• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش افراد آنلاین در یک لیست
سلام.

من یه لیست دارم.

میخوام افراد آنلاینم داخلش نمایش داده بشه

البته افراد آنلاین منظورم اعضا هستند.

بعدش هرکی آنلاین بود بازدید کننده بتونه باهاش چت کنه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
دوستان آمار بازدید نمیخوام.میخوام افراد آنلاین رو به من بده

آی پی تنها هم نه.

مثلا فرد آنلاین شده یه سشن داره بنام mycode

من میخوام اون سشن رو بگیرم.

که توو ارتباط آنلاین با همون سشن ارتباط برقرار کنم

سشنش توو دیتابیس هست.

ذخیره شده.فقط میخوام هروقت این سشن ران شد اسمش توو لیست باشه.

هروقتم آفلاین شد اصلا توو لیست نیاد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
به نظرم سوالتون واضح نیست.

به طور کلی برای نمایش افراد آنلاین برای هرکاربر یک رکورد ثبت می کنند که یک فیلد اون تاریخ و زمان لحظه ورود کاربر به سایت. بعد از ثبت تمام کاربرایی که از مثلا 20 دقیقه قبل وارد سایت شدند را به عنوان کاربر آنلاین شناسایی میکنیم و یه رکورد به دیتابیس میزنیم و براساس فیلد تاریخ و زمان کاربرایی که از 20 دقیقه قبل وارد شدند رو انتخاب میکنیم.
داخل جدول سشن احتمالا یک فیلد مربوط به آی دی کاربر و یک فیلد هم زمان ورود کاربره که اگر براساس مورد بالا عمل میکنید میتونید به راحتی افرادی که آنلاین هستند را نمایش بدید.
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys
ببینین.

من یه کاربر دارم که میخوام از لیستی که در اختیارش میذارم بصورت انتخابی به هر کارشناسی که میخواد کانکت بشه
و باهاش چت کنه.

همین
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اساتید؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام.
من تو این کار تازه کارم. و در برابر اساتید این حرفه حرفی واسه گفتن ندارم.
ولی یه پیشنهاد. ان شاالله که عملی باشه.
شما میتونی اینجوری تنظیم کنی که اگر سشن مقدار دهی شد، مقدار رو بگیری بری از تو دیتابیس، اون مشاوری که مشخصاتش با مشخصات مقدار سشن برابره توی اون لیستی که میگید نمایش داده بشه.
و وقتی که مشاور خارج شد و سشن خالی شد، اون مشاور از توی لیست حذف بشه و نمایش داده نشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
خب مشکل اینجاست وقتی مشاور از سایت خارج بشه،چطوری دستور حذف از دیتابیس رو بدم؟؟؟

طرف ممکنه اینترنتش ناپایدار باشه.یا کلا آی پیش درجا عوض بشه.مثلا وی پی ان بزنه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۶ خرداد ۱۶, ۰۳:۲۱ ب.ظ)MRCanddy نوشته: خب مشکل اینجاست وقتی مشاور از سایت خارج بشه،چطوری دستور حذف از دیتابیس رو بدم؟؟؟

طرف ممکنه اینترنتش ناپایدار باشه.یا کلا آی پیش درجا عوض بشه.مثلا وی پی ان بزنه.

مشکل شما از ابتدا اینه که شما با ای پی کار میکنید ، کارکرد آی پی برای اینکاری که شما میخواید انجام بدید کمی ناپایدار هست ، شما باید آی دی کاربری رو که وارد سیستم شدرو به عنوان یک رکورد در دیتابیس ذخیره کنید و بعد لیست رو با توجه به ای دی کاربراتون به کسایی که میخواید نشون بدید و طرف هر کدوم رو خواس انتخاب و شرو به چت کنه ...
و موقعی که کاربر از سیستم خارج میشه طبیعتا باید اون سشن رو هم از بین ببرید که قبل از از بین بردن سشن فعال باید از داخل دیتابیس رکوردی که برابر با اون مقدار اون سشن هست رو حذف کنید بعد ...
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان