• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نیازمند متخصص MySQL) Db Admin-دورکاری)
Information 
Role
DBA / Database Administrator
MySQL5 or 8

Tasks
Installing and upgrading the database
Database configuration
Database restore و Database backup
Database design
Data archiving/move
Query tuning
Database security/integrity
Log review
Troubleshooting
Writing some reports
Monitoring and optimizing the database’s performance
Writing SQL and stored procedures
Understanding of relational and dimensional data modeling
Set and maintain database standards
Create automation for repeating database tasks
Familiar with GNU/Linux

Education, training & certification
Not required

Type
Project base

وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بیشتر => نگهداری بهتر
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگه pgsql و clickhouse خواستی من هستم
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y
ممنون
با اینکه خودمم طرفدار MySQL و PgSQL هستم بشدت، اما پیشنهاد می کنم برید سمت Oracle DB و MsSQL
اونم بخاطر نبود DB Admin های رسمی یا متخصص برای MySQL و PgSQL در ایران... که بیشتر هم بدلیل نبود آموزشگاه و اساتید خوب در حوزه MySQL, PgSQL در ایران هستش
اما تا دلتون بخواد Db Admin و آموزشگاه برای MsSQL و Oracle DB وجود داره

الان ما 1 ماهه دنبال DB Admin برای MySQL هستیم، اما یک نفر هم پیدا نکردیم

پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۹ مرداد ۰۳, ۱۰:۱۶ ب.ظ)Y.P.Y نوشته: ممنون
با اینکه خودمم طرفدار MySQL و PgSQL هستم بشدت، اما پیشنهاد می کنم برید سمت Oracle DB و MsSQL
اونم بخاطر نبود DB Admin های رسمی یا متخصص برای MySQL و PgSQL در ایران... که بیشتر هم بدلیل نبود آموزشگاه و اساتید خوب در حوزه MySQL, PgSQL در ایران هستش
اما تا دلتون بخواد Db Admin و آموزشگاه برای MsSQL و Oracle DB وجود داره

الان ما 1 ماهه دنبال DB Admin برای MySQL هستیم، اما یک نفر هم پیدا نکردیم

به صرف اینکه db admin  پیدا نمیشه که قرار نیست بریم از دیتابیس دیگه استفاده کنیم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب این خیلی مهمه(البته برای +medium business). موقع انتخاب تکنولوژی باید همه فاکتورها رو در نظر گرفت... و سراغ چیزی بریم که مشکلاتی رو در اینده ایجاد نکنه

مثلاً اگر DBA ای پیدا نشه ، اون دیتابیس رو با اون حجم سنگینش بعد از چندسال باید بندازیش دور علنا. مگر اینکه خودت بخوایی دست بکار بشی و چیزی که خودش یک تخصص محسوب میشه و یک دنیا گستردگی داره رو با تمام tasks هاش در حد ابتدایی هندل کنی

پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۹ مرداد ۰۴, ۱۲:۰۵ ق.ظ)Y.P.Y نوشته: خب این خیلی مهمه(البته برای +medium business). موقع انتخاب تکنولوژی باید همه فاکتورها رو در نظر گرفت... و سراغ چیزی بریم که مشکلاتی رو در اینده ایجاد نکنه

مثلاً اگر DBA ای پیدا نشه ، اون دیتابیس رو با اون حجم سنگینش بعد از چندسال باید بندازیش دور علنا. مگر اینکه خودت بخوایی دست بکار بشی و چیزی که خودش یک تخصص محسوب میشه و یک دنیا گستردگی داره رو با تمام tasks هاش در حد ابتدایی هندل کنی

ولی این تنها فاکتور نیست.  و قرار هم نیست ما توی همه تکنولوژی‌های خوب رو  چون لقمه آماده متخصصش نیست داخل ایران استفاده نکنیم. اگه اینجور بود که الان شرکت ما باید  c#  و mssql   کار می‌کردیم.
اینکه تو پیدا نکردی یا جای درست نگشتی (که به نظرم باید این باشه چون همچین تخصصی رو من زیاد دیدم)
یا اینکه فردی با صد درصد این مشخصات رو پیدا نمی کنی و نیاز به آموزش داره تا به این مرحله برسه کاری که دقیقا ما توی شرکت برای تکنولوژی های حوزه خودمون انجام میدیم.
فکر می کنی متخصص برای mysql سختتره یا کلیک هاوس؟ من الان متخصص کلیک هاوس دارم
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان