• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیاده سازی ارث بری در پایگاه داده
سلام دوستان

سایت من هم برای مدیریت مطالب هست و هم باید سیستم پشتیبانی مشتریان بهش اضافه بشه.
بخش کاربرای سایت به این صورتکه: کارمندان شرکت هم مدیریت مطالب میکنن و هم اگر مشتریان شرکت مشکلی داشتن میخوام توی پایگاه داده ثبت بشه.
قسمت ورود به پنل یکی هست ولی یک پنل برای مشتریان ویک پنل برای کارمندان شرکت.
حالا بهینه ترین حالت اینه که یک کلاس برای کاربر داشته باشیم. و کلاسهای کارمند و مشتری از اون ارث بری کنند.
برای پیاده سازی، جداول باید به چه صورت باشند؟( تعداد جداول و کلیدهای خارجی)
یه جایی خوندم که الزاما نباید هر کلاس رو جدول کنیم.
به یـزدان که گر ما خرد داشتیم
کجـا این سر انجـام بد داشتیم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اینجا انجمن برای مباحث علمی نیست. ظاهرا پستهای خاله زنک بازی بیشتر جواب میده.
به یـزدان که گر ما خرد داشتیم
کجـا این سر انجـام بد داشتیم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۳ شهریور ۱۹, ۰۳:۴۴ ب.ظ)sara147 نوشته: اینجا انجمن برای مباحث علمی نیست. ظاهرا پستهای خاله زنک بازی بیشتر جواب میده.

مگه روبات اینجا جواب میده که توقع دارین سریع جواب داده بشه.
الان شما دارین از ORM استفاده می کنین؟ توی ORM ارتبری داریم. ارثبری single table که اطلاعات داخل یک جدول ذخیره میشه و از طریق یک فیلد مشخص میشه این رکورد ماله کدوم کلاس هست. که فکر کنم این به دردتون بخوره
  پاسخ
تشکر شده توسط : sara147
نقل قول: بخش کاربرای سایت به این صورتکه: کارمندان شرکت هم مدیریت مطالب میکنن و هم اگر مشتریان شرکت مشکلی داشتن میخوام توی پایگاه داده ثبت بشه.
سطح دسترسی بنویسید براش .

نقل قول: قسمت ورود به پنل یکی هست ولی یک پنل برای مشتریان ویک پنل برای کارمندان شرکت.
یک فیلد در جدول user بسازید به اسم role و اسمشو customer یا manager بذارید و توی برنامه تون این فیلد رو چک کنید به ازای کاربر جاری تا بدونید کارمند هست یا مشتری و با توجه به سطح دسترسی اجازه کارها رو بدید بهشون .

نقل قول: حالا بهینه ترین حالت اینه که یک کلاس برای کاربر داشته باشیم. و کلاسهای کارمند و مشتری از اون ارث بری کنند.
کلاس کلاسش نکن کنترلر و مدل بساز
من برای کاربر یک کنترلر مینویسم برای مدیر هم یکی دیگه
  پاسخ
تشکر شده توسط : sara147

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان