• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کپچای گوگل ، آری یا نه !
.سلام به همه
نظر دوستان در مورد استفاده از کپچای گوگل چیه؟ از نظر کاربر پسندی خیلی خوبه (کاربر فقط یه تیک می زنه) اما معایب زیر رو هم داره :
  • امکان تزریق کد توسط گوگل به سایت
  • در صورت قطعی سرویس گوگل سایت دچار مشکل می شه
  • اطلاعات کاربران مثل ip در اختیار گوگل قرار می گیره (رعایت نشدن محرمانگی اطلاعات کاربران سایت)
با این توضیحات استفاده از اون رو توصیه می کنین یا نه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:امکان تزریق کد توسط گوگل به سایت
والا اینو من نمیدونم قضیش چیه و چطور کد اتچ میکنن با این روش و اینکه اینم مطمئنم که هر چی باشه امنیت کدهای نوشته شده بالاست ایشالا که دوستای دیگه هم کدهای api رو اگه تونستن چک بکنن

نقل قول:در صورت قطعی سرویس گوگل سایت دچار مشکل می شه
من از وقتی این سرویس گوگل اومده همیشه از این استفاده کردم و تابحال هم هیچ گزارش خرابی ندادن ، بعدشم کل اینترنت یعنی گوگل اگه گوگل بخواد سرویس رو قط بکنه (با توجه به این که استفاده از این سرویس تقریبا همه گیر شده) اول از همه به خودش ضرر میرسونه بنا بر این فقط سرویس رو بروز رسانی میکنه

نقل قول:اطلاعات کاربران مثل ip در اختیار گوگل قرار می گیره (رعایت نشدن محرمانگی اطلاعات کاربران سایت)
گوگل به حدی اطلاعات محرمانه افراد رو توی خودش جا داده که این آی پی توش گم هستش شما هر کاری در سطح نت توسط گوگل بکنید همه ثبت میشه برای پردازش های بعدی درواقع همین امر گوگل رو متمایز میکنه

شما هم زیاد سخت گیر نباشید سرویس به نظر من کاملا امن و زیبا و راحت هست
نکته : توی ابزار سئو اگر دقت داشته باشی گوگل همیشه وب سایت هایی رو که دارن از سرویس های این شرکت استفاده میکنن اهمیت قائل میشه نمونش همین ابزار گوگل پلاس ، ابزار تشخیص کلمات کلیدی Google Adwords Keyword Tool و بررسی صعود و نزول میزان جستجو برای کلمات کلیدی یا همون سرویس Google Trends و خیلی دیگه

پس با گوگل آشتی کنید تا پیروز رقابت باشیدCool
  پاسخ
تشکر شده توسط : Null Y.P.Y mohammadhosain morteza001
(۱۳۹۵ مهر ۰۸, ۱۰:۳۴ ب.ظ)kasbookar نوشته: من از وقتی این سرویس گوگل اومده همیشه از این استفاده کردم و تابحال هم هیچ گزارش خرابی ندادن ، بعدشم کل اینترنت یعنی گوگل اگه گوگل بخواد سرویس رو قط بکنه (با توجه به این که استفاده از این سرویس تقریبا همه گیر شده) اول از همه به خودش ضرر میرسونه بنا بر این فقط سرویس رو بروز رسانی میکنه
حق با شماست. اما منظورم قطع کلی این سرویس نبود. کافیه گوگل مثل خیلی دیگه از سرویس هاش این رو هم روی ایران ببنده. بالاخره تعهدی که به ما نداده!
  پاسخ
تشکر شده توسط : kasbookar
به نظر من گوگل فقط سرویس های اختصاصی که داررو برای کشورها فیلتر میکنه مثلا سرویس Google Analytics که برای سرشماری تعداد بازدید کنندگان سایت و غیره هست فیلتر کرده بود در واقع هر کسی نمیتونه از این سرویس استفاده کنهHeartHeart

در کل به هر صورتی که باشه من این ریسک و میکنم که از این سرویس عالی که داده استفاده کنم هم راحتی کار هست و هم امن که هر روزه هم داره پیشرفت میکنه HeartHeartHeart
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بنظر بنده فقط وقتی مجبوریم یا مزایا از معایب خیلی بیشتره از سرویس های برونی که تحت کنترل خودمون نیستن استفاده کنیم.
بنابراین شخصا کپچای توی کدهای خودم رو ترجیح میدم.
در کل وابسته شدن زیاد به سرویس های برونی چیز خوبی نیست. استقلال ویژگی مهمیه. یکی از شعارهای انقلاب هم استقلال، آزادی، ... بوده Big Grin

یوقت هست یه چیزی جایگزین بقدر کافی مناسب نداره. ولی این مورد که چیز زیاد مهمی نیست و جایگزین خودی داریم واسش.
البته اگر یوقت هک و اسپم و این حرفا زیاد شد فهمیدیم مشکل از کپچای خودمونه اونوقت باید فکر دیگه بکنیم، ولی بنظرم احتمالش واقعا کمه و به ندرت پیش میاد.
  پاسخ
تشکر شده توسط : admin

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان