• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کدام نسخه سیمفونی را باید انتخاب کرد ؟ 1.3 یا 1.4
#1
Information 
همونطور که علی جان اشاره کردن نسخه جدید سیمفونی 1.3 تقریبا هم زمان با داکیومنت جدید برای دانلود قرار داده شد.
اما جالب تر اینکه چند وقت بعد ورژن جدید تری 1.4 هم اومد که از نظر داکیومنت کاملا یکسان با 1.3 است. حالا باید دید چه تفاوت هایی بین این دو نسخه که خیلی زود و پشت سر هم اومدن چیه

در واقع سیمفونی در نسخه 1.3.0 تغییرات بسیاری رو اعمال کرد اما مسئله این بود که قابلیت آپدیت به نسخه جدید خیلی سخت بود. بلافاصله نسخه 1.3.1 ساخته شد. پس شما اگر در حال حاضر پروژه ای دارید که با سیمفونی 1.0 یا 1.1 یا 1.2 دارید به راحتی می تونید آپدیت کنید به 1.3.1 و از امکانات جدید بهرمند بشید.
بعد از 1.3.1 سیمفونی به فکر تمیز کردن کد ، هسته و از حذف کردن فانکشن های بدرد نخور افتاد. بعد از انجام تغییرات در هسته و حذف کد های بدرد نخور سیمفونی نسخه جدید با ورژن 1.4 رو عرضه کرد. همونطور که توضیح دادم با تغییراتی که در هسته داده شد دیگه آپدیت از سیمفونی 1.0 به سیمفونی 1.4 مثل کوچ کردن از پی اچ پی 5.2 به 5.3 می مونه و مشکلات بسیار زیادی به همراه داره. پس خیلی بهتره که اگر می خواهید پروژه جدیدی شروع کنید از سیمفونی 1.4 استفاده کنید و برای آپدیت از سیمفونی 1.3 استفاده کنید.

سیمفونی گفته که از نسخه 1.4 به مدت 3 سال پشتیبانی می کنه یعنی تا سال 2012 در حالی که پایان پشتیبانی 1.3.1 تا نوامبر 2010 هست. البته این نکته رو هم باید در نظر بگیرید که دلیل اصلی انتشار نسخه 1.3.1 اینه که همه به این نسخه آپدیت کنند و حالا آروم آروم به سمت 1.4 حرکت کنند.

خودم هم روز اولی که اومدم و دیدم سیمفونی نسخه 1.4 رو داده بیرون خیلی تعجب کردم چون کمترین زمانی که برای نسخه جدید اختصاص داده بودن قبل از این حدود 6 تا 8 ماه بود برای انتشار 1.2 درحالی که نسخه 1.1 فقط 3 ماه توی بتا موند.

می تونید لیست توابع حذف شده رو در اینجا ببینید
مثل همیشه سیمفونی از ذکر تغییرات اعمال شده در هسته صرف نظر کرده و فقط به گفتن اینکه هسته جدید سرعت بیشتری داره اکتفا کرده.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi admin moshtaghi zoghal parvane php
#2
چند روز پیش این مقاله جالب رو خوندم. میزارم تا شما هم بخونین:http://www.robertspeer.com/blog/symfony-...-tutorial/
ضمنا نمیدونستم سیمفونی code generator به این خوبی داره و میتونه backend رو با کرید خودش generate کنه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان