومنت و هلپش هم بد نیست تاجاییکه دیدم. در خط فرمانش بزنی git help command یک صفحهء هلپ مفصل برات باز میکنه توی مرورگر. مثال هم داره.
توی اینترنت هم که سوال و جواب و منابع آموزشی و اطلاعات بقدر کافی هست بنظرم. منتها همون بحث خط فرمانه بیشتر.
نکنه منظورت مطالب فارسیه؟

من که بیشتر از همون خط فرمانش استفاده کردم که بنظرم خیلی هم خوب و راحت و سریعه. رابط GUI هم براش درست کردن اما فکر نمیکنم در اکثر مواقع ضرورت و فایدهء مهمی داشته باشه.

github و اینها هم که سرویسهای جداگانه ای هستن و ساختار و هلپ و داکیومنت اونا مستقیما به git مربوط نمیشه. اون دیگه یه سایته که یه سرویسی رو میده. در حد کاربردهای خودشه. اگر git خط فرمان رو یاد بگیری این سرویسها چیز چندانی ندارن، چون فقط یک بخش از ماجرا هستن.
ضمنا بطور کلیش هم اونقدر دیگه چیز گسترده و پیچیده ای نیست کار کردن با git که بخواد خیلی هلپ و داکیومنت و آموزش داشته باشه. حداقلش اون فرمانها و عملیات پایه که در اکثر موارد و افراد و پروژه های عادی استفاده میشن کاملا محدود هستن.

این مقاله آموزشی هم برای شروع خوبه: http://www.vogella.com/articles/Git/article.html
البته بجز این منبع و آموزش زیاد هست که چیزهایی خوبی گفتن.

سعی کن حداقل اول خط فرمان کار کنی و یاد بگیری. حرفه ای بودن بدون خط فرمان نمیشه. اونم توی این چیزا!
  پاسخ
تشکر شده توسط : Na3r admin undefined ali786
ولی برای diff گرفتن بهتره از GUI استفاده بشه. توی کامند لاین فهمیدن diff واقعا سخته
من خودم meld رو به git وصل کردم و از meld استفاده می کنم
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined Na3r zoghal hosseintdk775
نقل قول:نکنه منظورت مطالب فارسیه؟

نه، متاسفانه مطالب فارسی اگر هم باشه ناقصه.

نقل قول:سعی کن حداقل اول خط فرمان کار کنی و یاد بگیری. حرفه ای بودن بدون خط فرمان نمیشه. اونم توی این چیزا!

اول هم همین کارو انجام دادم، مقالاتی رو هم خوندم، و با دستوراتش اشنام منتها اگر یوشا و وحید فراموش نکرده باشن میدونن که من نتونستم با استفاده از خط فرمان کارم رو انجام بدم. به احتمال زیاد مشکل از سیستمم هست.

یواش یواش دارم جمع و جور میکنم تا کامل سویچ کنم رو لینوکس، قصدم اینه که اونجا چنین کاریو انجام بدم Wink
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ خرداد ۲۹, ۱۰:۳۸ ب.ظ)admin نوشته: ولی برای diff گرفتن بهتره از GUI استفاده بشه. توی کامند لاین فهمیدن diff واقعا سخته

meld خیلی خوبه ولی من برای mergetool ازش استفاده میکنم و برای دیدن تغییرات یک فایل تو همون شل میبینم، تنظیمات داره که خروجی رو رنگی نشون میده. gitk هم برای gui هم خوبه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ خرداد ۳۰, ۱۲:۳۵ ق.ظ)Na3r نوشته:
(۱۳۹۱ خرداد ۲۹, ۱۰:۳۸ ب.ظ)admin نوشته: ولی برای diff گرفتن بهتره از GUI استفاده بشه. توی کامند لاین فهمیدن diff واقعا سخته

meld خیلی خوبه ولی من برای mergetool ازش استفاده میکنم و برای دیدن تغییرات یک فایل تو همون شل میبینم، تنظیمات داره که خروجی رو رنگی نشون میده. gitk هم برای gui هم خوبه

خب روی diff git هم بزار خب. چیه آخه توی ترمینال. آدم قاط می زنه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:بعد خودش با رنگ سبز و قرمز نشونت میده

اسمایلی سه سال بعد ...

بعد از انتخاب بازم رنگشون قرمزه!
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ تير ۰۳, ۰۱:۱۷ ق.ظ)ehsan_php نوشته:
نقل قول:بعد خودش با رنگ سبز و قرمز نشونت میده