• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش مقادیر به جای id
دوستان سلام
جدولی دارم شامل نام شرکت، دسته بندی و کشور که مقادیر را به ترتیب از جدول هایی جداگانه میخونه.
یعنی مثلا من نام شرکت را داخل جدول دیگ ثبت کردم، دسته بندی را در جدول دیگ و کشور را در جدول سوم و جدول اصلی اطلاعاتی که به صورت رکورد ضبط میشه را از این سه تا جدول میگیره (امیدوارم متوجه شد باشید)

الان من میخوام مقادیر جدول اصلی را نمایش بدم ولی وقتی خروجی میگیرم به جای نام دسته بندی id دسته بندی نشون داده میشه. چ کار کنم که هم داخل جدول اصلی به جای id نام دسته بندی درج بشه و هم هنگام خروجی گرفتن نام به جای id نمایش داده بشه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کسی نبود؟!!! (-:
  پاسخ
تشکر شده توسط :
از چه فریم‌ورکی یا ORM ی داری استفاده میکنی؟
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۷ اسفند ۰۳, ۰۳:۲۰ ب.ظ)molana نوشته: از چه فریم‌ورکی یا ORM ی داری استفاده میکنی؟

داخل phpmyadmin و از mysql استفاده میکنم....بیس وب سایت هم php هست
  پاسخ
تشکر شده توسط :
درود

وقت بخیر

میخواهید هم در جدول اصلی نام دسته ثبت بشه و هم هنگام دریافت خروجی نام دسته رو نشون بده؟!

باید یک ستون دیگه برای نام دسته در جدول اصلی بسازید و هنگام ذخیره داده ها نام دسته هم ذخیره نمایید، و در نهایت هم از ستون جدید (نام دسته) استفاده کنید!

یا اینکه از جدول دسته بندی استفاده کنید و با توجه به id که به عنوان کلید اصلی (کلید خارجی) ثبت کرده اید و موقع دریافت اطلاعات با استفاده از آیدی رکورد ذخیره شده و آیدی نام دسته، نام دسته ای که میخواهید رو نمایش دهید!

سعی کردم آسونش کنم ولی فکر کنم پیچیده شد
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان