• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرخواهی در خصوص Cakephp
بسم الله؛
سلام رفقا.....
میخواستم نظرتون رو راجع به Cakephp مخصوصا نسخه جدیدش بدونم. توی انجمن خودش نمیشه مطرح کرد چون همه دارن کار میکننBig Grin
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
محمدرضا تو هنوز ست از این کارات برنداشتی؟؟Big Grin الان ۲ساله درگیر انتخاب یک فریمورکی
بابا همه فریمورکها خوبن مگه میخوای باهاشون ازدواج کنی اینقدر نگرانی
کار کن با یکیشون دیگه ۱ماه دیدی نیازت رو برطرف نمیکنه برو سمت یکی دیگهBig Grin
اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی دیگه در مورد آزادی شعار نده !
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط : molana Muhammad-Ali webnevesht farhadfery zoghal
بنظر من CI برای شروع و درک یک معماری MVC مناسب هست .
از لحاظ کارایی هم Yii و Zend
ضعف اصلی CI نداشتن یک ORM هست.
بقیه فرم ورکا بخصوص Cake با اینکه خیلی خوبن ولی من بخواطر تغییرات خیلی بنیادی که در هر نسخه جدید ایجاد میشه برای خودم مناسب ندیدم هیچوقت .
در کل با وجود خیلی از امکانات و قدرتهای موجود در Cake و منابع زیاد آموزشی که داره من باز هم برای خودم مناسب ندیدم.
امید وارم این 5 6 خط توضیح ناشی از کمی تجربه به درد بخوره.
موفق باشید.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نه محمدجان من Yii رو انتخاب کردم ولی خب هنوز فرصتی برای شروع جدیش نداشتم. واقعا تصمیم گرفتم شروع کنم.اما کیک خیلی برام قابل فهم تر و آسونتر بود....و هنوز لامصب روی مغزم داره راه میره...Blush
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من تجربه اول کار با فریم ورک ci بود یه مدت بعدش رفتم سمت laravel، تو این مدت کوتاهی که باهاش کار کردم قدرت خیلی زیادی داره و ۱۰۰ درصد آینده داره

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۲ اسفند ۰۸, ۰۳:۰۳ ب.ظ)webnevesht نوشته: نه محمدجان من Yii رو انتخاب کردم ولی خب هنوز فرصتی برای شروع جدیش نداشتم. واقعا تصمیم گرفتم شروع کنم.اما کیک خیلی برام قابل فهم تر و آسونتر بود....و هنوز لامصب روی مغزم داره راه میره...Blush
لامصب نه لا مذهب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۲ اسفند ۰۹, ۰۱:۵۱ ق.ظ)Muhammad-Ali نوشته:
(۱۳۹۲ اسفند ۰۸, ۰۳:۰۳ ب.ظ)webnevesht نوشته: نه محمدجان من Yii رو انتخاب کردم ولی خب هنوز فرصتی برای شروع جدیش نداشتم. واقعا تصمیم گرفتم شروع کنم.اما کیک خیلی برام قابل فهم تر و آسونتر بود....و هنوز لامصب روی مغزم داره راه میره...Blush
لامصب نه لا مذهب

ممنون از نکته ای که گفتین...اما من عمدا اینجوری نوشتم که عامیانه باشهBig Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اقای سلطانی شما اگر می خواستید کیک کار کنید تو این چند سال کار کرده بودیدTongue توفیقش را از دست دادید دیگه.Tongue
خدایا، این دنیا را بیهوده نیافریدی.
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal
سلام
من خیلی در مورد فریم ورک ها تحقیق کردم ... و اول یی را انتخاب کردم ... و شروع به کار کردم ... یکم که با هاش کار کردم دیدم یی را برای کسی که به اندازه من پی اچ پی بلده نساختند !!! برای من کمی سنگین بود ... از اول نیم نگاهی به کدایگنایدر هم داشتم و با یک گام به عقب شروع به کار با کد ایگنایدر کردم ... اوضاع بد نود و کارم داشت پیش می رفت که دوباره درگیر درس های دانشگاه شدم و فعلا مجبور شدم بگذارمش کنار .....
من کد های کیک را هم برسی کردم با توجه به ایتکه از php 4 هم پشتیبانی می کنه و اصولا کد های ورژن چهار php ساده تر هستند کد ساده تر و خوانا تری داشت ...
ولی به دلایلی من اون را انتخاب نکردم ....
انتخاب بعدی من برای یک فریم ورک حرفه ای تر ... اول یی ، دوم زند ، و سوم پرادو خواهد بود . چون می خوام وقتم را صرف فریم ورکی کنم که هر سایتی را بشه باهاش طراحی کرد و آشکارا در سایت اون فریمورک ذکر شده باشه مثل یی(Yes It is). یعنی هرکاری که می خوای با این فریم ورک انجام بدی ممکن و انتخاب درستی هست ...
عاشق شب های مهتابی
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگر منظورتون نسخه ۳ کیک هست. اگر یک نگاه به داکیومنت نصفه نیمه اون و ORM جدیدش نگاه می کردید. دیگه دچار تردید نمی شدید.

من نمی دونم این تغغیرات زیادی که دوستان ذکر کردن چی هست؟ و کجا دیدا. کیک ۳ نسل داشته :
نسل ۱ : که پی اچ پی ۴ رو پشتیبانی می کرد.
نسل ۲ : که فقط از پی اچ پی ۵.۲ به بالا پشتیبانی می کنه.
نسل ۳ : که فقط از پی اچ پی ۵.۴ به بالا پشتیبانی میشه.

خوب مسلما تو هر نسل لازم به تغییرات اساسی هست. اما بعد از اون اگر کسی تغییر عمده ای دیده ممنون میشم ذکر کنند تا من متوجه این تغییراتی که می فرمایند بشم.

اما در کل اگر زند رو کنار بزاریم. در حال حاضر پیشنهاد من لارول بعد کیک بعد یی هست.
اما بعد از انتشار کیک ۳ و یی ۲ پیشنهاد من به کیک ۳ / لارول / یی ۲ هست.
فقط در نظر داشته باشید که در حال حاضر لارول از ۵.۴ پشتیبانی می کنه.

این رو میگم تظمینی : کمتر از ۸ ماه دیگه کیک ۳ برای همه شاخ میشه.شرط بندی هم قبول می کنیم.Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : farhadfery M.J

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان