• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه برطرف ساختن مشکل آپاچی با کاراکتر خاص (&?/#)
سلام،
3 روز است که صبح تا شب دنبال نحوه برطرف ساختن حفره امنیتی در آپاچی بودم و به نتیجه ای نرسیدم ، یک تاپیک در همین انجمن ایجاد کردم و دوستان نظراتشون رو اعلام کردند اما هر کدوم از آنها مشکلات خودش را داشت و البته دردسر زیاد. پس از اینکه وحید سهرابلو لینکی در همان تاپیک به من معرفی کرد ، سریعاً از طریق اون لینک دنبال راه حل این حفره رفتم اما اون مطالب و چند مطلب دیگه که بواسطه همون صفحه یافتم برای چند سال پیش بود که راه کار های بسیار قدیمی پیشنهاد کرده بودند. ولی به لطف همون صفحه و موتور جستجوی گوگل و وحید سهرابلو بالاخره تونستم راه حل رو کشف کنم.

مشکلی که آپاچی در نسخه 2.2.12 به قبل داشت ، بد تفسیر کردن کاراکتر های خاص (&?/#) بود و این مشکل پس از منتشر ساختن نسخه های بعدی (2.2.12 به بالا) برطرف شد.

و اما پرچم جدید
پرچم/flag تحت عنوان B در نگارش های 2.2.12 به بالا ساخته شده است که باعث می شود نحوه تفسیر و برخورد آپاچی با کاراکتر های خاص عوض شود.
احتمالاً این پرچم در نگارش های بعدی حذف خواهد شد و بصورت پیش فرض با کمی ویرایش در آپاچی قرار میگیرد (این یک حدس هست)

نحوه استفاده از پرچم
در مقابل راه کارهای قدیمی اصلاً سخت نیست ، کافیست یک دستور RewriteRule چیزی شبیه زیر بنویسید و حرف B (حساس به کوچک و بزرگ بودن حروف) را به [] اضافه کنید.
کد:
RewriteRule ^album/(\S+)/(\S+)\.html$ showtime.php?artist=$1&album=$2&what=album [B,L]

با تشکر از وحید سهرابلو
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : hidensoft oia masoudmanson admin rezaweb Bojbaj

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان