• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی ارائه هاستینگ؟
سلام،
دوستان کسی میدونه چه جوری میشه یه سرویس ارائه ی هاستینگ راه انداخت؟
ریز و درشت کار رو میگم،منبعی، چیزی ؟؟
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

افلاطون را گفتند چرا هرگز غمگین نمیشوی؟
گفت :دل برآنچه نمی ماند،نمی بندم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یه وی پی اس یا سرور اختصاصی می گیری
بعد اگر خودت بلد بودی که هیچی اگر بلد نبودی میگی یه کنترل پنل مثل سی پنل یا دایرکتادمین واست نصب کنن
بعدش هم روش هاست میفروشی
  پاسخ
تشکر شده توسط : Goback
(۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۶, ۰۵:۲۰ ب.ظ)admin نوشته: یه وی پی اس یا سرور اختصاصی می گیری
بعد اگر خودت بلد بودی که هیچی اگر بلد نبودی میگی یه کنترل پنل مثل سی پنل یا دایرکتادمین واست نصب کنن
بعدش هم روش هاست میفروشی

کنترل پنل رو که خودشون نصب میکنن،ولی یعنی با نصب یه کنترل پنل همه چی تمومه؟؟دیگه میشه هاست داد؟مدیریت یوزرها و حذف و اضافه کرده مشترک و...چه میدونم ..یعنی اینا دیگه با کنترل پنل منتفی میشه؟؟

پاسخ
تشکر شده توسط :
آره دیگه
فکر می کنی خیلی از افراد مخصوصا دارن داخل ایران هاستینگ میدن چیزی از سرور سر در میارن؟ نه بابا
  پاسخ
تشکر شده توسط : Bojbaj Goback
Goback جان من یکی از دوستان خیلی نزدیکم چند سال کارش همینه اگه خواستی بگو تا آیدیشو بهت بدم بهش میگم کلا راهنماییت کنه گرفتن سرور راحته اما راه انداختنش بالا بردن امنیتش و مخصوصا چطوری بتونی جلوی حملات DDos رو بگیری اینا خیلی مهمه واقعا باید با یه کار بلد حرف بزنی تا درست راهنماییت کنه پول خوبی هم توش هستش ندیدم دوستم ناراضی باشه تو کار امنیت هم 99% واست کارتو راه میندازه طوری که دسترسی بدی به هکرها اما نتونن سرورتو بایپس کنن .
  پاسخ
(۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۶, ۱۰:۵۱ ب.ظ)admin نوشته: آره دیگه
فکر می کنی خیلی از افراد مخصوصا دارن داخل ایران هاستینگ میدن چیزی از سرور سر در میارن؟ نه بابا

جدی؟؟
نمیدونستم واقعا،عجب!!

(۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۷, ۱۲:۰۸ ق.ظ)Padideh نوشته: Goback جان من یکی از دوستان خیلی نزدیکم چند سال کارش همینه اگه خواستی بگو تا آیدیشو بهت بدم بهش میگم کلا راهنماییت کنه گرفتن سرور راحته اما راه انداختنش بالا بردن امنیتش و مخصوصا چطوری بتونی جلوی حملات DDos رو بگیری اینا خیلی مهمه واقعا باید با یه کار بلد حرف بزنی تا درست راهنماییت کنه پول خوبی هم توش هستش ندیدم دوستم ناراضی باشه تو کار امنیت هم 99% واست کارتو راه میندازه طوری که دسترسی بدی به هکرها اما نتونن سرورتو بایپس کنن .

آقا دمتون گرم،پیام خصوصی بدید یه سفارشم بکنید به این دوستتونBig Grin ببینم چی میشه.

پاسخ
تشکر شده توسط :
اینجا هم دوستان خیلی زیادی توی کار سرور هستن می تونید توی همین تالار بحث کنید
  پاسخ
(۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۷, ۱۰:۲۱ ق.ظ)admin نوشته: اینجا هم دوستان خیلی زیادی توی کار سرور هستن می تونید توی همین تالار بحث کنید
هــو،
خب ما که از خدامونه،بیان راهنمایی کنن دعاییشون میکنیم! Smile
اینکه همه ی این کارا از پایه چه جوریه؟ دردسرش چیان؟ از لحاظ امنیتی چه دانشی میخواد؟ هزینه ی سالیانه و مشتری تخمینی، درآمد،بهترین سرویس خارجی و داخلی، تنوع سرویسها و همین چیزا دیگه ...و چیزایی که ارائه کننده هاستینگ باید بدونه.

پاسخ
تشکر شده توسط :
اولین قدم انتخاب این هست که حجم دیتای شما چقدر هست و چه کیفیتی رو می خوایید بدید.
اگر حجم دیتای شما کم هست می تونید از یه vps استفاده کنید که سایتهای زیادی هستن که وی پی اس میدن ( اصلا سراغ ایرانی ها نرید) سرویسهای خارجی مثل vps.net یا linode ( که خودم ازش می گیرم همیشه) vps های خیلی خوبی رو میده.
اگر حجم دیتاتون بالا هست که باید سرور اختصاصی بگیرید. باز هم سرویسهای زیادی هست که سرور اختصاصی میدن مثل iweb که واقعا کارشون درسته
یکی هم کیفیت هست. که کیفیت رو باید ببینید که سرویس خوبی رو ارائه میده که مثالهایی که زدم واقعا سرویسهای خیلی خوبی رو دارن
این شد سرویستون
حالا باید یه کنترل پنل خوب انتخاب کنید. بسنگی به امکاناتی که می خوایید کنترل پنل های مختلفی وجود داره. مثلا cpanel یا directadmin یا plest و ... . کسایی که سرویسهایی وی پی اس یا سرور اختصاصی رو میدن از همونها می تونید کنترل پنل رو بخرید. البته باید هواستون خیلی جمع باشه چون cpanel ایران رو تحریم کرده و اگر بفهمه یه ایرانی داره ازش استفاده می کنه فوری می بنده
حالا باید یه دامین داشته باشید که بتونید روش ns تعریف کنید ( ست کردن نه تعریف کردن ) که ns ها رو به آیپی سرورتون متصل کنید.
کسایی که وی پی اس یا سرور اختصاصی میدن اگر بهشون بگین که تنظیمات اولیه رو انجام بدن با هزینه ای واستون انجام میدن

دیگه باید یه سری از موراد لینوکس رو بلد باشید که هرچقدر دانشتون توی این زمینه بیشتر بشه مدیر سرور بهتری میشید
----

پ ن.

من خودم از کنترل پنل های بازمتن مثل ispconfig استفاده می کنم نصب و راه اندازی اون کاری نداره و دردسرهای cpanel رو نداره و لازم نیست هزینه اضافی رو پرداخت کنید. در صورتی که خواستید می تونم توی این کنترل پنل بهتون کمک کنم
  پاسخ
هــو،
بابا شما که خودتون دستتون تو کار بوده ،آدرس بدید هاستی چیزی خواستیم مزاحم شیم Big Grin Heart
پس شد چهار مرحله:
1-تعیین نوع و کیفیت خدمات.
2-انتخاب کنترل پنل.(ما که طرفدار متن بازش بودیم و هستیم،فقط به نظرتون کاربرا با این نوع پنل راحتن و میتونن به سادگی باهاش کار کنن؟ جا افتاده ست؟)
3-گرفتن یه دامین برای اتصال ns ها به آی پی سرور.(اصلا در این مورد اطلاعات ندارم که ns چیه و چرا باید به آی پی سرور وصل شه و ..،کاش یه منبع معرفی میکردید )
4-رفتن تو کار لینوکس Smile (فکر کنم یه کم دستورات ترمینال باشه و نصب برنامه و این حرفا،نه؟! )

پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان