• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش آیتمهای مرتبط
سلام دوستان عزیز
من میخوام وقتی وارد یک آیتمی میشیم آیتمهای مرتبط بااون رو هم از روی کلمات کلیدی نمایش بدم.
کلمات کلیدی هر آیتم رو داخل یه فیلد از جدول آیتمها ذخیره کردیم و با کاما از هم جدا شدن حالا میخوام از روی کلمات کلیدی آیتم جاری و مقایسه اون با کلمات کلیدی سایر آیتمها آیتمهایی رو که مرتبط هستن نمایش بدم
لطفا دوستان یه راهنمایی برای چگونگی انجام اینکار بدن و اگه میشه یه نمونه کد راهنمایی هم بدید خیلی ممنونم
نبوغ در سادگی است...!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگر کلمات کلیدی همگی در یک رشته هستند با تابع split() اون ها رو از همدیگه جدا کن. بعد توی دیتابیس یک سرچ بزن و رکوردها رو نمایش بده
  پاسخ
تشکر شده توسط : phpdevelopment
کلمات کلیدی هر آیتمی در یه فیلد ذخیره میشه که هر کلمه با کاما از هم جدا شده حالا میتونم کلمات کلیدی هر آیتم رو به شکل آرایه خارج کنم

الان یه نمونه کد میخوام که مثلا کلمات کلیدی آیتم a که به شکل آرایه هست با کلمات کلیدی هر آیتمی که کلمه مشترک داره نمایش داده بشه

در واقع آرایه ها رو باهم مقایسه کنه و اگر مشترک داشتن بعنوان مرتبط باشن
نبوغ در سادگی است...!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کلمات کلیدی توی جدولی که ذخیره میشن با کاما از هم جدا شدن من اینطوری جداشون کردم

کد پی‌اچ‌پی:
$keys explode(",",$key); 

حالا میخوام یه کوئری بنویسم که آرایه $keys با هر کدوم از آیتمهایی که کلمات کلیدی مشترک داره برام نمایش بده
نبوغ در سادگی است...!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
با یک حلقه foreach برای تک تک کلیدهای ارایه توی دیتابیس سرچ می کنی و نتایج رو نشون میدی...
  پاسخ
تشکر شده توسط : phpdevelopment
همین روش توی ذهنم بود چون اینطوری برای هر کلمه یه بار کوئری باید اجرا بشه تعداد اجرای کوئری بالا میرفت برای همون گفتم شاید روش بهتری باشه برای اینکار
نبوغ در سادگی است...!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
موافقم
من هم به ذهنم نرسید چیز دیگه ای
اما بهتره از بزرگان سایت کمک یگیری
شاید بشه یک کویری ترکیبی درست کرد که فقط یک بار کویری ارسال کنیم. این راه بهتر به نظر می رسه...
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان