• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چطوری می تونم کاراکتر فارسی در آدرس (مثل همین انجمن) داشته باشم؟
سلام بر همه،
من دارم با htaccess کار می کنم و رسیدم به آدرس صفحاتی که باید توشون کاراکتر فارسی استفاده بشه. متاسفانه هرکاری کردم نتونستم چیزی درست بنویسم و پیدا کنم. می تونید کمکم کنید؟ مرسی Heart
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Goback
چیز سختی نیست. فقط اگر با فایرفاکس 4 امتحان میکنید. گویا یک باگ کوچیکی رو utf8 داره. با کروم هم تست بزنید
  پاسخ
میشه لطفا مراحل انجام کار رو بگید؟ Smile
غایب
  پاسخ
یک مثال بزنید که و بگید نیازاتون چی هست تا اون رو توضیح بدم
  پاسخ
صالح جان ، الآن آدرس مطالب اسکریپت من بصورت index.php?id=ipost_id هست و من اون رو با کد زیر در فایل .htaccess به صورت .html در میارم:
کد:
RewriteRule ^lyrics/([a-zA-Z0-9_-]+)/([0-9]+)\.html$ index.php?id=$2
و از این به بعد آدرس می تونه هرچیزی مثل lyrics/harchi-inja-gharar-migire/post_id.html باشه. و سوال و مشکل من اینه که میخوام 1. در آدرس از کاراکتر های فارسی استفاده کنم. با اینکه در دومین قسمت آدرس بالا میتونه هرچیزی قرار بگیره اما کاراکتر فارسی پشتیبانی نمیشه. 2. میخوام آدرس بالا تبدیل بشه به lyrics/artist-name/song-name.html که هم کاراکتر فارسی پشتیبانی بشه و هم کاراکتر انگلیسی. Heart
غایب
  پاسخ
اولا زمانی از فارسی تو آدرس دهی استفاده کنید. که بین // فارسی و در اطراف اینگلیسی چون چپکی میشه . هر جابجا میشند.

قالبا در آخرین پارامتر قرار میگیره
اگر ببخواهید فارسی رو جواب بده این جواب میده
کد پی‌اچ‌پی:
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule 
^/lyrics/[^/]+/([-9)]+\.htmlindex.php?cat=$[L

پاسخ
تشکر شده توسط : cyletech
صالح جان خطای 500 میده Undecided
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
همین رو که نظاشتی؟ که باید تغییر بدی ها
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کد:
RewriteRule ^lyrics/([^./]+)/([0-9]+)\.html$ index.php?id=$2

این چی؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : cyletech
کدی که وحید داد کار کرد به درستی.Heart راستی من چطوری می تونم طرز نوشتن اینا رو بفهمم؟ + Regular Expression به زبان فارسی البته. خیلی ضروریه دونستن اینا بنظرم.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان