• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چک کردن فرمت صحیح ایمیل
سلام . امیدوارم مدیران انجمن از عنوان های سوالم که شاید تو انجمن تکراری باشه ، دلگیر نشن . من اکثرا اول جستجو میکنم ، اگر کدی که مینویسم منو به جواب نرسونه ،سوالم رو مطرح میکنم .با این حال ممنون.
این کد رو برای چک کردن فرمت ایمیل استفاده میکنم .اگر ایمیل نادرست باشه ، نباید اطلاعاتی سمت سرور فرستاده بشه ، ولی کد من ابتدا خطا رو نشون میده و با ok کردن به صفحه ی دیگه میره . خطای من کجاست ؟
خیلی خیلی ممنونم.
کد:
<script type="text/javascript">
function checkform(form)
{

reg = /^([A-Za-z0-9_\-\.])+\@([A-Za-z0-9_\-\.])+\.([A-Za-z]{2,4})$/;
num= /^([0-9])/;
if(form.mail.value!="")
    if(reg.test(form.mail.value) == false)
   {
     alert(" ایمیل را با فرمت صحیح وارد کنید");
     exit;
   }
   }
</script>
<form id="form1" name="form1" method="post" action="m.php">
<input type="tex" name="mail" size=29  value="mail"  id="mail"/>

<input type="submit" name="Submit" value="Submit"   onClick="checkform(this.form)"/>

</form>
آرام باش ؛ توكل كن ؛ تفكر كن و سپس آستينها را بالا بزن , آنگاه دستان خداوند را خواهي ديد كه زودتر از تو دست به كار شده است.امام علي عليه السلام.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگه بجای exit از return false استفاده کنی درست می شه.

یه راه حل دیگه اینه که از یه دگمه ساده استفاده کنی. با کلیک کردن رو دگمه ایمل رو چک کنی اگه درست بود با جاوا اسکریپت فرم رو submit کنی.

لینک : https://www.google.com/search?q=javascri...=firefox-a
لینک : http://www.w3schools.com/js/js_form_validation.asp
لینک : http://www.javascript-coder.com/javascri...bmit.phtml
  پاسخ
تشکر شده توسط : pary_daryayi molana
ممنونم. return false رو هم گذاشتم ، درون if، بیرون if ، تفاوتی نکرد ... . بابت لینک ها ممنون. نمیدونم چرا این روزها اینطوری شده ...

حل شد . از لینک w3schools استفاده کردم . خودم که جستجو کرده بودم ، اینو ندیده بودم ، شما هم مثل استاد من میمونید . همیشه استادم خوب سرچ میکرد ولی من نه...Blushمیگفت درست جستجو کردن رو یاد بگیرید ...
آرام باش ؛ توكل كن ؛ تفكر كن و سپس آستينها را بالا بزن , آنگاه دستان خداوند را خواهي ديد كه زودتر از تو دست به كار شده است.امام علي عليه السلام.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ مرداد ۲۵, ۱۱:۵۶ ق.ظ)pary_daryayi نوشته: ممنونم. return false رو هم گذاشتم ، درون if، بیرون if ، تفاوتی نکرد ... . بابت لینک ها ممنون. نمیدونم چرا این روزها اینطوری شده ...

حل شد . از لینک w3schools استفاده کردم . خودم که جستجو کرده بودم ، اینو ندیده بودم ، شما هم مثل استاد من میمونید . همیشه استادم خوب سرچ میکرد ولی من نه...Blushمیگفت درست جستجو کردن رو یاد بگیرید ...

خواهش می کنم.
استفاده از کلمات مناسب سرچ باعث می شه سرچ موفقیت آمیزتر باشه.
اینا هم همش تجربیه و یه زمانی همه ما هم مبتدی و تازه کار بودیم
به مرور زمان تو هم می تونی به این سطح تجربه برسی.
  پاسخ
تشکر شده توسط : pary_daryayi
ببخشید من عجله داشتم، تاپیک رو کامل نخوندم
ولی واسه validate ایمیل اینم یه نگاه بندازید:
کد پی‌اچ‌پی:
if (filter_var($email_aFILTER_VALIDATE_EMAIL)) {
    echo 
"This (email_a) email address is considered valid.";

هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط : pary_daryayi
به نظرم ولیدیشن با جاوا اسکریپت کار خوبی نیست به هیچ وجه! (البته سرجاش استفاده بشه خوبه)

چون با مرورگری که جاوااسکریپت رو دیزبل کرده باشه ممکنه اوضاع کار خطرناک بشه

سمت سرور ولیدیت کنی بهتره
با حمید موافقم
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان