• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه پیاده سازی مدیریت قالب سایت
با سلام و درود خدمت اساتید محترم
یه سایتی رو دارم کم کم گسترش میدم که الان رسیدم به قسمت قالب سایت ( منظورت مدیریت قالب هست ) که برای انجامش یه روش بذهنم رسید که نمیدونم درست هست یا نه که در زیر توضیح دادم
1- یه table ایجاد کردم به نام style که سه فیلد نام قالب ، آدرس استایل مدیریت و آدرس استایل کاربران شامل میشه
2- داخل استایل های مدیریت و کاربران آدرس یه صفحه ای بنام calling.php رو import کردم
3- داخل صفحه calling.php نوشتم که تشخیص بده اول از کدوم صفحه اومده هرکدوم که امده استایلش رو فراخوانی کن که استایل مدیریت خوب کار میکنه ولی برای کاربران که صفحه ایندکس ، خبر ها و .. هست رو استایلش رو پیدا نمیکنه و اصلا خوب نشون نمیده
نقل قول:کد زیر کد صفحه calliing هست ولی چون هنوز بنتیجه نرسیدم متصل به دیتابیسش نکردم
کد پی‌اچ‌پی:
    $refer $_SERVER["HTTP_REFERER"]; 
    if (
strstr($refer,'styleindex')) {
        echo 
'@import "Classic/css/C_styleindex.css";';
    }
    if ( 
strstr($refer,'stylemanage') ) {    
        echo 
'@import "Classic/css/C_stylemanage.css";';
    } 
از شما اساتید عزیز اگر روش رو دارم غلط میرم یا یه روش بهتر سراغ دارین لطفا راهنماییم کنید متشکرم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
دوستان اگه کسی میتونه در این زمینه منو راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اول اینکه مشخص کن این سایت چی هست و چجور نرم افزار ها و بخش هایی سوارشه؟
و آیا اولین بارت هست که "مدیریت قالب سایت" پیاده سازی می کنی؟
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بیشتر => نگهداری بهتر
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۴ تير ۰۲, ۰۳:۳۴ ب.ظ)Y.P.Y نوشته: اول اینکه مشخص کن این سایت چی هست و چجور نرم افزار ها و بخش هایی سوارشه؟
و آیا اولین بارت هست که "مدیریت قالب سایت" پیاده سازی می کنی؟
من این سایت رو از پایه نوشتم که بخش هایی که یه فروشگاه لازم داره رو داخلش گذاشتم بعلاوه یه سری بخش های اضافی
بله ، اولین باره
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب اول اینکه شیوه نوشتن اون شرط اشتباهه. پس ELSE رو برای چی گذاشتن؟
ایا نمی تونم یه refer دستی بشکل iranphp.org/index.php?styleindex&stylemanage درست کنم و بفرستم به نرم افزارت و اون رو دچار اختلال کنم؟

دوم اینکه چون برای اولین بار می خوای سیستم مدیریت قالب طراحی کنی، بهتره راه های ساده تر و معمول تر رو درپیش بگیری.

سوم اینکه بهتره (و معمولاً) قالب و استایل رو به Configuration نرم افزار اختصاص می دن و تنظیماتش رو از فایل config.php می خونن و نه database. (چون قرار نیست این قالب و استایل هر دقیقه عوض بشه ولی قراره هر ثانیه خونده و load بشه!)

درهر صورت، چون من تصوری از سیستم و ساختار این سایت شما ندارم، پس یه راهنمایی کلی می کنم:
برای مثال یه فایل config.php درست می کنی و بایه آرایه دوبعدی داخلش میزنی:
کد پی‌اچ‌پی:
static $config = array();
$config['index']['style'] = 'Classic/css/C_styleindex.css';
$config['manage']['style'] = 'Classic/css/C_stylemanage.css'
همونطور که می بینی همه چیز واضحه...
بعد این فایل config.php رو در همه فایلها به اشتراک میزاری (بقول معروف include می کنی)
حالا در فایلهای html و قالب هات این تگ رو جایگزین تگ css ات می کنی:
کد:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $config['index']['style']; ?>" media="all"/>
این شد مال بخش Index یا همون Frontend یا همون بخش کاربر و بازدید کننده.

عیناً همین کار رو با بخش مدیریت یا همون management یا همون admin می کنی.
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بیشتر => نگهداری بهتر
  پاسخ
تشکر شده توسط : sara147 moh3nmir ali_asadi kasbookar

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان