• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کانفیگ mysql برای حجم داده بالا
سلام
فرض کنید داده های بسیار زیادی قراره در یک لحظه وارد دیتابیس بشه. چیزی در حدود چند صد داده.
چه کانفیگی برای mysql مناسبه؟
من در یک لحظه فقط می تونم تعداد 215 عدد رو دریافت کنم، و بقیه اصلا انجام نمی شه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
جدای از کانفیگ مناسب به نظر من یه سرور بگیرید مجزا برای mysql با هارد ssd
دیگه خیلی از مشکلاتتون حل میشه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
بهتر نیست برای حل این مشکل از mongodb استفاده کنم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
از mongodb استفاده کردم واقعا محشره. خیلی سریع و بدون هیچ مشکل و کندی ای اطلاعات رو ذخیره می کنه.
من از سیمفونی استفاده می کنم و با باندل DoctrineMongoDBBundle خیلی سریع به mongodb کوچ کردم.
ولی مشکل mongodb اینه که UI خیلی مناسبی نداره. یا شاید من براش پیدا نکردم. اگه کسی سراغ داره معرفی کنه... Blush
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۳ شهریور ۲۲, ۱۲:۳۰ ب.ظ)esmahdi نوشته: از mongodb استفاده کردم واقعا محشره. خیلی سریع و بدون هیچ مشکل و کندی ای اطلاعات رو ذخیره می کنه.
من از سیمفونی استفاده می کنم و با باندل DoctrineMongoDBBundle خیلی سریع به mongodb کوچ کردم.
ولی مشکل mongodb اینه که UI خیلی مناسبی نداره. یا شاید من براش پیدا نکردم. اگه کسی سراغ داره معرفی کنه... Blush

با mongo توی درخواستهای بالا من به مشکل خوردم باهاش. توی lock به شدت بد عمل می کرد (شاید من به استفاده ازش آشنا نبودم)
می تونید از percona با انجین xtradb استفاده کنید که مخصوص فشار بالا هست و یا اینکه از pgsql استفاده کنید. البته دیتابیسهای memory هم هستن ولی خوب که رایگاه هم باشه توشون کم هست.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
تا حالا چیزی به اسم
جنبش NoSQL به گوشتون خورده
گوگل از این جنبش استفاده می کنه
تو گوگل یک چرخی بزنید

Blush
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۳ مهر ۰۴, ۰۱:۵۲ ق.ظ)defence نوشته: تا حالا چیزی به اسم
جنبش NoSQL به گوشتون خورده
گوگل از این جنبش استفاده می کنه
تو گوگل یک چرخی بزنید

Blush

دوست عزیز ما اینجا از اعماق آمازون نیومدیم این چیزها رو نشنیده باشیم.
در ضمن گوگل توی کدوم قسمتش از این استفاده می کنه؟ گوگل صد قسمت داره و هر کدومش برای خودش رفتار متفاوتی رو انجام میده. ولی اصل دیتابیس های گوگل روی BigTable هست که یک distributed دیتابیس هست (تا به حال به گوشت خورده)
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان