• 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروسس های موازی
سلام بر همگی
به نظر اساتید توی php میشه هم زمان چند پروسس اجرا کرد ؟HuhHuhHuh
  پاسخ
تشکر شده توسط : Goback cyletech
بله با فورک
http://php.net/manual/en/function.pcntl-fork.php
  پاسخ
تشکر شده توسط : Goback paull cyletech sajjilove
سلام

وحید جان میشه بیشتر توضیح بدی چند پروسس اصلا یعنی چی؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : cyletech Goback
پروسس تا یک مرحله انجام میشه
بعدش شما یک یا چند پروسس دیگه رو باز می کنی و کار دیگه ای رو انجام می دی ( پروسس ها به صورت موازی انجام میشن) بعد از یه مرحله ای پروسس اصلی منتظر می مونه تا همه پروسس ها انجام شده و نتیجه رو بگیره و ادامه کار
  پاسخ
تشکر شده توسط : Goback paull zoghal payam
آيا منظور همان threading است با همان مفاهيم؟
اگر اينطوري است، در php چطوري پياده سازي مي شود؟
سالهــــا مـــــى گــــــذرد، حادثه ها مى آید
انتظـــــار فـــــــرج از نیمـــــه خــــــرداد کشم

[عکس: ShowPicture.aspx?ID=52750d12-5d92-4286-9...height=100]
  پاسخ
تشکر شده توسط : Goback
آقا وحید ببین اینهایی که من میگم تائید میکنی یا نه(اگه خوب خاطرم مونده باشه):

یک دستور کاربردی در unix که شما رو قادر میکنه در سطح kernel پروسس ها رو ایجاد کنی. پروسس ها چند راه برای ایجاد شدن دارن که از جمله اونها وقتی است که یک پروسس دیگری رو به وجود میاره و این میشه یک رابطه Parent Child که البته نحوه ارتباط هم مهمه. بعضی مواقع با خاتمه Parent پروسس Child هم بطور خودکار بسته میشه و این درصورتیه که Parent اون رو dispatch میکنه و منظر نتیجه اون میمونه که در این صورت در یک App Domain اجرا میشن...

چیزی که من قبلا از fork فهمیده بودم و خاطرم مونده اینه که این دستور یک پروسس رو به عنوان child ایجاد میکنه و یک pid به اون اختصاص میده و هر کدوم کار خودشون رو بطور مستقل انجام میدن و خاتمه هر یک خللی در دیگری ایجاد نمیکنه. اگر شما Thread های جدایی از یک پروسس داشته باشید همگی از یک محدوده حافظه استفاده میکنن ولی هرکدوم Stack و PCB های مخصوص به خودشون رو دارن اما با استفاده از fork شما میتونید این حافظه اشتراکی رو هم بردارید و هرکدوم Memory Block مخصوص به خودشون رو داشته باشن...

قبلا هم که چند کلاس برای شبیه سازی MultiThreading در PHP دیده بودم از این دستور استفاده میشد ولی خدایی چون یه خورده سنگین بود و من هم کارش نداشتم توجهی بهش نکردم(اگه یات باشه تو یکی از بحث هایی که باهم داشتیم این عیب PHP رو گفته بودم)

ولی در کل با وجود همچین چیزی و اطلاعاتی که من دارم برای استفاده از MultiThreading ازش استفاده میشه اما Kernel-level....
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. - Albert Einstein

"SUCCESS IS NOT A DESTINATION , IT'S A JOURNEY"
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Goback paull shgninc
سجاد حرفات درسته. از این روش با ترد فرق می کنه. اسمش پروسس های موازی هست و دقیقا یک پروسس به صورت کاملا مجزا درست میشه. اسم fork ( چنگال ) هم به خاطر چنگ های موازی هم هست
  پاسخ
تشکر شده توسط : sajjilove paull Goback
ممنون
تاحالا به کارت اومده؟
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. - Albert Einstein

"SUCCESS IS NOT A DESTINATION , IT'S A JOURNEY"
غایب
  پاسخ
واسه پروسس های طولانی و سنگین آره
  پاسخ
در حد من یکی نیست! Cool
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن: