• 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات اولیه طراحی سایت
Bug 
سلام ببخشید دیگه نمیتونم منتظر بمونم برای آموزش پس شروع به پرسیدن سوال می کنم .

من برای سایتم میخواهم صفحه اصلی طراحی کنم که به 5 قسمت تقسیم میشه بهتره از فرم استفاده کنم یا جدول (لطفا باذکر دلیل ) ؟؟؟

توضیح :
up : بنر قرار میگیره - button : آمار سایت - right : منو - left : توضیح متنی .
که تمامی اینها مقادیر از صفحه دیگری می خوانند . و قسمت وسط برای نمایش باقی صفحه ها
آن که می خواهد روزی پریدن را بیاموزد نخست باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالا رفتن آموزد، پرواز را با پرواز آغاز نمی کنند
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ببخشین من منظورتون رو از فرم نمی فهمم اگه منظورتون همون div هست باید بگم div در طراحی کلی خیلی بهتر هست و از جدول هم باید در مواقعی استفاده کرد که استفاده از div خیلی سخت وپیچیده است .

دلایل

1: جداول تو در تو کار را برای موتورهای جستجو سخت می کنند درست هست که العان سایت شما فقط از 4 فسمت تشکیل شده ولی با اضافه شدن جزئیات هر کدوم از این قسمت ها گسترش پیدا می کنند

2: در ابتدا جداول فقط برای ارائه مطلب طراحی شده بود ولی به اشتباه در طراحی قالب به کار گرفه شد . البته این به خاطر نوبد جایگذین مناسب بود والبته امروز که css جای خود را در طراحی باز کرده استفاده از div بهترین گذینه ممکن به حساب می اید .

3 : فهم کارهای انجام گرفته با div بسیار راحت تر از کارهایی می باشد که با جداول لنجام گرفته است .

امروزه تمام سایت های بزرگ دنیا ساختار جدولی خود را تغییر داده و تمام طزاحی ای خود را با div انجام داده اند .

در انتها می توان نتیجه گرفت در اکثر موارد استفاده از div بهتر است
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
بهتر است جدول را فراموش کنید / دنبال css بروید و صفحه تان را با div طراحی کنید.

از جدول هم راحتر است و بهتر.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
Bug 
ممنون از جواب .

خوب از این دوروش کدوم بهترو عمومی تر است :

صفحه ها در جای خود بازبشن یا در صفحه جدید (ببخشید از اصطلاحات تخصصی استفاده نمی کنم )
برای بالا بردن سرعت لود شدن صفحه حجم عکس هارو تا چه اندازه ای کاهش دهم تا هم کیفیت خوب داشته باشه و هم سرعت زیاد بشه و از چه پسوندی استفاده کنم بهتره؟؟
آن که می خواهد روزی پریدن را بیاموزد نخست باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالا رفتن آموزد، پرواز را با پرواز آغاز نمی کنند
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من دقیق نمی دونم (ایشالا دوستانی که بهتر می دونن بیان جواب بدن)
تا جایی که می دونم استفاده از div بهتر هست
در مورد سوال دوم منظورتون ajax هست؟ ajax کاربرد خودش رو داره . بستگی داره نمیشه گفت.
به نظر من بهترین فرمت jpg هست. بعدش یا gif یا png (این رو هم باید دوستان بگن من این رو هم دقیق نمی دونم)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بهترين روش براي طراحي استفاده از cssو div براي طراحي صفحات وب هست كه باعث سرعت تو لود صفحات ميشه

برا عكس هم تو photoshop از منوي file گزينه save for web رو بزن خود فتوشاپ برات بهينه ميكنه

همونجور كه وحيد هم گفت فرمت jpg به خاطر فشردگي كه داره برا كاراي طراحي خوبه ولي اگه مي خواي تو عكسات حالت ترنسپرنت داشته باشي فرمت png پيشنهاد ميشه

موفق باشي
  پاسخ
تشکر شده توسط :
پسوند PNG رو IE پشتیبانی نمی کنه.
یا gif طراحی کن یا اینکه یه تیکه طراحی کن ... و تیبل بندی کن
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
فقط توی ie6 اینطوره
  پاسخ
تشکر شده توسط :
به نظر من به خاطر کمتر بودن حجم gif نسبت به gif , png بهتره

بهتره بغییه هم نظرشون رو بگن .
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نه
تو اینکه pngسره هیچ شکی نیست
ولی باید اینو پذیرفت که هنوز شاید بیش از نیمی از کاربران اینترنت از IE6 استفاده می کنن
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان