• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا command line
سلام
راستش به نظرم استفاده از command line واقعا برای کسایی که می خوان کار با زند یا هر فریم دیگه ای که با cmd کار می کنه رو شروع کنن گیج کننده هست.
من که واقعا درک نمی کنم برای چی command line ؟؟!! وقتی می شه تنظیمات و اسم فایل ها رو دستی هم وارد کرد . یعنی اینکه کاربر باید اولش حسابی گیج بشه تا بعدش بفهمه که این command line فقط برای وارد کردن تنظیمات توی فایل application.ini هست و ساخت چندتا فایل و فولدر ساختار بندی شده !
خوب مثل آدم نمی شه ساختار این فایل و فولدرها رو بذارن بعدش بگن حالا برید کار کنید باهاشون ...
حتما باید کاربر اولش گیج بشه که بگه : وای چه خفنه یعنی این بدون command line کار نمی کنه ؟
دوستان اگر این Command line کار دیگه ای هم انجام می ده (به جز نشون دادن یه سری جزئیات و ساخت این فایل ها و فولدرها) بفرمائید که منم بفهمم.
چون راستش خیلی خوندم تا فهمیدم که این cmd به هیچ درد خاصی نمی خوره البته از دردسرهایی هم برای کار باهاش کشیدم بگذریم.
ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط :
همون چیزی هست که گفتین
منم قبلا گفتم بهتره استفاده نکنن
  پاسخ
تشکر شده توسط : amirdd
هر چیزی یه موقعی بکار میاد و الکی ساخته نشده همون cmd یه سری دستورات کاربردی داره

کد:
DRIVERQUERY -- فهرست كردن تمام راه اندازهای (Driver) نصب شده روی سیستم.
DISKPART – انجام پارتیشن بندی دیسك
DEFRAG – انجام عمل یكپارچه سازی اطلاعات دیسك
BOOTCFG – نمایش محتویات boot.ini در اعلان فرمان(Command Prompt)
IPCONFIG – نمایش جزئیات پیكربندی IP
PAGEFILECONFIG – تنظیم حافظه مجازی
SYSTEMINFO – نمایش اطلاعات سیستم
TASKKILL – پایان دادن و حذف كردن یك یا چند وظیفه(Task)
TASKLIST – فهرست وظایف
HOSTNAME – دریافت نام میزبان
NETSTAT – پیاده سازی TCP/IP NETSTAT
RSH – پیاده سازی TCP/IP RSH
RCP – پیاده سازی TCP/IP RCP
NETSH – برنامه واسط دستورات شبكه
NSLOOKUP – انجام فرمان Lookup (نمایش نام سرویس دهنده و آی پی و..).

خیلی چیزهای دیگه هم هست
  پاسخ
تشکر شده توسط : shgninc
Big Grin
منظور دستور zf به صورت کامند لاین برای زند فریم ورک بود
Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal Padideh amirdd shgninc
من هم همیشه گوش زد می کنم که در کیک از کنسول استفاده نشه. اما امروز خودم استفاده کردم. خیلی حال داد Big Grin ی 7تا مدل رو درست کرد ، ولیدیت کرد ریلیشن داد. و من فقط ادیت کردم. ولی باز پیشنهاد می کنم برای فراگیری و شرورع هیچ وقت استفاده نکنید چون وابستگی میاره
  پاسخ
تشکر شده توسط : mohsened amirdd shgninc

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان