• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرایش به فریم ورک ها و آینده آنها از زبان گوگل
Lightbulb 
گاهی با توجه به گذشته می شه پیش بینی خوبی از آینده داشت
zend framework -------- codeigniter -------- symfony ------- yii -------kohana
[عکس: viz?q=zend+framework,+codeigniter,+symfo...y_img&sa=N]
  پاسخ
تشکر شده توسط : admin Bojbaj oia Goback shgninc RaminMT
یعنی طبق پیش بینی این codeigniter و yii گرایش بیشتری در آینده دارن نه؟
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
این فقط یک پیشبینی هست می تونه اینجور نباشه.
روند توسعه فریم ورکها تاثیر زیادی توی انتخابشون داره.
CI به خاطر لایت بودن همیشه محبوب بوده و حتی کسایی که با بقیه فریم ورک ها کار می کنن نیم نگاهی هم به این فریم ورک دارن
YII هم به خاطر جون بودنش و هم به خاطر اینکه ساختار بهتری رو نسبت به بقیه فریم ورکها در اختیار کاربرهاش قرار داد تونسته کاربران زیادی رو به خودش بگیره و کاربرهای دیگر فریم ورکها رو به سمت خودشون بیاره.
اما پیش بینی آینده فریم ورکها مستلزم ثابت بودن روندشون هست. فریم ورکها در حال رقابت با همدیگه و به روز شدن هستن. من از بقیه خبر زیادی ندارم ولی مثلا ZF2 توی ساختار جدیدش یک تحولی رو در ساختار فریم ورکها ایجاد می کنه که می تونه تاثیری رو روی بقیه فریم ورکها بزاره. ( به شخصه برای من گسترش نرم افزار با ZF2 یک دید خیلی تازه و جدیدی رو بهم داده.)
البته این ترند افراد نیست. نشون دهنده ترند مطالبی هست که در موتور جستجوی گوگل ثبت شده
  پاسخ
تشکر شده توسط :
با صحبتهای وحید موافق نیستم متاسفانه وحید در مورد زند همیشه تعصبی برخورد می کنه و این مشکلی که ما در جامعه بازمتن به طور کلی باهاش خیلی مواجهیم
مسئله ترند گوگل که مبتنی بر یادگیری ماشینی هست اگرچه ماهیت حرف وحید رو در این مورد زیر سوال نمی برم اما نشان دهنده گرایش مردم هم هست.
نکته ای که باید بهش توجه کنید اینه که همه فریم ورک ها خوب هستن و همشون در نسخه های آتی به برنامه نویسی AOP روی خواهند آورد متدولوژی های جدید دائما در حال وارد شدن به زبان برنامه نویسی php هستند و برنامه نویسی شی گرا در حال گذر از دوران کودکی به نوجوانی و بلوغ خودش در این زبان برنامه نویسی هست سیمفونی به عنوان پیشتاز توسعه نسخه شماره دو برنامه نویسی سرویس گرا رو مطرح کرد و flow3 در حال آماده سازی AOP هست.
به طور قطع هر فریم ورکی که روند توسعه اش متوقف نشه در این چارت همین ترند را دنبال خواهد کرد و به طور قطع آینده درخشان تری متوجه فرم ورکهای نو ظهوری مثل flow3، YII و CI هست دلیل این صعود و آن نزول رقابتی شدن بازار هست و قطعاً روند رو به افول برای زند و سیمفونی وجود خواهد داشت این افول به دلیل ضعف یا کاستی این فریم ورکها نیست بلکه چنانچه پیشتر عرض شد دلیلش رقابتی شدن بازار است و اینکه افراد برای نیازهای گوناگون حق انتخاب گسترده تری دارند و مجبور نیستند از بین یکی دو گزینه زند را انتخاب کنند.
اما اینکه این روند رو به افول تا کجا ادامه پیدا کند فقط زمان پاسخگوی اون می تونه باشه.
در نهایت شخصا مانند گذشته نمی تونم زند رو به افراد پیشنهاد کنم و در حال حاضر پاسخ به سوال کدام فریم ورک؟ این است: با چند مورد آشنا بشید و از هرکدام که بیشتر لذت بردید استفاده کنید!
  پاسخ
تشکر شده توسط : Goback zoghal
(۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۵, ۱۱:۰۹ ق.ظ)ramram نوشته: با صحبتهای وحید موافق نیستم متاسفانه وحید در مورد زند همیشه تعصبی برخورد می کنه و این مشکلی که ما در جامعه بازمتن به طور کلی باهاش خیلی مواجهیم
مسئله ترند گوگل که مبتنی بر یادگیری ماشینی هست اگرچه ماهیت حرف وحید رو در این مورد زیر سوال نمی برم اما نشان دهنده گرایش مردم هم هست.
نکته ای که باید بهش توجه کنید اینه که همه فریم ورک ها خوب هستن و همشون در نسخه های آتی به برنامه نویسی AOP روی خواهند آورد متدولوژی های جدید دائما در حال وارد شدن به زبان برنامه نویسی php هستند و برنامه نویسی شی گرا در حال گذر از دوران کودکی به نوجوانی و بلوغ خودش در این زبان برنامه نویسی هست سیمفونی به عنوان پیشتاز توسعه نسخه شماره دو برنامه نویسی سرویس گرا رو مطرح کرد و flow3 در حال آماده سازی AOP هست.
به طور قطع هر فریم ورکی که روند توسعه اش متوقف نشه در این چارت همین ترند را دنبال خواهد کرد و به طور قطع آینده درخشان تری متوجه فرم ورکهای نو ظهوری مثل flow3، YII و CI هست دلیل این صعود و آن نزول رقابتی شدن بازار هست و قطعاً روند رو به افول برای زند و سیمفونی وجود خواهد داشت این افول به دلیل ضعف یا کاستی این فریم ورکها نیست بلکه چنانچه پیشتر عرض شد دلیلش رقابتی شدن بازار است و اینکه افراد برای نیازهای گوناگون حق انتخاب گسترده تری دارند و مجبور نیستند از بین یکی دو گزینه زند را انتخاب کنند.
اما اینکه این روند رو به افول تا کجا ادامه پیدا کند فقط زمان پاسخگوی اون می تونه باشه.
در نهایت شخصا مانند گذشته نمی تونم زند رو به افراد پیشنهاد کنم و در حال حاضر پاسخ به سوال کدام فریم ورک؟ این است: با چند مورد آشنا بشید و از هرکدام که بیشتر لذت بردید استفاده کنید!

کجای حرف من تعصبی بود؟
CI هم که نو ظهور نیست
من هم تایید کردم که اینها ساختار بهتری رو نسبت به فریم ورکهای پیر خودش داده و خب مسلمه که بازار رو به دست خودش میگیره. به نظرم خود تو داری تعصبی برخورد می کنی.
من هیچ تعصبی روی زند فریم ورک ندارم. خودم از همه بهتر می دونم که محبوبیت زند فریم ورک به خاطر یادگیری سخت اون نسبت به بقیه همیشه کمتر بوده و خود من هم همیشه به بقیه گفتم که در انتخاب فریم ورک بر اساس علاقه کار کنن و با چندتاش کار کنن و بعد بیان سراغش و حتی به خیلی ها هم که از من نظر خواستن هم گفتم که سراغ زند فریم ورک نیان و سراغ فریم ورکهای دیگه برن.
در ضمن همونطور که گفتم این ترند ، ترند مطالب در گوگل هست.
وقتی یه چیز جدیدی بیاد که مورد توجه افراد قرار بگیره خب قاعدتا سیل مطالب جدید داخل گوگل هم زیاد میشه. ( البته بستگی به چیزهای دیگه هم داره) تا وقتی چیز جدیدی بده سیل مطالب هم زیاد میشه اگر نده خب این ترند نزول می کنه. ولی دلیلی بر این نیست که از محبوبیتش کمتر شده باشه. آخه داری روی چیزی مبنا رو میزاری که یه ذره دستکاری توی جستجوش بکنی کلی عوض میشه
YII که همیشه به معنای YII framework نیست.
من اینطوری جستجو می کنم
http://www.google.com/trends/?q=zend+fra...all&sort=0

می خوام زند رو بیارم بالا اینجوری سرچ می کنم ( می دونم این درست نیست چون جستجوی های دیگه در مورد محصولات Zend میاد توش مخصوصا Zend engine)
http://www.google.com/trends/?q=zend,+co...all&sort=0

من میگم این چه مبنایی هست و مقایسه ای هست آخه.
من نمیگم YII محبوبیت نداره. ولی هر کدوم محبوبیت خودش رو داره قبلا گفتم الان هم میگم همه این فریم ورکهای معروف کاربران خودشون رو دارن و هیچ کدوم بهتر از اون یکی نیست اگر یکی بهتر از اون یکی بود پس اونی که ضعیفتره از بین میره. و همینطور روند رو به رشد همه فریم ورکها بر اساس علاقه خود کاربرها هست. من وقتی دارم میگم ZF2 اینجوری میشه منظورم اینه که این داره توسعه پیدا می کنه و از روند توسعه قبلیش که قدیمی شده خارج شده و متد واقعا جدیدی رو داره ارائه میده که می تونه توی بقیه فریم ورکها هم تاثیر بزاره. مثل قضیه DI .
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal
یه سوال بی ربط....برای یکی مثل من که کار کردن با فریم ورک ها رو تجربه نکردم و بخوام یک فریم ورک رو شروع کنم چه نکاتی رو باید مدنظر قرار بدم؟ و پیشنهادتون چیه با توجه به اوضاعی که در پیشه در خصوص برنامه نویسی تحت وب
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نکته جالبی رو اشاره کردی و خب این خودش دلیل محکمتری بر ادعای من!
اول این که تو متعصبی خودتو هم بکشی بازم متعصبی Smile ببین الان چه کفری شدی Smile
اما صحبت های تکنیکال:
موضوع من ترند بود و قبول کنی یا نکنی این ترند آینده رو نشون خواهد داد شکی نیست گذشته با حکمفرمایی زند بوده اما آینده مال اون نخواهد بود حداقل به شکلی که در گذشته بوده!
در مورد نوظهور ها و جوی که راه می اندازند خیلی چرت گفتی Smile دو، سه ساله که این فریم ورکها توسعه پیدا می کنن پس دیگه مسئله جو و این چیزها از بین رفته وحید بجای اینکه منفجز بشی از عصبانیت منطقی باش Smile فک کنم الان فحشم بدی دیگه!
در مجموع باید قبول کنی زند و فریم ورکهای قدیمی به دلایل نادرستی حجم بسیار بالایی از بازار فریم ورکها را در اختیار داشتند منظورم از نادرست فحش دادن نیست منظور این هست که زمانی می تونیم بگیم یه فریم ورک خوبه و ارزش داره که پر استفاده ترین باشه که واقعاً در قالب موارد بهترین باشه اما خب این دلایل واقعا در مورد فریم ورک زند صادق نبوده و چنانچه که گفتم گرایش بیش از حد به اون به دلایل غیرفنی صورت گرفته در واقع دوستانی که با دیگر فریم ورکها آشنایی دارند حرف بنده را تصدیق خواهند کرد که:
سیمفونی واقعاً قابلیت های زیادی داشته و داره که متاسفانه به اندازه کافی بهش پرداخته نشده
سی آی فوق العاده است در زمینه یادگیری و توسعه در کمتر از دو هفته می شه اون رو فرابگیری
کیک خیلی سخت گیر و این باعث می شه یکی از بهترین فریم ورکها برای ارتقا کیفیت کد نویسی باشه استانداردها رو ارتقا بده و انتخاب خوبی برای پروژه و شرکت هایی با چندین برنامه نویس متوسط تجربه بشه
زند بهترین برای پروژه سطح اینترپرایس و وب سرویس هاست در واقع اگر در این زمینه بهتر از زند وجود نداره
ییی امن، پایداره و منعطفه برای پروژه های عمومی، یا ترافیک سنگین فوق العاده است و سرعت کدنویسی خیلی بالاست
اینها نگاهی مثبت به این فریم ورکها بود اما در بعد منفی
سیمفونی علی رغم گذشته چندین سال از توسعه نتونسته سهم خوبی از بازار رو بدست بیاره، منابع و کتابهای خوبی براش نیست و برای پروژه های عمومی چندان مورد استقبال قرار نگرفته
سی آی سرعت کدونیسی رو پائین میاره به دلیل اینکه کلاسهای زیادی براش نوشته نشده و تازه داره شروع می کنه به استفاده از اکستنش ها
زند افتضاح در یادگیری و برای پروژه هایی که برنامه نویسان زیادی داره زیادی باز هست و استانداردها در نتیجه کد کوالیتی پایین میاد
کیک ضعف مشهوری داره و اون هم پرفورمنس پائینش هست که وعده رفع شدن اون در نسخه دو داده شده اگرچه به همین دلیل سهم بازار خودش رو به شدت از دست داده
یی جوان هست و نسخه شماره دو اون هنوز خیلی مانده تا رلیز بشه علیرغم وجود انجمن های فعال ولی گسترش اون مانند سیمفونی منطقه ای شده
لازم به ذکره که یی در کشورهای روسیه و خاور دور بسیار مورد استقبال قرار گرفته سیمفونی در اروپا بخصوص آلمان که زادگاهش هم هست سی آی در آسیای میانه و شمال شرق و زند در آمریکا البته این موارد تا حد زیادی به دلیل بومی آن منطقه بودن این فریم ورکهاست.
فکر می کنم پاسخ دوست دیگه رو هم داده باشم

وحید خبری ازت نیست دلم برات تنگ شده Blush یا شایدم خبری از من نیست ها؟Tongue
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اولا خودت می دونی که من به هیچ عنوان کفری نمیشم. اگر صحبتهام اینطور نشون میده گولت زده.
تو نمی فهمی من چی میگم.
اصلا محبوبیتی که توی این ترند در مورد زند فریم ورک هست دروغه محضه. اینیم که توی ترند هست زیاده. آقا من می دونم چه جوریه. این ترند برای زند فریم ورکی که من کار می کنم و به خیلی ها هم آموزش دادم دروغه. Big Grin حالا تو باز بگو من تعصب دارم . Big Grin. د خوب نمی فهمی چی میگم دیگه Big Grin
من میگم این ترند نمی تونه یه چیز پایه باشه چون در مورد محتوا صحبت می کنه.

خبر که از تو نیست Big Grin
من توی جیمیل هستم.
منم دلم تنگ شده. هم برای خودت و هم برای صحبتهایی که با هم می کردیم Heart
  پاسخ
تشکر شده توسط :
آره یادش بخیر
پیر شدم دیگه وحید الانم اگه کد می نویسم صرفا برای کسب معاشه وگرنه دلم به این کار خوش نیست امروز فردا که از شر این سربازی خلاص شم دمم و میذارم رو کولم و می رم
به هرحال زند به درد نمی خوره Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کجا میری؟ خارج از کشور؟ کدوم کشور؟
زند که به درد شما پیرها نمی خوره. ماله ما جوننهاست که انرژی داریم Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان