• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال php و فایل .htaccess دارم...
سلام دوستان ، میبخشید چند وقتی است نمیام در جمع باشمUndecided
دوستان من میخواستم بدونم php رو با چی کد کنم یا از چه نرم افزاری استفاده کنم که اگه اسکریپتم رو از هاست زدن نتونن استفاده کنن ازش Huh

سوال بعدیم این بود که چجوری میتونم یک فایل .htaccess بنویسم که مثلا اگه لینک زیر رو تو مرورگر نوشت فایل مربوطشو نشون بده...
مثلا : http://sitename.com/ads/
که وقتی این درخواست بشه ، سرور فایل ads.php رو از رو هاست به جاش بهشون نشون بده... این روش خیلی خوبیه ، خیلی سایت رو زیباتر و ادرس های طولانی رو کوتاه میکنه

سوال دیگرم هم این هست که من تو خیلی از اسکریپت های وبلاگدهی که دیدم میگن call-back داره! این یعنی چی؟ بعضی ها میگن جلوی حجم زیاد روی سرور رو میگیره...میخواستم بدونم چجوری باید از این روش استفاده کنم (کدش چیه؟)

تبریک میگم بهتون که تحت حمایت جشنواره قرار گرفتین...بخدا حقتون بود ، از اینام بیشتر!
واقعا سایتتون خیلی مفید و خوبه.Wink

لطفا نگین جستجو کن، چون چیزی بدردبخور گیرم نیومدBlush

باتشکر
علیرضا
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خدا کنه محمد این تاپیک رو نبینه که دیگه جوش میاره . Big Grin

در مورد سوال اول می تونی از zend استفاده کنی .

سوال دومت هم فکر کنم به صورت زیر بشه .

کد پی‌اچ‌پی:
rewriteengine On
rewriterule 
^([a-z0-9A-Z]+)$ /$1.php [l
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نه...زند بدرد نمیخوره!Confused
من میخوام طوری باشه که لایسنس داشته باشه اسکریپتم!Blush
یعنی کسی دیگه نتونه دیکدش کنه!Tongue
سوال دمم هم اینجوری نمیخواستم!Big Grin اینجوری که شما میگی اگه فایلی وجود نداشته باشه به طرف خطای 404 میده که زیاد خوب نیست!Sad
منظورم اینه که از قبل به برنامه داده باشی... مثلا بهش بگی نوشتن فایل http://sitename.com/ads بره و فایل بر فرض مثال kajo.php رو نشون بدهWink (اسم فایل میخواد هرچی باشه! ولی اون دایرکتوری که میخواد اون باشه!)Undecided

نرم افزار zend رو دارم ولی کرک میخواد...بخش لایسنسش قفله! در ضمن این نرم افزار وقتی کد کنه دوباره میشه با یه دیکدر درستش کرد...سورسم لو بره بدبخت میشم Big Grin
ممنون از راهنماییت ولی اگه بتونی این روش دیگشو بگی بهتر میشهWink
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من شنیدم برای اخرین نسخه زند هنوز کرکی وجود نداره

و اما باز در مورد سوال دومت اگر مشکلت در خواست صفحاتی هست که وجود ندارند که این مورد هر حالت معمولی هم وجود داره وشما رو با خطای 404 مواجه میکنه و براسی مقابله با این امر می تونی باز هم از فایل htaccess اسفاده کنی که به تو امکان میده در صورت وجود خطای 404 یا دیگر خطاهای از این قبیل تو رو به یک صفحه خاص هدایت کنه مثلا صفحه اصلی سایت .

برای این کار باید به صورت زیر عمل کنی

کد پی‌اچ‌پی:
ErrorDocument 404 /errors/notfound.html 

اینم برای مدیریت بغییه خطاهای رخ داده

کد پی‌اچ‌پی:
ErrorDocument 400 /errors/badrequest.html
ErrorDocument 401 
/errors/authreqd.html
ErrorDocument 403 
/errors/forbid.html
ErrorDocument 500 
/errors/serverr.html 

اینم لینک گوگل htaccess error 404
  پاسخ
تشکر شده توسط :
برای سوال اولت از bcompiler استفاده کن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من خودم توی یه خبری دقیقا یادم نیست کجا خوندم اما یادمه یه سایت مطمئن بود گفتند ویندوز ویستا به هیچ وجه نه کرک می شه نه نرم افزار کرک شده روش اجرا می شه اما در واقع زمان کرک شدنش به 5 ساعت هم نرسید و همین که نسخه بتا اومد یه چند ساعت بعد شما می تونستی نسخه فولش رو بدون محدودیت دانلود کنی. من به این نتیجه رسیدم که اگر قرار باشه یه چیزی کرک بشه می شه و عملا دست و پا زدن جلوش فایده ای نداره. البته فکر نکنی این فقط برای PHP هست برای ASP هم وجود داره همین جریانات. تا وقتی که این فرهنگ جا نیوفته که بهتره نرم افزار رو بخریم تا بدزدیم همین آش و همین کاسه هست.
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان