• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه ریز موارد پشتیبانی را به گوش کارفرما برسانیم ؟
سلام
چند وقتیه سر بحث پشتیبانی با دوتا از مشتریام مشکل پیدا کردم. هرچی بهشون میگم تغییرات شامل پشتیبانی نیست و داخل قرار داد ذکر شده باورشون نمیشه. تا میگم فاکتور میشه بهشون میخوره!
یا بقیشون موقع تمدید میگن ما که کاری نداشتیم و همش 4 5 بار تلفن زدیم لطفا تخفیف بدین!!
واقعا چیکار باید کرد باهاشون؟ میخوام هربروز رسانی که داخل cms ها رخ میده را لاگ کنم و بهشون ارائه بدم ( ماهیانه ). برنامه خاصی سراغ دارین که از قبل نوشتن برای همین کار؟ نحوه ارایه گزارش به مشتری چطوری باشه؟ ایمیل کنم براش؟ داخل خود جوملا و... پیام خصوصی کنم؟ پیامک بفرستم؟ داخل بخش پشتیبانی سایت نمایش بدم ؟؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y ayoubsys
نه، باید سفت بزنین. هرچی زیادی راه بیاین اونا زیادی پررو میشن. من خیلی تجربه داشتم سر این چیزا. شما یه هزینه پشتیبانی اعلام میکنین و چه کاری انجام بدین تون اون بازه چه انجام ندین اونا موظف هستن به پرداختش. دقیقا مثل جریان بیمه میمونه که شما چه تصادف کنین چه نکنین حق بیمه رو باید پرداخت کنین. یکم که سفت بزنین خودشون مجبورن راه بیان. نیازی هم نیست کار دیگه ای انجام بشه. مورد بعدی حین بستن قرارداد باید عنوان کنین که پشتیبانی شامل چه مواردی میشه و انجام تغییرات شامل چه مواردی و اینا تفکیک میشن از هم و بابت کدوم باید چه هزینه ای پرداخت بشه. من باید خدمات پشتیبانی سایتهایی که طراحی میکنم به صراحت نوشتم که هرسال 25% افزایش پیدا میکنه مبلغ خدمات پشتیبانی.Cool
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys
بگو پشتیبانی دیباگ رایگان میدیم پشتیبانی توسعه با هزینه (البته در رد یا قبول توسعه خودتون رو مختار بدونید)
یه نمونه قرار داد میخوای بهت بدم ؟
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
(۱۳۹۵ مرداد ۱۴, ۱۲:۴۳ ق.ظ)Reza نوشته: بگو پشتیبانی دیباگ رایگان میدیم پشتیبانی توسعه با هزینه (البته در رد یا قبول توسعه خودتون رو مختار بدونید)
یه نمونه قرار داد میخوای بهت بدم ؟

یه نمونه میفرستی منم ببینم؟ ممنون.Blush یه آپدیتی بزنیم توی قرارداد
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
http://zipupload.ir/index.php/download/P...p.pdf.html

لایوت قرار داد رو کپی نکنی فسفر سوزوندم Sleepy
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys Alaa kasbookar webnevesht mohsenkw

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان