• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کپی رایت کد
سلام
چند وقت پیش یکی ازم پرسید تو گیت هاب پروژه داری ؟ گفتم نه
بعدش فکر کردم که چرا ندارم ؟؟؟
خلاصه این فکر ادامه داشت تا امروز که به فکر کپی رایت افتادم و کلا سوژم عوض شد Big Grin سوالای ذهنم رفت به سمتی که الان میگم

نمیدونم کی !! شاید ۱۰ سال پیش اینو شنیده بودم که اگه ۳۰۰ خط یه پروژه اپن سورس رو تغییر بدی میتونی به نام خودت و تجاری بفروشیش

بعد چند سال بعدش با لایسنس ها اشنا شدم gpl , mit , ..... فهمیدم که اون قبلی چرت و پرت بوده Big Grin سیصد خط که چیزی نیست پروژه بدید ۳۰۰۰ خط تغییر میدم Big Grin

حالا برگردم به موضوع قبلی . یکی تو کشور فلان میاد کلاس persianDatePicker رو برمیداره . به زبان خودشون و تقویم خودشون ریفکتور میکنه . حالا تو چه شراطی میتونه کپی رایت بنویسه . یا کپی رایت قبلی رو پاک کنه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بستگی به لایسنس قبلی پروژه داره
منم خیلی از لایسنس ها سر در نمیارم ولی میدونم توی بعضی از لایسنس ها میتونی اینکارو بکنی مثل لایسنس WTFPL

Big Grin
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط : Hamid
نقل قول: نمیدونم کی !! شاید ۱۰ سال پیش اینو شنیده بودم که اگه ۳۰۰ خط یه پروژه اپن سورس رو تغییر بدی میتونی به نام خودت و تجاری بفروشیش
Big Grin مثل اون قانونی که هرکی زمینی رو که اباد کنه مال اونه Big Grin همچین چیزی نداریم.

پیشنهاد میکنم مقالات نرم‌‌افزار آزاد (توضیح خود نرم‌افزار آزاد) رو بخونید بعد لایسنس نرم‌افزارهای ازاد (GPL & ... ) رو بخونید.

فکر میکنم اگر فلسفه نرم افزار رو درک کنید یکم حساسیتت نسبت به این مورد کمتر بشه !!!! Exclamation
همیشه برای یادگیری، موضوعاتی هست!

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط :
فرهاد الان حساسیتم چیه دقیقا ؟ Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ آذر ۱۶, ۰۲:۵۲ ب.ظ)Hamid نوشته: فرهاد الان حساسیتم چیه دقیقا ؟ Big Grin
ترس از دزدیده شدن سورس کدهات Big Grin

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ آذر ۱۹, ۰۲:۰۷ ب.ظ)farhadhp نوشته: ترس از دزدیده شدن سورس کدهات Big Grin

پروژه هامو ببین هر کدوم رو خواستی (اگر برای شرکت نبود) سورسش رو بهت میدم Big Grin

یکی از هدف هام از پرسیدن سوال این بود که فلان کلاس برای زبان فارسی نیست . فارسیش کردم و دارم خودم استفاده میکنم . میخواستم و گیت هاب بزارم بعد واسم سوال شد که تحت چه شرایطی میتونم کپی رایت اصلی رو حذف کنم یا تحت چه شرایطی میتونم کپی رایت واسه خودم و بزارم و اسمم تو پروژه باشه !! Dodgy
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa ayoubsys
نقل قول:پروژه هامو ببین هر کدوم رو خواستی (اگر برای شرکت نبود) سورسش رو بهت میدم
موارد زیر طلب می‌شود Big Grin
اسکریپت اون سایت آگهی
اون مدیرا محتواهه
سامانه ایمیل همراه اول
اینا رو برام بفرست Blush (صرفا جهت دید زد سورس کد)

البته میدونم شوخی بود Big Grin

باشه قبول از دزدیده شدن سورسات نمی ترسی !!!

نقل قول:یکی از هدف هام از پرسیدن سوال این بود که فلان کلاس برای زبان فارسی نیست . فارسیش کردم و دارم خودم استفاده میکنم . میخواستم و گیت هاب بزارم بعد واسم سوال شد که تحت چه شرایطی میتونم کپی رایت اصلی رو حذف کنم یا تحت چه شرایطی میتونم کپی رایت واسه خودم و بزارم و اسمم تو پروژه باشه !!
اگه چیزی به پروژه اضافه کنی (افزودن زبان شامل نمیشه Big Grin) مثلا فلان امکان رو هم خودت بنویسی براش میتونی یه نسخه به اسم خودت بسازی کپی رایت خودتم می‌تونی بزاری ولی باید سورست رو منتشر کنی و دوم اینکه باید بگی بیسش فلان پروژه بود و من ارتقاش دادم و اینا (اینا اندک دانش من مربوط به پروژه‌های اپن سورسه).

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
(۱۳۹۵ آذر ۲۰, ۰۳:۳۹ ب.ظ)farhadhp نوشته: موارد زیر طلب می‌شود Big Grin
اسکریپت اون سایت آگهی
اون مدیرا محتواهه
سامانه ایمیل همراه اول
اینا رو برام بفرست Blush (صرفا جهت دید زد سورس کد)
خدا خدا میکردم دو سه تا پروژه اصلی رو نگی Big Grin
سایت اگهی رو رسما یادم رفته بود رفتم تو رزومه م گشتم ببینم واقعا چنین چیزی وجود داره یا نه Big GrinBig Grin ولی در کل ، این و مدیریت محتوا رو واسه یه شرکتی که کار میکردم زدم . شرکت که منحل شد رفت دنبال کارش. پروژه هم واسه سال 89 هست . واقعا میخوای ببینی سورسش رو ؟ Smile))))))))))))))))))))) بعد میخوای چیزی هم به علمت اضافه شه ؟ : ) اگه اره بگو به مدیر عاملش میگم حتما واست میفرستم . به خدا میفرستم ولی نامردی اگه مثل این دو تا پروژه کد نزنی : D
سامانه همراه اول هم راند کیوب هست . بیا خودت برو دانلود کن من اپلود نکنم Big Grin https://roundcube.net/download/
دیگه حق انتخاب پروژه نداری : ) (بازم به خیر گذشت)

(۱۳۹۵ آذر ۲۰, ۰۳:۳۹ ب.ظ)farhadhp نوشته: اگه چیزی به پروژه اضافه کنی (افزودن زبان شامل نمیشه Big Grin) مثلا فلان امکان رو هم خودت بنویسی براش میتونی یه نسخه به اسم خودت بسازی کپی رایت خودتم می‌تونی بزاری ولی باید سورست رو منتشر کنی و دوم اینکه باید بگی بیسش فلان پروژه بود و من ارتقاش دادم و اینا (اینا اندک دانش من مربوط به پروژه‌های اپن سورسه).
نه خب انقدر دیوونه نیستم بابت یه ترجمه زبان حتی بخوام منتشر کنم چه برسه اسمم تو پروژه باشه : |
مرسی بابت توضیحات
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys farhadhp
نقل قول:خدا خدا میکردم دو سه تا پروژه اصلی رو نگی Big Grin
سایت اگهی رو رسما یادم رفته بود رفتم تو رزومه م گشتم ببینم واقعا چنین چیزی وجود داره یا نه Big GrinBig Grin ولی در کل ، این و مدیریت محتوا رو واسه یه شرکتی که کار میکردم زدم . شرکت که منحل شد رفت دنبال کارش. پروژه هم واسه سال 89 هست . واقعا میخوای ببینی سورسش رو ؟ Smile))))))))))))))))))))) بعد میخوای چیزی هم به علمت اضافه شه ؟ : ) اگه اره بگو به مدیر عاملش میگم حتما واست میفرستم . به خدا میفرستم ولی نامردی اگه مثل این دو تا پروژه کد نزنی : D
سامانه همراه اول هم راند کیوب هست . بیا خودت برو دانلود کن من اپلود نکنم Big Grin https://roundcube.net/download/
دیگه حق انتخاب پروژه نداری : ) (بازم به خیر گذشت)
آقا تاپیک به فنا رفت؛ قول میدم اخرین پاسخی باشه که میدم Big Grin

نقل قول:واقعا میخوای ببینی سورسش رو ؟ Smile))))))))))))))))))))) بعد میخوای چیزی هم به علمت اضافه شه ؟ : )
آری ، آری Big Grin

نقل قول:اگه اره بگو به مدیر عاملش میگم حتما واست میفرستم
چش مایی ممنون :-) نمیخواد تو زحمت بی افتی Big Grin

نقل قول:سامانه همراه اول هم راند کیوب هست . بیا خودت برو دانلود کن من اپلود نکنم Big Grin https://roundcube.net/download/
خدایی اینه یا پیچوندی ؟ Big Grin

نقل قول:دیگه حق انتخاب پروژه نداری : ) (بازم به خیر گذشت)
Cool

ممنون از لطفت اون موردای مربوط به پروژه مزاحی بیش نبود :-) نمونه کاراتم (خوب) بود.

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
اونوقت به من میگن اسپمر
رسما شده چت روم Dodgy
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : Hamid farhadhp

پرش به انجمن: