• 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی کار با فایل‌های صوتی و تصویری توی PHP
سلام
من یکی از دوستان جدید شما هستم! ;(
برای یه کاری من نیاز دارم با فایل‌های Audio و Video کار کنم. یعنی مثلا موقع آپلود مطمئن شم که اونا ویدیو و یا آئودیو هستن، و یه سری از کارهای دیگه مثلا thumbnail در اوردن از ویدیوها.
می‌خواستم ببینم کسی تجربه‌ی قبلی در این زمینه داره یا نه.
یه سرچی هم که تو اینترنت کردم به ffmpeg رسیدم که توی لینوکس هست و با این جور فایل‌ها کار می‌کنه. بعد متوجه شدم برای ffmpeg-php چیزی هست که به من (توی PHP) امکان کارکردن با فایل‌ها رو می‌ده اما نتونستم اونو تو اوبونتو نصب کنم (ابونتو دسکتاپ)
هم با دستورالعملی که تو خود سایت ffmpeg-php بود، هم با sudo apt-get install php5-ffmpeg

ممنون می‌شم اگه من رو راهنمایی کنید. انشالله بتونم یه روزی جبران کنم

ممنون
اجازه بدین من منظورم رو به یه عبارت دیگه هم بگم:
من دنبال یه API یا یه کلاس یا به هر حال یه چیزی هستم که بتونم برای کنترل و مدیریت فایل‌های صوتی و تصویری ازش کمک بگیرم. مثلا برای تبدیل پسوندها و یا برای کم‌کردن کیفیت موزیک‌ها و همون‌طوری که گفتم thumbnail گرفتن از فریم‌های مختلف ویدیو ها و برای تشخیص این‌که آیا چیزی که کاربر آپلود کرده یه فایل mp3 یا wav هست یا نیست؟ (نه فقط از روی پسوند)
upservers.net Profesional Internet Solutions
هاست + ریسلر لینوکس
خدا رو شکر این سروری که گرفتم Uptime نسبتا قابل قبولی داره.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بهتره از ffmpeg-php استفاده نکنین . و از خود ffmpeg استفاده کنین.
راهنمای ffmpeg هم http://ffmpeg.org/ffmpeg-doc.html
برای این منظور باید دستورات رو از php با تابع http://ir.php.net/manual/en/function.exec.php توی shell ببرید
  پاسخ
تشکر شده توسط : smhnaji HiddeN
چه عالی
من فکر می‌کردم که تنها راه استفاده از ffmpeg، خود ffmpeg-php هست. در مورد ffmpeg-php حتی در مورد نصبش هم مشکلات بسیار عجیب و غریبی وجود داره. این متن از خود سایت ffmpeg-php.sourceforge.net هست:
نقل قول:Ffmpeg-php can sometimes be a pain to install. This is mostly due to the strange voodoo it has to do to detect if GD is available in PHP. Sometimes this fails for no apparent reason.
!!!

راه حلی که پیشنهاد کردید بسیار مفید خواهد بود. من تشکر می‌کنم Smile
هاست + ریسلر لینوکس
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi
و صد البته باید یک وی پی اس یا سرور اختصاصی داشته باشید که دسترسی برای اینکارا رو ایجاد کنید
  پاسخ
تشکر شده توسط :
و صد البته باز گذاشتن دستور هایی مثل exec خودش کلی دردسر ایجاد میکنه. :دی
Two hands working can do more than a thousand clasped in prayer
  پاسخ
تشکر شده توسط :
واسه اینجوری چیزها که حتما باید یه vps یا سرور داشت چون روی هاستهای شیر جواب نمیده. البته اگر vps یا سرور اختصاصی داشته باشید و یه ذره هم دقت مشکلی پیش نمیاد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
آره، درسته. یه سرور اختصاصی داریم دوستان عزیز.
خدا رو شکر که فعلا توی لوکال با exec مشکلی نداشتیم آقا میلاد (من از Ubuntu Desktop 9.04 استفاده می‌کنم). اما اگه منظورتون از نظر امنیتی هست که آره، درسته. باید دقیقا بررسی بشه.
اما همین هم که بشه (و شد!) که انجامش بدم خودش خیلیه
Smile
هاست + ریسلر لینوکس
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان