• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کندی عجیب sqlserver
سلام
می خواهم یک موضوع جالب و باورنکردی برایتان بگم
در سازمان ما نرم افزار اتوماسیون اداری از یک شرکت خیلی معروف که با دات نت و sqlserver کار می کند دو سال پیش خریداری کردیم و حالا حجم بانک اطلاعاتی بسیار زیاد در حال زیاد شدن است (برای دوسال 10 گیگ!)و سیستم به شدت کند شده است!!
فقط دو سال! جالبه نه؟
من همیشه فکر می کردم کمی خالی می بندن درمورد کندی sqlserver ولی الان به چشم دیدم
اینجا پدرمون در آمده!
حالا مجبوریم اطلاعات سال(یا سالهای قبل) را از اطلاعات سال جاری جدا کنیم تا کندی رفع بشود
واقعا خیلی اعصاب خوردکن شده است
الان دیگه برای من محرز شده دات نت و sqlserver کند و حجیم است
  پاسخ
تشکر شده توسط : masoudmanson
اینو توی انجمن های دیگه هم مطرح کن Tongue
تو بخش دات نت Exclamation
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بالاتر => نگهداری بهتر

پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
در ادامه مطلب یوشا برای اینکه یه جوابی داده باشیم اون مشکل از طراجی خودتون بوده Big Grin . برای sql server ده گیگ چیزی نیست. دیگه اینقدرها هم درپیت نیست. اس کیو الو سرور دیتابیس خیلی قوی هست. (طبق تجربیات کمی که قبلا ازش داشتم)
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamid_80386 Reza zoghal
آخه موضوع اینه که یک شرکت درپیت طراح اتوماسیون نبوده که
یک شرکت معظم بوده ماشاالله
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ما هم توی یه شرکت معظم بودیم که افتخارش این بود که برای یه درخواست 900 تا کوئٰری میزدHuhHuh
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
(۱۳۹۱ خرداد ۲۲, ۱۰:۰۶ ق.ظ)rezaweb نوشته: آخه موضوع اینه که یک شرکت درپیت طراح اتوماسیون نبوده که
یک شرکت معظم بوده ماشاالله

آخه یعنی مایکرو سافت پایگاه داده ش رو با 10 گیگ زیر تست نبرده؟
یعنی شرکته معظم تز از مایکروسافته؟ Big Grin
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نه اصلا منظورم این نبود
مایکروسافت کارش درسته شکی در این نیست
موضوع مقایسه کندی سرعت است
با 10 گیگ که سیستم قفل نکرده، کند شده
همه مشکل هم قطعا نرم افزاری نیست از سرور هم هست از شبکه هم هست از برنامه نویس بهینه نشده هم هست
منظورم فقط مقایسه کندی سرعت بود همین
  پاسخ
تشکر شده توسط :
100% مشکل از متخصصن امر بوده. نه از sqlserver
در ضمینه سرعت در نسخه های 2008 با سرویس پک 2 در خیلی تست ها از اوراکل جلو افتاد.
در نسخه 2012 که ترکونده.

عوامل زیادی در این مورد دخیل هستند.
1- استفاده از نسخه های قدیمی مثل sql server expres 2000 - همین مشکل در حسابداری هلو هست. وقتی من حسابداری رو بردم رو 2008 انگار از پیکان پیاده شدی سوار 206 شدی
2- تنظیمات ارتباطی اسکیو سرور و عدم استفاده از ویندوز های سرور
3- به کار گیری نا درست در کودری زدن.
4- فعال بودن سرویس های profiler or reporter و ساید موارد غیر ضروری
5- پر بودن - پارگی دیتاها روی درایوی که دیتابیس روش هست .

اینا ها عوامل کندی می تونند باشند.

اما در مورد حجم هم . مشکل از تنظیمات هست. در اسکیو ال سرور قابلیتی هست که فایل های اصلی (2 تا هستند ) رو برای اینکه سرعت نوشتن و خوندن زیاد بشه. می تونید طوری تنظیم کنید که جحم شون به صورت درصدی یا مقداری رشد کنه. هیچ شک نکنید. که مشکل حجمش همینه.

الان من دارم روی سیستم تحت وب اتوماسیون his یک سرکت کار میکنم. دیتابیس بیمارستان بعثت همدان و سوانحه سوختگی اصفهان که بزرگترین بیمارستان های تحت پوشش این نرم افزار هستند. هر کودوم 5 گیگ هم نیست. یک سری جداولش هم بالای 3 میلیون رکورد داره.
ولی ریپورت هایی که دارم پیاده سازی میکنم جیک ثانیه آماده میشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ خرداد ۲۸, ۰۸:۰۱ ق.ظ)zoghal نوشته: 1- استفاده از نسخه های قدیمی مثل sql server expres 2000 - همین مشکل در حسابداری هلو هست. وقتی من حسابداری رو بردم رو 2008 انگار از پیکان پیاده شدی سوار 206 شدی
2- تنظیمات ارتباطی اسکیو سرور و عدم استفاده از ویندوز های سرور
3- به کار گیری نا درست در کودری زدن.
4- فعال بودن سرویس های profiler or reporter و ساید موارد غیر ضروری
5- پر بودن - پارگی دیتاها روی درایوی که دیتابیس روش هست .

1 sqlserver2008 است
2 ویندوز سرور است
5 درمورد ما صحت ندارد
3و4 قطعا این شرکت از بهترین متخصصان برنامه نویسی استفاده می کند که در ایران کم پیدا می شود(حیف که نمی توانم اسم ببرم) و آنقدرسواد دارند که ....
باید قبول کرد که ذات sqlserver کند است
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول: 3و4 قطعا این شرکت از بهترین متخصصان برنامه نویسی استفاده می کند که در ایران کم پیدا می شود(حیف که نمی توانم اسم ببرم) و آنقدرسواد دارند که ....
به احتمال زیاد همکاران سیستم هست. اگر هم نیست. فرقی نمی کنم. دیگه از این شرکت بزرگتر تو سیستم های اتوماسیون که تو ایران نداریم که. یک سری از همین موارد تو محصولات این شرکت هست. دلیلش برنامه نویساشون نیست. این شرکت ها قالبا نماینده دارند یا نصاب دارند. و این افراد هستند که نرم افزار رو نصب می کنند. و احتمال فراموشی و رعایت یکسیری موارد برای همه وجود دارد. برنامه نویس متخصص و آبدارچی نداره.

یک مورد دیگر رو هم چک کنید. ببینید آیا رو خود سرور نرم افزار هم کند جواب میده یا خیر. در ضمن با netstat ببینید روی شبکه چقدر بار هست

نقل قول: باید قبول کرد که ذات sqlserver کند است
دوست عزیز با این اطمینان صحبت نکنید. با یک تجربه نمیشه اینطور با قطعیت در این موارد یک محصول شرکت معتبر صحبت کرد و زیر سوال برد. بعید می دونم دیتابیس باز باشه و دسترسی داشته باشید تا دستی کوئری بزنید. و نتیجه رو ببنید.

مطمئن باشید اگر کندی در این DBMS وجود داشت من یا وحید منکر کندی sql server نمی شدیم. و شخصا همین الان دارم نتیجه آزمایشگاه رو پیاده سازی می کنم. رو لپتاپ خودم کندی مشاهده نمی کنم. پس نمی تونم قبول کنم که ذاتا sqlserver هست.
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان