• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چجوری یه search box با php برا سایتم بسازم؟
سلام به همگی
اولش شرمندتونم.. متنم خیلی طولانیه..Confused
آقا کف کردم انقد گشتم ولی هیچی پیدا نکردم UndecidedHuh
میخام یه search box بسازم مثله همینی که توی این وب سایت یا وب سایت های دیگه هست ؟
نمیخام از api گوگل استفاده کنم یا اینکه از پلاگین های موجود استفاده کنم..میخام خودم با php کد بزنم ...حالا من اومدم خودم فیلسوف بازی دربیارم خودم فکر کنم به نتیجه نرسیدم: البته یه چندتا ایده به نظرم رسید ولی وقتی به عمل رسید کم اوردم.الان میگم ببینید درسته یا نه:
1-فرض کنید یه وب سایت داریم میخاییم کلی عکس و اهنگ و متن و اینجور چیزا وارد کنیم و این وب از کلی صفحه تشکیل شده وبرای اینکه کاربر بتونه با سرچ کردن داخل سایت به محتوای دلخواهش دست پیدا کنه باید بیاییم تمام این عکسا و اهنگا و متن هارو وارد دیتا بیس کنیم اما چجور؟گفتم خب بیاییم تمام این محتوارو زمانی که میخاییم تو سایت قرار بدیمشون تک تک براشون یه name یا id در نظر بگیرم و همچنین یه description از اون محتوا که وقتی کاربر چیزیو سرچ کرد با یه query ساده بتونیم اون محتوا یا محتواهای مورد نظر نمایش بدیم...خب این حالت تئوریشه .. ولی توی عمل کلا غلط در اومد چرا ؟ چون:
چطور باید این محتوارو براشون name یا id درنظر گرفت.. و از اون خفن تر چطور به اینا توی php دسترسی داشته باشیم در حالی که محتوامون توی چندصد صفحه پخش شده فرض کنید یه تگ p داریم ..خب توی javascript خیلی راحت بود ...
superglobal variables میتونن اینجا کمکی کنن؟
خب وقتی میخاستیم یه فرم ثبت نام درست کنیم خیلی راحت از طریق post/get به اون مقادیر دسترسی داشتیم ولی در مورد چیزایی که توی فرم نیستند چطور عمل کنیم؟
آقا من کلا هنگیدم چطور باید حلش کنم؟
راهنمایی کنید کلی دمتون گرم Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان