• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک برای طراجی پرتال کاریابی
سلام و خسته نباشین مهندسین گرامی، پروژه ی پایانی من طراحی پرتال کاریابی با سی ام اس هست بچه ها آسون ترین راه یا سی ام اس برای طراحی این پرتال چیه؟ لطفا کمکم کنید من کاملا مبتدی هستم.Confused
منتظر کمکتون هستمSmile
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خوب شما بگید که چه چیز هایی باید این پرتال داشته باشد، و چه کار هایی باید انجام دهد؟
سالهــــا مـــــى گــــــذرد، حادثه ها مى آید
انتظـــــار فـــــــرج از نیمـــــه خــــــرداد کشم

[عکس: ShowPicture.aspx?ID=52750d12-5d92-4286-9...height=100]
  پاسخ
تشکر شده توسط :
از این که به پستم جواب دادین خیلی ممنونم
راستش چندین سایت تو این حوزه رو بررسی کردم و به نتایج زیر رسیدم
1-کاربرها بتونن توش عضو بشن البته به دو صورت کارجو یا کارفرما
2-کارفرما رزومه ی اعضا رو ببینه و بتونه شغلها و فرصتهای شغلی خودش رو تو پرتال ثبت کنه
3-شغل های جدید به صورت خلاصه وار و کوچیک تو صفحه اصلی نمایش داده بشه
3- فرصت های شغلی بعد از ثبت شدن به ایمیل اعضا فرستاده شن که فکر کنم همون خبرنامه باشه
4-فکر میکنم یک قسمت هم برای کارآفرینی و ایده های نو باشه خیلی عالی میشه(که کاربرا توش ایده پردازی کنن)
5- کارفرما بتونه برطبق نیازش بین کارجو ها سرچ کنه مهندس مکانیک با سابقه کار یا اشپز یا برق کار(البته فکر نمی کنم کارفرمایی بیاد و دنبال کارجو بگرده پس شاید بهتره این گزینه نباشه ولی اگه باشه کلاس پروژه میره بالا)
تقریبا شبیه این سایت:www.eshetab.com
این سایت هم فوق العادست ولی به نظر میاد ساختنش سخت تر باشه:www.iranjob.ir
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نمی‌خوام دلسردت کنم ولی طراحی سایت برای حرفه‌ای هام کمی زمان‌بر هست تا برسه به مبتدی‌ها مگر اینکه نکات ریز قدرت دهنده به سایت رو بی‌خیال بشی و بخوای یه جورای ماست مالی کنی.
یه طراح حرفه‌ای باید حواسش به خیلی چیزا باشه ولی این سایتی که تو گفتی زیاد سخت نیست ، چندتا دیتا بیس هستش و چند تا هم اسکریپت ولی حتماً از کلاسبندی استفاده کن که وسطا گیج نشی
برای شروع هم یک قلم کاغذ بردار و یه ساختار بکش و سعی کن نظام‌مند بری جلو بعدشم اگه یادمون نره میایم به فروم سر می‌زنیم و کمکت می‌کنیم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
آخه من فکر میکردم کار با سی ام اس ها خیلی ساده تره و کدنویسی نمی خواد آخه هیچی از کدنویسی سردر نمیارم Sad
الان کاملا دلسرد شدمConfused
من که همون راه ماست مالی رو پیش میگیرم ولی این جور که میگین اونم سخته. یعنی راه ساده تری نیست؟
ممنون از راهنماییت Confused
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اینجا دو تا موضوع هست:
۱- شما به برنامه نویسی علاقه دارید.
۲- شما به برنامه نویسی علاقه ندارید.
اگر علاقه دارید که باید سختی هایش را هم تحمل کنید، و دلسرد نشوید، ولی اگر علاقه ندارید باید بگم که کلا اشتباه آمدید، اصلا نباید این رشته را انتخا می کردید.

برای شروع پروژه هم سعی کنید از یک جایی شروع کنید، آنقدر سعی کنید (و شکست بخورید) تا بالاخره بتونید انجامش بدید.

یک نکته قوت بخش در این میان این است که در نهایت می تونید انجامش بدید.Wink

پاسخ
تشکر شده توسط : undefined
(۱۳۹۲ آبان ۲۷, ۰۲:۵۵ ق.ظ)rouya72 نوشته: آخه من فکر میکردم کار با سی ام اس ها خیلی ساده تره و کدنویسی نمی خواد آخه هیچی از کدنویسی سردر نمیارم Sad
الان کاملا دلسرد شدمConfused
من که همون راه ماست مالی رو پیش میگیرم ولی این جور که میگین اونم سخته. یعنی راه ساده تری نیست؟
ممنون از راهنماییت Confused

ببین دوست عزیز اصلاً cms یک ترفند هست تو می‌تونی یه پروژه به چه سنگینی بنویسی ولی اصلاً از cms استفاده نکنی ، در واقع cms میاد کدهاتو دسته بندی می‌کنه مثلاً یک سری از کدها مربوط به ایجاد ارتباط با دیتابیس هست و ...
اصلاً ربطی به این نداره که بخوای کد ننویسی ، بدون کد نویسی که چجور می‌خوای پروژه تحویل بدین؟

به قول دوستمون انقدر بنویس و شکست بخور تا راهشو پیدا کنی ولی اگه علاقه نداشته باشی یکم کارت سخته ولی کار نشد نداره ، خلاصه داری یه پروژه انجام می‌دی دیگه امتحان پایان ترم بود آدم یه کارش می‌کرد باید کمی تحمل کنی و استارت بزنی یه راه ناجوانمردانه هم هست اینه که بدی برات انجام بدن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
راستش من میخواستم یک راه میان بر و ساده پیدا کنم ولی حال و هوای این فروم طوریه که خودمم دارم به طراحی سایت علاقه مند میشم و دوس دارم از صفر تا صده این پروژه رو خودم انجام بدمSmile و به خودم ثابت کنم که میتونم بعد از این همه درس خوندن ، پروژه ی پایانیمو خودم انجام بدم .
برای طراحی این وب ، جوملا رو انتخاب کردم و دارم باهاش کار میکنم اما دوستان ، مطمئنا در آینده به گره های کور و مشکلات زیادی دچار میشم(مخصوصا تو قسمت پایگاه داده ) که حتما این جا مطرح میکنم . لطفا تنهام نذارین!
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined
شما وقتی تصمیم گرفتید که پروژتون را با جوملا پیاده کنید، پروژتون را ممکنه تا صدش را خودتون انجام بدید اما مطمئن باشید که از صفرش را خودتون انجام ندادید.Wink
ولی با این همه خوب است که در کنارش سعی کنید دانش و مهارت خود را در php بالا ببرید.
استفاده از یک cms تحت php، به معنی برنامه نویسی با php نیست بلکه استفاده از محصولات آن است.
برای شروع برنامه نویسی php در ابتدا باید با
کد پی‌اچ‌پی:
<?php ?>
شروع کنیدBig Grin

موفق باشید!

پاسخ
تشکر شده توسط :
موضوع پروژه ی من طراحی سایت با سی ام اس هست و جوملا هم یه سی ام اسه دیگه . ازون گذشته طراحان وب هم برای بیشتر کارهاشون از سی ام اس و یا از نرم افزار های قالب ساز آماده مثل آرتیستر استفاده میکنن و دلیلی نداره برای پروژه های ارزون قیمت از صفر کدنویسی بشه اما درست میفرمایین در هر صورت دانش پی اچ پی نیازه. بنده در حد نوشتن برنامه های ساده با پی اچ پی اشنایی دارم، ممنون از یادآوریتون Smile
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان