کدام فریم ورک بهتر است؟
Zend Framework
52.17%
12
symfony
21.74%
5
CakePHP
26.09%
6
23 رای
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کدام فریم ورک (Zend یا CakePHP یا symfony)
با عرض سلام،
من قصد یادگیری یک فریم ورک رو به صورت حرفه ای دارم میخواستم نظر اساتید رو راجع انتخاب یک فریم ورک مناسب، آینده دار و قوی بدونم. لطفا دلیل تون رو هم ذکر بفرمایید. Heart
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ببین کدوم منابع بهتر برای اموزش دارن و سریعتر باهاش راه میای. اسم زیاد مهم نیست.
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamedv90 ali786 iran-master
(۱۳۹۱ مرداد ۱۷, ۰۹:۴۴ ق.ظ)oia نوشته: ببین کدوم منابع بهتر برای اموزش دارن و سریعتر باهاش راه میای. اسم زیاد مهم نیست.

منم ملاک ام برای انتخاب مستندات و توسعه سریع برنامه هست، پس با این حساب فکر نکنم Zend انتخاب خوبی باشه چون فکر کنم زمان لازم برای توسعه یک نرم افزار خیلی زیاد هست و یاد گرفتن اون هم سخت تره. درسته؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
شما باید هر فریم ورکی رو که می دونید یه تست بزنید. امکاناتش رو بررسی کنید و نحوه کد نویسیش. همه این فریم ورکها منابع آموزش خوبی رو دارند (انگلیسی).
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamedv90 oia Reza
(۱۳۹۱ مرداد ۱۷, ۱۰:۴۷ ق.ظ)admin نوشته: شما باید هر فریم ورکی رو که می دونید یه تست بزنید. امکاناتش رو بررسی کنید و نحوه کد نویسیش. همه این فریم ورکها منابع آموزش خوبی رو دارند (انگلیسی).

ممنون. من به این نتیجه رسیدم که symfony از بقیه بهتره. zend که خیلی پیچیده و یادگرفتنش سخته و برای کار های خیلی بزرگ هست و سرعت برنامه نویسی توش زیاد نیست و cakePHP هم اون چنان قدرت نداره. Undecided
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سیمفونی از لحاظ پیچیدگی از بقیه فریم ورکها پیچیده تره. ولی خب قدرت زیادی رو داره
زند هم به پیچیدگی سیمفونی نیست. ولی خب کمپوننت های کمتری رو داره. یه سری چیزها بیشتر و یه سری چیزها کمتر.
کیک هم یه فریم ورک rapid هست و توی حوزه خودش قدرت خیلی خوبی رو داره.
هر کدوم برای منظور خاصی درست شده.

البته خوبی زند۲ و سیمفونی ۲ این هست که به راحتی می تونن از کمپوننتهای همدیگه استفاده کنن. من خودم الان از بعضی از کمپوننتهای سیمفونی داخل زند۲ استفاده می کنم
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamedv90
ممنون از توضیحاتتون Heart
میشه بفرمایید منظورتون از اینکه هر کدوم از اینا به منظوری ساخته شده اند چیه؟ یعنی مثلا موارد کاربرد cakePHP و Symfony با هم متفاوت هست؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
منظورم استفاده از لحاظ پروژه ای نیست. شما با php خالی هم پروزه های خیلی خوبی رو می تونید بنویسید.
منظور اهدافی هست که برای برنامه نویس فراهم می کنن. مثلا هیچ کدوم از فریم ورک ها به Rapid بودن cake نمیرسن. کیک روی rapid بودن خیلی زوم کرده. در حالی که زند فریم ورک روی ابزارها زوم کرده. پس در نتیجه هر سه فریم ورک قوی هستن. ولی یکی برای یکی با توجه به اهدافی که داره قویتره. برای یک دیگه چون اهدافش فرق می کنه فریم ورک دیگه ای می تونه قویتر باشه
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal Reza hamedv90 oia farhadfery hosseintdk775 ali786
(۱۳۹۱ مرداد ۱۷, ۰۱:۵۱ ب.ظ)admin نوشته: منظورم استفاده از لحاظ پروژه ای نیست. شما با php خالی هم پروزه های خیلی خوبی رو می تونید بنویسید.
منظور اهدافی هست که برای برنامه نویس فراهم می کنن. مثلا هیچ کدوم از فریم ورک ها به Rapid بودن cake نمیرسن. کیک روی rapid بودن خیلی زوم کرده. در حالی که زند فریم ورک روی ابزارها زوم کرده. پس در نتیجه هر سه فریم ورک قوی هستن. ولی یکی برای یکی با توجه به اهدافی که داره قویتره. برای یک دیگه چون اهدافش فرق می کنه فریم ورک دیگه ای می تونه قویتر باشه

ممنون Heart
  پاسخ
تشکر شده توسط :
غیر از این فریم ورک ها یه نگاه به Yii هم بندازید : www.yiiframework.com

از نظر Rapid بودن به کیک میرسه و امکانات خوبی هم داره . بین کیک و زند هست .
Facebook
EMail: Mohsen [@] EDadkhah [.] ir
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza hamedv90 zoghal payam

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان